Ukolova mzda ve stavebnictvi

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#76 Nový příspěvek od bourač »

jsem se vrátil k příspěvku #41, to schodiště...
jsi tady vyzval ať předložíme cenu, nepochopil sem oč jde, schodišťový stupně z nějakých překladů? Podesty?
Celkem 6 kubíků armovanýho betonu? S vybouraným materiálem se dělo co? Naložit do kontejneru? (ů) jak daleko?
Kolik lidí to dělalo a čím? Kolik byla cena jen za rozbití? Co se dělo s vybouraným materiálem?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#77 Nový příspěvek od mastnacek »

bourac, jen rozbiti, zadny presuny, 6tis. jeden clovek, nestal jsem za nim, delal to cistyho casu tak 3-4 hodiny. Je mozny ze ani to ne. Ja videl jen jednoho...

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#78 Nový příspěvek od ITS »

Bourač se ptá správně. Ten příklad není dobře podán. A těžko říct, jak zněla poptávka.
A k ceně podřezání zdiva píše Fizz správně, že jde o specifickou činnost, při které se cena nabaluje až při konkrétních problémech. Třeba odřezání balkonu na paneláku vyžaduje plošinu, jeřáb. A tím se vracím ke své předešlé připomínce, že rozsah prací musí být popsán v poptávce. To je poslední, co může neodborník udělat pro zdar akce.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#79 Nový příspěvek od bourač »

rozsah prací to je ten správný termín, písemně a po dohodě zadavatele i zhotovitele.
Seriozní zhotovitel uvede i práce které zadavatel nevidí a netuší. Ale budou.

Takže sis objednal rozbití schodů... a teď hledáš kdo je naloží a odveze? Nebo proč se vůbec musely rozbíjet? :evil:

Přijde mi to jako dejavu z vlákna počítače a vše okolo nich a uvnitř. Tam je kingem mastnácek. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#80 Nový příspěvek od mastnacek »

Ty vole uz neeee. Neresim kdo to nalozi, to mam vyreseny bokem. Resil jsem cenu za to rozmlaceni.

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#81 Nový příspěvek od Fizz »

mastnacek píše: ned črc 16, 2023 8:09 pm To neni vubec pekny, co rikas!
Naopak. Říkám to upřímně. Klidně nabidutou cenu rozpiložkuju.

Když nekdo chce moji práci chce můj čas zkušenosti a můj přístup. Pokud budu 30x za den řešit kraviny co si myslí on nebo jeho soused co má obe ruky doleva a chytrý kecy nebudu to buďto dělat vůbec a nebo za cenu kdy mi to bude jedno. Když chceš v klobáse maso musíš ho zaplatit.

Nejseš kokot? Práce odsypa, ještě se zasmějeme a dáme kafe? Máš na place pohodu, máš cenu na pohodu.

Je to úplně jednoduchý, nebudu si kazit den picusem. Už jen to že nekam 5x jedeš je spousta času a peněz. ... No už bych se zase opakoval.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#82 Nový příspěvek od mastnacek »

Fizz, to dopredu nevis k jakymu picusoj jedes. Cenovou nabidka se snad dava predem ne? Vnasite do toho v podstate jednoduchyho remesla az moc promennejch a jeste k tomu osobniho charakteru nebo dojmologii. Zednim zivi rodinu, ze mas na place prcu a kaficka mu slozenku nezaplati. A kdyz se vratim k etniku, tak tam tyhle veci nefachcej. Jednam s nima narovinu da se rict v kamaradskym duchu. Pritvrzuju postupne s mnozicima se vojebavackama. Fakt, dojmy stranou.

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#83 Nový příspěvek od Fizz »

Dělám to neco přes 15let.

Tys boural schody a víš to líp?

Ted isi mo připomněl "super kšeft", dooblozit řádek kachliček, posunout asi deset zásuvek některý o 12cm jiny o 5, posunout futra o 10cm. V týden hotovým bytě. Paní donesla takový lejstro, tam bylo napsaný že je to 1,4 m kabelů, 0,3m², omítky....
Nechala si navrhnout kuchyň aby to nebylo tak drahý tak že se tomu přizpůsobí byt.

Ty čísla pronasobila cenama z RTS. Vycházelo to tehdy něco přes litr. I moje cesta tam byla dražší.

Obráceně jel jsem treba do Prahy vyměnit vypínač. Dokupy asi 9t. Dostal jsem 10, kafe, jídlo, poděkování, a velmi nesmělý dotaz zda se v případě dalších věcí na mě můžou obrátit.

Tech lidí co delali za takový příjemný ceny a skončili podobně jak píšeš výš taky několik znám. Lano, kulka, blazinec, tepláky....

Nicméně rozpočtářů je brutální nedostatek, ti amatérští co to dělají odhadnou cenu a pak tu částku rozstříli do položek. Spousta profiku nikdy nebyla na stavbě a často se stává že je opomenutá položka v režijních nákladech, treba nějaký přesuny. To ti pak chybí a nikde to nedoženeš.

Tim končím druhý den ležím se zadama ted si du pro prášky do lékárny a jdu neco dělat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#84 Nový příspěvek od bourač »

Fizz píše: pon črc 17, 2023 6:19 am Paní donesla takový lejstro,
:D :D toto je pro mne důvod proč neposkytuji služby drobným stavebníkům.
Třeba: odstranit vysloužilé ocelové rozvody Út z RD. Kolik nám dáte za kovový odpad? :vysmech:
Není nad velké firmy se zahraničním vlastníkem. V čr managmentu vždy někdo touží po Mister10%.
Čest vyjímkám.
Taky jdu k "doktorovi" už asi ke čtvrtému.
Ani se 700 fotkami z MR si s tím ramenem neví rady.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#85 Nový příspěvek od mastnacek »

Kluci. V podstate oba rikate zjednodusene receno, serem na pidi zakazky.

Fizzy, jsem zvedavej jak se nam podari nepodari nacenit ten nas pidi projekt. Jestli se ti nebudou libit moje oblicejove rysy, tak je to v pytli.

Kdyz jsem byl na rehabku, bavili se sestry o rakovine, jak ortopedi poslou, prevazne lidi do 50 +-, na rehabku a za dva tri roky jsou na parte. Rakovina. Prasky na bolest jsem vysadil.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#86 Nový příspěvek od oco13 »

Fizz, to dopredu nevis k jakymu picusoj jedes.
Mám odrobených cca 25rokov v oblasti plastových okien, teda stavebníctvo. Už dopredu ma kočky z predaja upozornili na to komu idem. Vždy ako im pri dojednávaní zákazky niečo vyskočilo tak som mal poznámku "zvláštna povaha"
Práve podla mojho zamerania sa výmena okien doceňovala a to bývalo kriku. Inak sa montuje ak je stavba liaty beton inak ak je tehla
Skončil som tiež kvoli ramenu. Trocha to povolilo v automobilke , ale zase sa to vrátilo ako začal stúpať stres vo fabrike. Takže teraz ma ruka bolí aj keď fyzicky nemaká. :zapomel: Neurolog mi povedal na to si musíš zvyknúť.

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#87 Nový příspěvek od Fizz »

Jo. Všichni.

Je to zajeb a nikdo nechce zaplatit ani čistý náklady.

Ty pojedeš za 500, 150km abys zresetoval router? Na to ani netřeba nějaký vercajk atd...

Mimochodem nejdražší řemeslo co tu mam je ajtak. To vychází tak 1500 na hodinu včetně kafe. Elektrikáři hned za ním. 1000-1200, a rozhodně to není čistého času.

Prášky na bolesti nezeru, na uvolnění.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#88 Nový příspěvek od mastnacek »

FIzzi, proc bych jezdil 150km zresetovat router, jsem programator. A jestli si nekdo vola na zresetovani routeru nebo predelani kachlicek nebo zasvuky nekoho z druhy strany republiky, tak je to radnej mesuge. Sorry jako, ale to me neprijde uplne normalni a ani me neprijde normalni, ze takovy ksefty delas, kde stravis pomalu vic casu v aute nez samotnou opravou.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#89 Nový příspěvek od chobotek »

Hmm, programátor... A tuhle hračku pro mrtvý projekt bys mě spravit nechtěl? https://github.com/oabdelaziz/SorpSim Že bych ti pak něco vyboural. Jakože barter, peníze už stejně nemají cenu :smich:
S těma cenama se to má tak - kdo nedělal vlastníma rukama, nemá představu a ty internety mu ji těžko zprostředkují.
oco: Ano, "zvláštní povaha", to je vynikající termín.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#90 Nový příspěvek od Sadra17 »

mastnacek píše: pon črc 17, 2023 9:14 am FIzzi, proc bych jezdil 150km zresetovat router, jsem programator. A jestli si nekdo vola na zresetovani routeru nebo predelani kachlicek nebo zasvuky nekoho z druhy strany republiky, tak je to radnej mesuge. Sorry jako, ale to me neprijde uplne normalni a ani me neprijde normalni, ze takovy ksefty delas, kde stravis pomalu vic casu v aute nez samotnou opravou.
proč by ne, pokud to zákazník náležitě zaplatí tak je to jedno :-/
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“