Nakladani sterku

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Nakladani sterku

#1 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapci stavari a jini borci. Potrebuju radu. Mam mnoho tun sterku 16-32, housera jako brno s potrebuju nakladat a vozit do baraku. Krom plechu pod lopatu me zadnej ulehcovak nenapada.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Nakladani sterku

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Říká se tomu RV-12. Běžně používané při opravách tratí. K tomu pásový dopravník. Mám oboje, přes léto nepotřebuju, ale ruce musíš mít vlastní.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Nakladani sterku

#3 Nový příspěvek od mastnacek »

Chobotku, to neznam a nedari se me najit co to je. Ja to mam na kupe pred barakem slozeny. Dopravnik by me asi moc nepomoh, hodim sem fotku.

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Nakladani sterku

#4 Nový příspěvek od mastnacek »

Roztahat to potrebuju po celym dome.

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Nakladani sterku

#5 Nový příspěvek od vitex »

Ruční vidle,12 hrotů.

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Nakladani sterku

#6 Nový příspěvek od mastnacek »

Rucni Vidle :))) Takovy ty na bramory? Covece, to zkusim. Nekde jsou. Maj kulicky misto hrotu.

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Nakladani sterku

#7 Nový příspěvek od Fizz »

Ty bílý dveře co vidím projedu nakladačem. Takže tak.

Případně dopravník oknem, bagrikem krmit.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Nakladani sterku

#8 Nový příspěvek od mastnacek »

Zadnou takovou techniku krom kolecka a lopaty nemam. Chlapi s bagrikama asi nebudou cekat az proskacu barakem. Ale dik za tipy.

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Nakladani sterku

#9 Nový příspěvek od Fizz »

Tak su to půjč, od toho jsou půjčovny.

Je to práce maximálně na den, takže se strojníkem hych to tipl kolem 6t. + Doprava.

Čistě za stroj to bude tak dvojka. Strij o kterým mluvím odtáhnes za osobakem, má lehce přes tunu. Občas to vezu i v dodávce.

Tak cosi treba:
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1694201 ... -750kg.php

Bobcat s70 a další.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Nakladani sterku

#10 Nový příspěvek od chobotek »

Vitexu, dobře ty!
Nevím jaké jsou místní poměry, tady to řešíme partou lidí, kolečkem a pásem, aby to bylo co nejdřív hotové. V jednom se to změní v nekonečnou rasovinu. Podle fotky by měl ten dopravník dosáhnout do všech oken. Možná to bude i rychlejší než malý nakladač, ale namáhavější je to určitě.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Nakladani sterku

#11 Nový příspěvek od Fizz »

Hlavně jak je to vevnitř ale hrabkama jsem ted rozjel 40tun v jezírku tak proc né takový ňufánek. Ale vozit to ručo bych teda :tyty: :evil:

Stačí mrknout do kalendáře co je za rok. Proto jsem ty mimina pořídil, pár expertů se sice smálo dimenzím strojů (hlavně ti co mají hovno a leda kecy) a dist jich sklaplo když právě to co se tahá rukama vyřeším strojově.

Když se nekdo chce nadřít, prosím, ale ať netvrdí ze je to nejlepší nebo jediná možnost. Hlavně půjčovny jsou teď všude a půjčují fakt všem.

Navíc je dobrý si to nechat vysypat poblíž místa tak aby to vyhovovalo logistice práce a pracoviště. Nebo se domluvit že to zůstane na autě a skluzavkou to pošlu oknem. Třeba příště.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Nakladani sterku

#12 Nový příspěvek od bourač »

naprosto nejužitečnější rada od pana Fizze,
např Půjčovna Booels zajisté má v nabídce nějakej malej dempřík který projede dveřmi 80.
Snad i samonakládací. Jinak určitě mikro bobíka, toho jsem měl půjčeného.
Co by dělala parta lidí celý den uděláš uplně sám.
půjčíš v sobotu vrátíš v pondělí, účtuje 1 den. Akorát neregistrovaný zákazník kauci.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Nakladani sterku

#13 Nový příspěvek od mastnacek »

Fizz, tak tos nevidel co jsem vyvozil na kolecku cca 60m od domu. Kdyz mam zada aspon trochu funkcni, tak lamu skaly a prevazim je na druhej breh. Zkusim proguglovat pujcovny, jestli pujcujou vsem, tak by mohly i vidlakoj jak ja.

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Nakladani sterku

#14 Nový příspěvek od mastnacek »

Bourac, diky, hradec mam nejbliz a myslim ze jsem u nich videl i 50kg zabu, tu budu potrebovat na vrstvu sterku z penoskla. Samonakladaci dempr by byla asi nej varianta. Bagrik jsem nikdy neovladal, na nektery veci jsem blbej, ale treba to vidim zbytecne slozite.
Diky za rady, trochu jsem vahal jestli se na takovou blbost zeptat.

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Nakladani sterku

#15 Nový příspěvek od ibanez5 »

Jak píšeš Jirka. Najdi si půjčovnu... Dělá se pásový dempr,s lžíci před korbou,kterou naložíš na sebe a jedeš. Stojíš na plošině za demprem a řídíš to džojstikem.... , Popř fakt nakladač a dopravník do patra....
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“