Moderni technologie a vychytavky v dome

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
jean
Příspěvky: 3073
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#691 Nový příspěvek od jean »

Fizz, zrovna toto je blbá rada. Zakryť igelitom je somarina. Ked tak, plachtou na zakrývanie, ta je paropriepustná.

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#692 Nový příspěvek od Fizz »

Děda to mat jak cuce Chosé. Zakrytý roky tim nejlevnějším malířským igelitem. Suchý jak troud. Neprasi se do ní a občasný bobek od ptáka či kočky na tom leží vyschnut na prach. I ten igelit drží bez ujmy už roky, což me prekvapilo.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#693 Nový příspěvek od Čárls »

Dost velký na to abych řekl tohle nejdřív se dává parotěsná Ta by měla být už pod stropem v omítce aby nešla vlhkost do stropu a nad izolaci paro propustná jednosměrná izolace aby případný kondenzat v izolační vrstvě měl kam utýct :)
Ono jak sem psal stačí dát dotaz nebo zavolat na podporu a řeknou co a jak udělat a přesně bez chyb co tu dáváte Ono když dělláš i když jen soustružníka ve fabrice kde se tyhle folie vyrábí a chceš občas nájezd domu třeba na přikrytí dřeva Tak se ledacos dozvíš třeba o tý paropropustný s vysokou stabilizací a dalši věci když jsi u montáže mašin co se montují a posloucháš o čem se baví a zbytek se nechá dohledat
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#694 Nový příspěvek od andre.marek »

Fizz 8) 8)
Na parotěs bych se taky vykašlal, přesně jak psali předemnou - než špatně, tak raději žádný. A OSB funguje jako parobrzda. Odvětrá to postupně - mám to takto řešené na půdě na EPS, řešil jsem to tehdy i s nějakým technikem. Jestli bude ležet na vatě, nebo tam bude mezera je z hlediska vlhkosti úplně jedno. Z hlediska kvality izolace je lepší, když tu vatu nebude nic ztlačovat.

jean
Příspěvky: 3073
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#695 Nový příspěvek od jean »

AndreMarek, to je trochu nepochopené, Čárls píše dobre, parozábrana musí byť odspodu stropu a paropriepusť navrchu vaty. Malo by sa dodržovať, že smerom k studenej strane je vždy materiál s menším difuznym odporom (nie je to zas také jednoduché, ale pre názornosť stačí)

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#696 Nový příspěvek od andre.marek »

Parozábrana právě být nemusí, ale je potřeba splnit určité podmínky skladby nahoře (tloušťka izolace, odvětrání). Samozřejmě je ideální varianta parozábrany na stropě zespodu, ale ne vždy to jde.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#697 Nový příspěvek od bourač »

jean píše: pon led 22, 2024 2:12 pm trochu nepochopené,
ano nepochopené, je vidět že někteří přispěvovatelé nikdy neviděli REKONSTRUKCI nějakého staršího objektu.
Nejspíš v reálu ani novostavbu, možná na papíře. :)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#698 Nový příspěvek od fikejz »

Papír ten toho snese! A od študovaných kapacit obzvlášť. naposledy například v projektu výslovně stálo: "bezpečnostní úžlabí" (Prefa) no a realita na stavbě?
Klempíř i konzultující technik přímo od výrobce - použití bezpečnostního úžlabí nemožné, protože by to bylo "proti vodě" a do střechy by tedy teklo.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#699 Nový příspěvek od Chose11 »

Přemýšlím (ptám se) jak silná musí být OSB deska, aby byla pochozí, pokud položí na trámy v rozporu (?) 1 m ?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#700 Nový příspěvek od fikejz »

25mm mě unese. Mám ji jako podlahu na půdě stodoly, kde skladuji seno i lis na něj. Osová vzdálenost trámů cca 98cm, přesně nevím, musel bych to jít změřit.
Edit, jo a zapomenul jsem napsat, že jsou na pero a drážku položené "na vazbu".
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#701 Nový příspěvek od Navarson »

Byla mi zapůjčena na seznámení nová řada regulátorů PXC ze systému Siemens Desigo. Mám k vyzkoušení podstanici PXC4, webový server PXG3 a dotykový panel PXM.
Obrázek
Umí to komunikovat s ModBusem (tepelný čerpadla, FVE, starší regulátory všeho možnýho), M-Busem (měřiče všeho možnýho), KNX (inteligentní ventily, pokojové přístroje, fancoily, regulátory průtoku, tedy IRC a VAV systémy, ovládat stínící techniku, apod.) pak ještě nějaké další protokoly jako třeba DALI na osvětlení a podobně.
Ovšem lahůdkou je, že přístroje komunikují po BacNetu a taky se pomocí objektového inženýringu programují.(a to i z protokolů již výše uvedených)
Obrázek
A to je holenku úplně jiný kafe, než skládat program pomocí psaní nekonečna příkazů v C++. Chytím objekt s příslušnou funkcí co potřebuju a přetáhnu na plentu. Pak další a další dokud nemám pokrytej celej rozsah zařízení. Pak mezi objekty přetahám z knihovny funkcionality logických vazeb, propojím příslušné vstupní a výstupní piny, spustím simulaci a pokud se mi všechno líbí, uložím a loudnu do regulátoru. Hotovo.
Pro grafický uživatelský rozhraní programovací portál disponuje knihovnou se řadou již předpřipravených aplikací, které lze snadno upravit či doplnit, nebo vytvořit komplet své vlastní. Použité datové body z programu pak jednoduše uchopíte z postraního okna a rovnou přetáhnete na jeho grafickou podobu v editovaným diagramu.
(tady je grafický výstup již fungujícího projektu vzduchotechniky, který jsem znovu vyzkoušel programováním v BacNetu)
Obrázek
Diagram pak můžete zobrazit ve webovém prohlížeči libovolného zařízení přímo nebo přes internet připojením k webserveru, nebo připojit dotykový panel umístěný třeba ve zdi na vhodném místě.
Už se těším, až tuto zařízení naroubuju na všechny ty hejblata, co jich po baráku mám nebo chtěl bych mít. :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#702 Nový příspěvek od chobotek »

To je strašné! :ble:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1804
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#703 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Navarson, jaká je cena toho systému co máš zapůjčen?
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#704 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Resil pls nekdo suchou montaz podlahovyho topeni? Mam takovou potrebu dat podlahovku do podkrovi, ale obavam se, ze me vyleci cena :D a "obyc" betonovou tam cpat nechci, protoze vaha.
Diky

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Moderni technologie a vychytavky v dome

#705 Nový příspěvek od Navarson »

Pro RoKur. Cca 70t,- bez DPH. V doporučené prodejní ceně OEM. Tedy pro prodejce a montážníky pak docela podstatně odlišné. Záleží na odběru zboží. Pro baráčníky, pouze uživatele, se hodí od Siemensu spíše systém Albatros řekněme v poloviční ceně, ale ten není volně programovatelný. Musí se z nějakého poměrně rozsáhlého roletového menu vybírat použitelné funkce a souvztažnosti a nastavovat jejich hodnoty. Koneckonců řídící elektronika některých kotlů (Baxi, Brotje) a tepelných čerpadel je vlastně taky Albatrosí rodina a také navzájem po sběrnici LPB bez problémů spolu komunikují. Samozřejmě záleží na konečné konfiguraci, i tady platí obecně čím víc I/O, tim tenčí šrajtofle. Jestli tě zajímá víc o možnostech těch systémů, dej mi do SZ mejla, pošlu nějaké linky na firemní prezentaci.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“