Panty vrat

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Florian
Příspěvky: 264
Registrován: pon čer 29, 2015 10:04 pm
Bydliště: Žatec

Panty vrat

#1 Nový příspěvek od Florian »

Ahoj kluci.
Marne po netu hledam klasicke navarovaci rozebiratelne panty na vrata do stodoly.Vrata dodelavam,kridla jekl 60x40x2 mm,dve pricky.Rozmer jednoho kridla 2700x1500 mm.
Kridla licuji s ramem a panty se navari zvenku.Jde o to,ze potrebuji rozebiratelny pant- tri silnostene trubky a cep.
Vsude jen nasazovaci shora,jako u interierovych dveri.Ja potrebuji pri vyndavani kridla jen vyrazit cep a hotovo.
Driv se hromadne cepy vyrabeli v praci ma kseft.Myslel jsem,ze nebude problem na netu....
Cep prumeru 12-14mm,silnostena trubka.Klasika,co byvalo vsude.
Nema nekdo zkusenost,kde koupit.Budj moc rad za odkaz,ci radu.Florian :help:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Panty vrat

#2 Nový příspěvek od ota »

Takový pant se špatně schání. Běžně jsou navařovací jak píšeš mnoho druhů. Vyrábím pro firmu panty na těžké dveře, vrata. Ale opět takto nasazovací. Cena jednoho tohoto ,,těžšího" pantu je kolem 300 Kč. Je to i s mazničkou.
Myslím by bylo uplně ideální zajít k soustružníkovi a po dohodě vyrobí panty ,,na míru". Sice asi vrtne z plnýho a nasunovací kus běžné kulatiny. U té kulatiny bych se nebál jít do nerezové. Není pak problém se zareznutím pantu. Dal bych mazničku a jednou za uherák tam pumpnout krapet mastelíny a je. 8)

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Panty vrat

#3 Nový příspěvek od Veteranista! »

napře trubka 25x5 do toho hlazenka 15mm, nahoru proti vypadnutí navařená podložka :-/
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Florian
Příspěvky: 264
Registrován: pon čer 29, 2015 10:04 pm
Bydliště: Žatec

Re: Panty vrat

#4 Nový příspěvek od Florian »

Diky Oto,myslel jsem si,ze to nebude tak jednoduche.
Veteranista:To jsem zkousel omerovat a najit takovou kombinaci,aby vule nebyla zbytecne velka neni jednoduche.Bud tesne,nebo volne prilis.
Jeste mi poslal odkaz Honza-*123*, to je asi jedine na netu,co je s vyjimatelnym cepem....firma Kovopolotovary.cz

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Panty vrat

#5 Nový příspěvek od jenicek »

Jestli to je na stodolu, tak tam klidně nech zemědělskou vůli, aspoň se tam vejde víc vazelíny. Hlavně to nedělej na těsno, je třeba myslet na to, že dřevo pracuje.
O jak velkejch vratech se vůbec bavíme a kolik budeš mít pantů na křídle, 2 nebo 3?
Já mám stodolu průjezdnou a vrata 3x3m na obou stranách zavěšený na kolejnici na ložiskách.
V patře to mám na normálních vratovejch kovanejch pantech. Každý křídlo 2x lámací. Rozměr vrat š3xv2m. Ten kovanej pant má vůli tak 1-2mm.

Florian
Příspěvky: 264
Registrován: pon čer 29, 2015 10:04 pm
Bydliště: Žatec

Re: Panty vrat

#6 Nový příspěvek od Florian »

Jendo,dira prujezdna.Otvor 3m sirka,2,7m vyska.
V prvnim prispevku jsou rozmery kridel a rozmer jeklu.
Drevo bude jen vypln mezi poli z jeklu(3 pole na kazdem kridle)
Zavesna tam bohuzel dat nesla,vedle otvoru na kazde strane je tram-stojka u zdi.Musi byt oteviraci kridla a nejdo otevrit az na zed celou plochou.Oteviraji se do stodoly,ram je na hrane prekladu ve stodole.
Premyslel jsem,jestli staci 2 panty,nebo 3 na kazde kridlo.Vaha nejaka bude.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Panty vrat

#7 Nový příspěvek od Čárls »

Panty sem nikdá nekupoval ale dělal stačí trubka na 5až10 síla stěny a pak jak bylo výše Buď navařit podložku nebo 5 mm dýlka truky a ovařit na čepu Jinak vůli nech tak 3až5 desetin na pantu Jak to uděláš přesný budeš mít problém po svaření Občas i ty 3 desetiny nestačí Jinak jen 2 panty na křídlo a nadimenzovat klidně na 25 čep a trubka 35 Navrtej si tam navrtávakem maznici na každý pouzdro 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Florian
Příspěvky: 264
Registrován: pon čer 29, 2015 10:04 pm
Bydliště: Žatec

Re: Panty vrat

#8 Nový příspěvek od Florian »

Diky kluci.Zkusim je tedy udelat,jak psal Veteranista a Čarls.Uvidime.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Panty vrat

#9 Nový příspěvek od Sadra17 »

určitě bych se nebál větší vůle, jak to bude moc přesný tak budou mít snahu zareznout :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Panty vrat

#10 Nový příspěvek od ota »

Ten středovej díl udělej z trošku slabší trubky. Třeba jen o 1 mm. Ono když to bude ze stejnýho průměru a svářením se to trošku zkříží, dře potom ten středovej díl o rám vrat.
A ten čep udělej z nerezu. Není to taková pálka za kus tyčky nerez. Potom Ti nemá co zareznout. Vůle dělám standart pro navářecí panty 0,3-0,5 mm. Bez problému. Když osazujeme dvoukřídlé vrata dáváme podložky na rám a z venku se někdo opře. U vrat s 2,5m širokým křídlem dáváme 3 mm na střed vyžší podložku. To kvůli ,,svěšení". Tedy od pantu je ten díl trošinku do kopce. Po zavaření se vůle vymezí a ty 3 mm jsou akorát. Když děláme ,,po novotě" dáme větší hefty a zkusíme pak zavřít jestli to sedí k sobě dobře. Pak se to ,,zašije" fortelně. No nejedny vrata jsme odřezávali. :D
Uplně nejlíp bylo v Japonsku. Kontejner šel lodí po moři. Japonec vzal za dveře a nic. Tak za ně vzal pořádně a panty ulítly a málem Japonce zavalily. Všude dáváme 3 panty na všechny dveře. Dva jsou lepší na nepřesnost. Tři jsou už pakec na zavaření natvrdo. Víc se to zkříží. Ale jde to srovnat v pohodě.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“