stavební laser

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

stavební laser

#1 Nový příspěvek od nabocklish »

Zdravím,
při terénních úpravách jsem vždy vytvořil napřed lavičky a pak podle nich chodil se šlauchváhou. Zdlouhavé, jsou k tomu potřeba dva lidi... a už mě to zkrátka nebaví.
Chci si pořídit nějaký stavební laser - tzn. sadu tripod, laser, receiver i lať. Ceny za tohle zboží se pohybují od sedmi do padesáti tisíc. Máte někdo nějaké zkušenosti s konkrétním typem? Hlavně "viditelnost" pro receiver venku, přesnost na 50 metrech atd.
Optický nivelák nechci protože jsou potřeba zase dva lidi.

andre.marek
Příspěvky: 659
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: stavební laser

#2 Nový příspěvek od andre.marek »

Já mám zkušenost s Bosh GLL, myslím že 2-80C - používán celou stavbu - neocenitelný pomocník. Kupován někdy v roce 2018 za cca 12 tisíc s příslušenstvím.
Vevnitř pěkně viditelný, pokud nesvítí přímé slunce, venku na přímou viditelnost použitelný jen za šera, jinak s příjimačem i na slunci, ale ta práce není tak komfortní, chce to trochu zvyku. Používal jsem ho s lepším fotografickým stativem, ale to je jen o komfortu práce, použitelný bude s čímkoliv.

Kdybych kupoval nyní, vzal bych 3 rovinný, ale v době stavby to pro mě bylo dost peněz. Šlo to i tak, ale na zakládání rohů by se hodil.

Když přijel podlahář na anhydrit, tak byl dost překvapený přesností naměřeného wágrysu po celém domě a s profesionálním rotačním laserem naměřil úplně stejné hodnoty jako já.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“