koupě cirkulárky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 331
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: koupě cirkulárky

#16 Nový příspěvek od jhamos »

Pošli email,sem to neumim

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1829
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: koupě cirkulárky

#17 Nový příspěvek od RoKur »

ota píše: pát čer 09, 2023 10:14 pm Oco co máš za stojan? :smich: Já kdybych si dal 7 kuláčků do stojanu, potřeboval bych stojan z malé vyvážečky! Nemám po ruce čumkartu. Ale mám tu klacíky že to sotva proříznu lištou jeden kmen. Mám tu dřevo v 10 metrovkách po 2m. Ty 2m jsou všechno odenky. Manipuluju buďto ještěrkou, 500 nakladačem. Vše jedu na 110 cm déku štípu a rovnám do štosu. Teď vládnu asi 120 metrama dřeva tady u baráku. Většina v délkách. Štos vyschlého bude tak 40 metrů. Mám stálou zásobu a stále doplňuju. Oblice, droboť řežu do beden. Pařezy řežu štípu do mejch giterboxů asi přez kubík velkejch. To jde všechno to ,,horší" do dílny do kamen. Tudy prožebnu veškeré shrabky, piliny od řezání a droboť od štípačky. Nic nepřijde na zmar. U mě nepřichází řetězovka v uvahu. Cirkule je mnohem rychlejší. Preferuji cirkulku a to mám asi 6 motorovejch pil. Jen s níma do lesa, max rozřezávám na ty 110 cm kusy.
Oto já si ty kuláče napřed v lese kuželovou štípačkou naštípu, aby se mi s tím jednodušeji manipulovalo. No a doma to naskládám do stojanu a elektrickou řetězovkou nakrátím na +- 55 cm Většina hmoty zůstane ve stojanu a lépe se tak překládá na trakač. Nemusím se ohýbat a sbírat to po zemi.
Po ukončení práce stojan složím a dám ke zdi. Nezabírá mi tak místo.
Pokud by jsi s tím měl nějakou zkušenost, tak nikdy by jsi nepronesl větu, že je cirkula mnohem rychlejší.
A to do toho nepočítám hluk kdy půl dne se po dědině ozívá bzzzzznk, bzzzzznk .... A spotřebu el. energie.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: koupě cirkulárky

#18 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Máte někdo zkušenost s cirkulárkou Scheppach HS 720 ?

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“