Oprava LED světla

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
z4011be
Příspěvky: 2009
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Oprava LED světla

#1 Nový příspěvek od z4011be »

Čau,
dokázal by nějaký elektrikář tipnout, zda blikání způsobuje vadný zdroj či je špatný led panel ?

https://ulozto.cz/tamhle/In2s3uHdJbS5#! ... EJqTEvZt==
Je to Ledkový světlo připojené na 230 V, zdroj je součástí světla, ale přístupný je.

Když by to byl zdroj, tak by se vyměnit dál, nacpat tam něco podobnýho. Samozřejmě čínská kvalita odešla po 3 letech používání, druhá možnost je koupit to samé a za půl roku jim tohle vrátit. Jiné rozměrově naprd,,protože bych musel malovat :-D
Naposledy upravil(a) z4011be dne ned kvě 01, 2022 6:51 pm, celkem upraveno 1 x.

traktoristaPB
Příspěvky: 301
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Oprava LED světla

#2 Nový příspěvek od traktoristaPB »

určite 100% zdroje ledky bud svietia alebo nie.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava LED světla

#3 Nový příspěvek od Atlan »

Ledka kludne moze byt nacata a bude blikat, premerat ledky ak su pristupne.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

traktoristaPB
Příspěvky: 301
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Oprava LED světla

#4 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Blikať Led ku som nikdy nevidel pokiaľ nebola vyložene blikajuca teda na to určena.
Ak LED ka odchadza straca jas a slabne až zhasne to je typický priznak že umiera.

Podľa videa svetlo blika a za to je pravdepodobne zodpovedny 100% zdroj ktorý dava led ke napätie

z4011be
Příspěvky: 2009
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Oprava LED světla

#5 Nový příspěvek od z4011be »

Tipoval jsem i ledky protože jsem měl na autě denní světla, asi 20 diod a po čase jich začla čast blikat ( pak zhasly úplně) a zbytek diod normálně svítil.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Oprava LED světla

#6 Nový příspěvek od Sniper »

Kdysi jsem si koupil ztmívací interiérovou lampu se čtecí lampičkou, obě halogenové žárovky řízené reostatem kvůli intenzitě světla.
Jenže problém je, že ta lampa při ztlumeném režimu brumí a to tak nahlas, že se nedá v klidu číst knížka apd :vztek:
Tak jsem za 500,-Kč koupil led modul přímo na tu lampu.
Je to super, reostat už nebrumí, zato ledka bliká :smich:
Takže jsem se vysral na celou lampu, brumí i nové v obchodě s cenovkou 2-3 tis a konstruktivní řešení na netu jsem nenašel.
Přitom žárovka značková :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Oprava LED světla

#7 Nový příspěvek od Joe66 »

Na led reflektroroch kde je jeden velky chip tak tam vacsinou ked blika .Tak vacsinou je chip vadny,ze raz silno zasvieti a potom zhasne. A ked je toto led svietidlo kde je viacej slabsich lediek zapojenych do serie alebo paralelne viac serii tak vacsinou blikanie signalizuje,ze odchadza driver .Lebo jedna ledka moze odist ale nemoze odist hned narat niekolko desiatok lediek :) Stacilo by odpojit led z drivera a napojit iny chip na driver a bolo by jasne .

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Oprava LED světla

#8 Nový příspěvek od thovt »

z4011be
Ahoj vadný zdroj občas se mi to povede opravit zdroje jsou odfláknuté přehřívají se součástky umírají kvůli přehřátí. Ochrana proti přepětí ani náhodou. Pojistka levný rezistor atd.
Opravíš za chvíli odejde jiná součástka.
Závěr šmejd náprava DODO.

z4011be
Příspěvky: 2009
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Oprava LED světla

#9 Nový příspěvek od z4011be »

Je mi to jasný, že kvalita je tragická. Původně jsem chtěl zdroj vyměnit za jiný, ale jsou 2 problémy - regulace intenzity je součástí zdroje (asi by bylo pro čínu moc složité udělat na toto extra modul) a problém bude sehnat správný typ zdroje (jeden typ je s konstatním napětím a řídí se proudem, druhý typ má konstatní proud a řídí se změnou napětí, opět čínští soudruzi toto berou jako tajnou informaci, takže typ zdroje na zdroji neuvádí. Je tam jen vtipný údaj 30 V, 1 A, 36 W. Asi mají v Asii jiné počty). :D

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“