Jaké vchodové plastové dveře doporučíte?

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaké vchodové plastové dveře doporučíte?

#16 Nový příspěvek od oco13 »

Gealan je velmi slušný 4 až 7 komorový profil, len za tú kombináciu farieb čo je na bazoši by som fakt ludí bil po hlavách :-/
Ale to je pohlad človeka , ktorý nikdy neprišiel k "dobrým" dverám, vždy len k tým čo mali big problema.
Ešte aj pre ostatných čo chcete kombinovať farby
Pozrite si u predajcu technické listy profilov a najdite si kolonku tepelná rozťažnosť, udáva sa pri rozdiele teplôt 40st. teda - 10 a + 30st, pri bielom profile je to cca1mm pri zlatom dube 3 a pri antracite 5mm na meter dlžky. Ak máte okno alebo dvere bielou stranou v miestnosti kde nesvieti priamo na neho slnko a druhú stranu antracitovú (skoro čiernu) otočíte na páliace slnko tak každá strana sa bude rozťahovať podla teploty akú dosiahne. Niečo z toho vyrovná železná výstuha , ale ani tá nie je všemocná. Vchodovky majú výstuhu dvojnásobnej hrúbky oproti balkonovým dverám a asi polovicu uzatváracích bodov.
Záver nech si spraví každý sám. :friends:
Naposledy upravil(a) oco13 dne úte pro 06, 2022 7:38 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Jaké vchodové plastové dveře doporučíte?

#17 Nový příspěvek od Navarson »

Estli jsi Oto hračička, zkus to v tutej oknárně. Mají tam i konfigurátor na vlastní výtvor a ještě to navíc na tebe vybafne i co to bude koštovat :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

jean
Příspěvky: 3065
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Jaké vchodové plastové dveře doporučíte?

#18 Nový příspěvek od jean »

Ja som spiatočník, plastové dvere/okná len biele. Mne tie "farebné vzory" prídu také lacné napodobeniny dreva/kameňa.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jaké vchodové plastové dveře doporučíte?

#19 Nový příspěvek od ota »

Kluci dveře budou uplně mimo osvit slunka. Veranda a dveře v ní jsou na východ. Před verandou tedy i dverma je zápraž v šířce verandy a délce asi 6m. A je zastřešená s přetaženou střechou. Sluníčko tak v prostřed léta max do 9 hodin dopoledne jinak vubec. Od ohřevu od svíťícího sluníčka nehrozí ani náhodou. Okno ve verandě je taky bílé a myslím to ničemu nevadí. Uvidím manželka co řekne na barvu. Zatím jsem to zkoumal jen tady. To okno jsem taky přivezl a zadělal a neříkala nic. Hlavně že je funkční!

Fizz
Příspěvky: 7986
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jaké vchodové plastové dveře doporučíte?

#20 Nový příspěvek od Fizz »

Dveře mam na severu, severo východ možná, nic takovýho nepozoruju. Nejstudenější místo dveří je fabka.

Delal jsem to v kovidu, dvere došly "poštou". Mám antracitový nebo šedý jak je libo. Šly seřídit krásně, když zaklapnou je to zen správný zvuk i pocit není to nějaký kraplavy. To samé zajištění klikou, jako když správně zapadne kvalt, dobrý pocit, i manzelka říkala že je to lepší než dveře v předchozím byvaku, tam křáply ať si je zavíral jakkoliv. To mě sralo. Prostě musí pěkně zapadnout.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaké vchodové plastové dveře doporučíte?

#21 Nový příspěvek od oco13 »

Fizz - :friends: nber to ako rýpanie , len ohladom princípov- hodnotiť čokolvek sa dá až po nejakom čase a ten každý vníma inak.
Ja si opatrne trufnem povedať že okná a dvere nie sú celkom zlé - montovali sa v 1994 - 96 tom. Rovnako aj manželstvo - ženil som sa 89 tak hadam vyšlo lepšie ako revolucia. :typek:

malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Jaké vchodové plastové dveře doporučíte?

#22 Nový příspěvek od malotraktor »

Reklamoval jsem vchodové dveře. Nahoře nad klikou netěsnily. Technik zjistil prohnuté zárubně, tak se pokusil vložením kovové výztuže do dveří prohnout dveře. Úplně se mu to nepovedlo tak to ještě došteloval zámkem. Při zamknutí na dva západy ten horní hák dveře jakš takš přitáhne. Podle reklamačního řádu se prý dveře posuzují v zamknutém stavu. Nezamknuté dveře prý nejsou funkční. Jde to tím pádem trochu tíž zamykat. Kde bych našel nějakou normu kolik může být zárubeň prohnutá? Přiložením vodováhy odhadoval milimetr. Mně se to zdálo víc.
Nevěř všemu co si myslíš

Fizz
Příspěvky: 7986
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jaké vchodové plastové dveře doporučíte?

#23 Nový příspěvek od Fizz »

oco13 píše: úte pro 06, 2022 10:08 pm Fizz - :friends: nber to ako rýpanie , len ohladom princípov- hodnotiť čokolvek sa dá až po nejakom čase a ten každý vníma inak.

Dveře jsou tam dva roky, první rok stavba, občas s tim praštil průvan atd. Jsem zvyklý při každým zavření zvednout kliku a zajistit tak obvodové kování. Vše funguje. Akorát při nastěhování jsem to vše očistil a promazal bilou vazelínou ve spreji. Vše cajk. Takže dva roky rekl bych docela intenzivního provozu bez jediného problémů nebo seřizování kromě při instalaci kdy jsem se s tím chvíli drbal protože mám rád když je to tak akorát a vyladit rovnoměrnost vůči síle aretace a ideální tisk těsnění chvilku zabere. Na druhou stranu vím že takový věci řeším "až moc", každopádně i mému "požadavku" dveře vyhověly.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaké vchodové plastové dveře doporučíte?

#24 Nový příspěvek od oco13 »

No ja mením teraz na jedných dverách kovanie - teda zámok. Vydržal 28 rokov, no mohol dať ešte tie dva roky do 30ky. :-/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“