Svět oken

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Svět oken

#16 Nový příspěvek od Sadra17 »

mastnacek píše: pon srp 21, 2023 10:55 pm Ona mam 147x147 vetsinu. Premejslim ze je zmensim, dozdim spalety itongem a poridil bych jednokridly a predsazenou montaz.

Prodejce nam vnucoval samozrejme dvoukridly s pevnym sloupkem. Ten ma cca 19cm. Kdyz okna zmensim a dam jednokridlo, tak na tom budu se svetlem jen o neco hur.
sloup je největší pí..... a pužívaji ho jenom poláci protože neumí kvalitnní okno bez něj :-/ :-/

pokud jsi ochotný přizpůsobit otvor tak koukni na https://www.stbharfa.cz/21-kategorie-bila-bila#1 ty měli dobrý okna- profil Salamander (dříve používali i v othermu) 8) a cenově jsou na tom daleko lépe než kdyby ti dělali okna na míru :obchod:
malej traktorista v malým traktoru

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Svět oken

#17 Nový příspěvek od mastnacek »

Koukam na to, vsechno tam maji ve dvouskle

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Svět oken

#18 Nový příspěvek od Fizz »

Pak si vyber záruka a zkurvená montáž nebo bez zaruky a sám.

Já si montuju okna sám. Záruka na výrobek by mela platit. Spelety dělám z extrudaku do toho vsazuju okno. Spáry na pěnu 4-6mm, zevnitř pak jeste nalepit 1cku xps nebo eps a dvě vrstvy lepidla samo apolisty atd. Zvenku přesazení fasády přes hranu okna to je samozřejmost.

Osobně vybírám okna s co nejširším rámem, pak ho lze "utopit" což dost řeší tepelný most kolem rámu. Což je nejčastější problém montáží který se projeví až po letech.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Svět oken

#19 Nový příspěvek od mastnacek »

Fizz, nojo ty, ty si delas vsechno sam az na ten system kamerovej nebo co jsi psal :) Mas muj obdiv, ja mam takovej podivnej mindrak z tehlech stavebnickejch praci, jeden rika to, druhej to a pak si vyber jak to udelat.
Co jsem zjistoval tak predsazenou montaz maj prej nejilp zmaknutou nemci, myslim ze na purenitovy profily ale metr profilu stoji dardu, to by okno prodrazilo skoro o pulku jen na profilech a to nemluvim o priprave oken, zarovnat spalety do rovna kolem dokola.

Psonkove maj svuj sytem z polyse a kotveni
https://marbetbausystem.com/

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Svět oken

#20 Nový příspěvek od Fizz »

Já se snažím o rozumný kompromis mezi cenou a vlastnostna. Navíc pokud to není jednoduchý je to zkurvitelny.

Kamery mám, ale když nekomu vysvětlím co bych chtěl aby to umělo tak odpověď je "proč jako" atd ....

Ve zkratce, řeším dálkové měření odběru ee, kamerový systém, přístupové body, k tomu bych chtěl svý zařízení který k tomu bude mít přístup, jakykoluv mobil comp přes ověření. Nadimenzovat sítě, reky, atd, to neumím. Kouoit a nainstalovat kamerovej set není problém ale když treba někdo má zájem o přístup ke kameře to už asi jo.
Navíc poskytuju datový připojení, ted tak nějak na pankáče, chtel byvh to řešit nějak syteematicky s možností FUP a pod. Ale moje znalosti končí nějakým programováním v basicu excelovsky veci atd. To mě prostě míjí a nebaví.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Svět oken

#21 Nový příspěvek od mastnacek »

Jasny, hele myslim ze kdybys trosku chtel, tak to za par tejdnu studia a zjistovani splacas taky. Ale treba se pletu. U takovyho systemu co bys asi rad je pak hlavni, kdyz uz to zplacas tak zalohovat zalohovat nastaveni a vsecko co se da. Protoze znova bys to po zpackanym updatu treba jen blbyho routeru nechtel :) Sezen dalsich 100 maniku co by meli pozadavky jako ty a povenuju se tomu :)

Nasel jsem ceskej trubkovej kanal s oknama, parada https://www.youtube.com/watch?v=A4ZfH83 ... b_HtHzFvqF

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Svět oken

#22 Nový příspěvek od Fizz »

Já pár takových znám, ale vzdali to. Komplexni řešení nebylo tak to jebli tomu co kdo dělal. Jeden to druhej tam to a je to jak když pustíš prade do zahrádky. Je tam všechno rozrytý.

Vsak se stav, pořešíme to s ostatním. Pilota stejne potřebuješ. Aby bylo co prezentovat. Kabeláž prurazy atd vse udělám já.

Lidi by meli zájem i na rodinný domky míň kusů zařízení stejný system. Ideální dodávat an blok s kooperací v realizaci tj nachystaný instalace ke kompletaci.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Svět oken

#23 Nový příspěvek od mastnacek »

Povypremejslim, ted mam porad jeste hlavu jak balon.

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Svět oken

#24 Nový příspěvek od Sadra17 »

mastnacek píše: úte srp 22, 2023 8:26 am Koukam na to, vsechno tam maji ve dvouskle
no nemyslim si že by to bylo nutně špatně :-/ jasně že trojsklo bude lepší ale zase cenovka bude jinde....
malej traktorista v malým traktoru

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Svět oken

#25 Nový příspěvek od mastnacek »

Sadro, cenovka je jedna vec, ale tipuju ze to jsou moje posledni okna :)

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Svět oken

#26 Nový příspěvek od filo »

Jako fakt dneska někdo uvažuje o nových oknech ve dvouskle?

Jinak moje zkušenost, na přelomu roku poptávka na okna na starší barák, nakonec celkem 16 oken, v tom 3 balkonový dveře jedny dvoukřídlý.

Musím říct, že u plastu byl rozstřel jak cen tak parametrů oken dost značný... Vekra pomalu o pul dražší než jiný srovnatelný, Otherm jsem myslím taky poptával, RI možná taky nepamatuju se... v mnoha případech cena o trochu lepší než konkurence, ale parametry oken horší (míň komor, menší hloubka rámu, horší zasklení).

Nakonec realizace Okna.EU (slovaktual), Profil HL85 pasiv, zasklení 4-18-4-18-4 Ug 0,5 cena za mě dobrá, montáž proběhla OK, a celkově jsme spokojený.
Zrovna u plastových oken bych osobně poslal poptávku všude kde mě napadne, klidně 10 a víc....

Honza

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Svět oken

#27 Nový příspěvek od mastnacek »

A vsichni ti prijeli zamerit? Nebo jsi poslal rozpis od prvniho vsem? Jen ze zvedavosti, jakej typ montaze mas? Okna.eu si vybrali na portale svepomoci.cz

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Svět oken

#28 Nový příspěvek od ITS »

Slovaktual zde byl jediný, který usilovně tlačil trojsklo a to za dobrou cenu. V době, kdy ostatní dvojsklenáři kecali o naprosté dostatečnosti jejich výrobků. Parotěsnou montáž a teplý podkladní profil měli také jako první.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Svět oken

#29 Nový příspěvek od Britt »

Já mám dvojsklo a samozřejmě parotěsku. Proti původním oknům je to neskutečný rozdíl co do ztrát, ale i odhlučnění.
Nemáte někdo zkušenost s protisluneční fólií na okna?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Svět oken

#30 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já osobně ne, no mám srovnání kdy sestra bydlí v bytě, okna obýváku na jihozápad, výkladní skříň. Je to asi 3 roky zpátky co se u nich v obýváku nedalo vydržet jaké tam bylo horko, teď jsme tam byli v létě znovu, v obýváku teplo, ale ne tak velké jak minule. Rozdíl obrovský. Ptám se jak je to možné a prej nechali nalepit fólie. Ale jaké, to nemám páru. Takže můj příspěvek ti asi moc nepomůže
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“