průmyslový vysavač na stavbu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
pavel3.0.9
Příspěvky: 108
Registrován: pon pro 08, 2008 9:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

průmyslový vysavač na stavbu

#1 Nový příspěvek od pavel3.0.9 »

Zdravím všechny, pustil jsem se do rekonstrukce bytu a přemýšlím jak se nejlépe zbavit jemného prachu, zda koupit průmyslový vysavač a nebo vyrobit záchytnou "nádrž" s vysavačem.
Na vysavači mi vadí ucpávání filtrů, i když to má ten oklep filtru.
Viděl jsem video jak vyrobit tu nádrž z plastového kýble, kdy se připojí starý vysavač do víka kýble a pak jde hadice z toho kýble a tim to saje. Na te sací trubce do vysavače byla jemná buničina. Takže stačilo vyměnit jen tu.

K jakému řešení se přikláníte vy? Případně co koupit? děkuji moc za radu
hezký večer

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: průmyslový vysavač na stavbu

#2 Nový příspěvek od andre.marek »

Já jsem si na stavbu přidělal na plastový kýbl cyklonový separátor a používal s průmyslovým vysavačem. Na suť to bylo super, úplně jemný prach to neodfiltruje, ale hodně to ulehčí čištění vysavače. Zase na druhou stranu ta manipulace s tím není úplně komfortní.

https://www.ebay.com/itm/144944666774?h ... BM6JzNzZFi

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: průmyslový vysavač na stavbu

#3 Nový příspěvek od vitex »


ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: průmyslový vysavač na stavbu

#4 Nový příspěvek od ITS »

Tohle téma už zde bylo.
Nechal jsem si poradit a jsem spokojený.
Moje zkušenosti :¨
1 - Před patnácti lety ve firmě pořízený cyklonový vysavač na jemný prach - vysoký, vratký, těžko čistitelný, třímotorový a prd vysával - 30 tis
2 - Druhý firemní vysavač Dewalt 902 https://www.naradihornig.cz/dewalt-dwv9 ... gIbDvD_BwE
s automatickým pneu oklepem. 14 tis. Je to sací bagr na jakýkoliv prach, kolečka a madlo k pohodlnému transportu
3 - Protože Dewalt je drahý, tak mně jeden zdejší kolega poradil Nilfisk alto s pneu oklepem ručním. Z počátku mně chyběl komfort automatického oklepu. Ale vzhledem k ceně ( tehdy 3,5 tis) jsem si brzy zvykl. Je to stejný sací bagr jako Dewalt.
Jde o ten pneu oklep. To je jediná šance na očištění filtru od nejjemnějších částic. Ve firmě mám i Narex s automatickým oklepem a jede také super ( Dewalt je lepší než Narex). Ale na doma jde o cenu a Nilfisk zvítězil.
Bosch a Metabo mají oklep mechanický, ale to není nic moc.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“