Vruty RAPI-TEC Lamino

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Vruty RAPI-TEC Lamino

#1 Nový příspěvek od oshurty »

Přátelé, nemá někdo zkušenost s těmito vruty do lamina? Budu dělat asi 20 šuplíků do skříně ( nějak mi chybí úložné prostory)
šuplíky budou z lamina 18 mm, chtěl jsem to spojovat konfirmatama, ale dávat dalších 500 Kč za vrták se mi nechce , našel jsem na netu tyhle spec vruty na lamino bez předvtávání. když porovnám ceny a čas na vrání (14 vrutů na jeden šuplík) tak se mi ty vruty zanlouvají. Ty šuplíky budou max na 20 kg (55 x 45 cm dno)
děkuji za Vaše názory
https://www.hpmtec.cz/vruty-rapi-tec-un ... etyid=8903
Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vruty RAPI-TEC Lamino

#2 Nový příspěvek od Fizz »

Hrle moje zkušenost říká že hodně záleží na materiálu, není lamino jako lamino.

Já bych si to aspoň 2,5kou vrtackem lizl zreba jen první desku a pak si to zahloubil. Už jsem v tom našel kdeco a vyštiply kus te pak leda nasere.

Jinak ty vruty jsou dobrý, záleží na várce, když mají tupější špičky nebo blbě sedí do bitu hrozně me to vadí a většinou letí k někomu kdo má čas se tím zdržovat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Vruty RAPI-TEC Lamino

#3 Nový příspěvek od elbarto »

... zůstal bych u konfirmátu, tohle důvěru rozhodně nebudí. Z vrtáku bych nedělal drama lze koupit už do 150-200kaček.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vruty RAPI-TEC Lamino

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Lidl dokonca v sade 5ks za 10 ojro

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vruty RAPI-TEC Lamino

#5 Nový příspěvek od Fizz »

Tak ty jsem ze zoufalství zkusil. Zoufalství zůstalo. Vrtáky nikoliv.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vruty RAPI-TEC Lamino

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Fizz - sorry , ale ja musím :friends: - nie je to o medzikuse? chlapec s nimi robí tak pol roka kým začne drankať druhú sadu. :typek:
Edit - šak sem tam kukneš do mojho vlakna - ja už 4 roky (najmenej) režem Hechtom, ja už 35 rokov jazdím na filckách a podobných "křápoch" atď.
Treba to brať tak - čo ma nezabije to ma posilní. 8)

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vruty RAPI-TEC Lamino

#7 Nový příspěvek od Fizz »

Možná, nebo prostě nerad pracuju s něčím co nefunguje jak má. Když máš zašroubovat treba tři čtyři tisíce šroubů budeš šetřit na bitech, a dělat to týden akuckou z lidlu nebo vezmeš rázový utahovák, koupíš bit za pár stovek který funguje jak má a uděláš to za 6-7h?

Pro vrtáky chodím do narexu, kdo chce ležet na vrtačce a rvát silou do materiálu když řádně nabroušený kvalitní se vtahuje takřka sam.

Pilu od hechtu mam též, ale s kvalitním řetězem. Tuším Oregon, který vydrží asi 4x déle ostrý. Tož tak.

K tématu: RAPI-TEC jsou kvalitní, nicméně pokud se o špičku nepichnu jdu dál.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Vruty RAPI-TEC Lamino

#8 Nový příspěvek od oshurty »

tak jsem si jich dneska pár na zkoušku koupil a musím uznat , že splňují co jsem čekal. Včera jsem zkoušel konstrukční vruty - ty mají výhodu, že jsou samovrtací. zápustná hlava má zespod něco jako frézu a zahloubí se do lamina sama. Lepší a čistější ale bude použít vrták se záhlubníkem stačí na vrchní desku - ono chvíli trvá, než ten hrot vrutu projede vrchní vrstvou lamina, a ta hlava než si udělá sedlo chvíli trvá a na te spodní ta laminovrstva od vrutu je "vytlačená" a polámaná.
A drží dobře - jestli vrut zašroubuju akučkou s nastaveným momentem např. 4 , tak s tím samým momentem vrut nevytočím - musím dva stupně přidat

zítra přidám fotky, video

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vruty RAPI-TEC Lamino

#9 Nový příspěvek od Fizz »

Taky funguje si to odulčikovat velkým ostrým vrutem, pikud se ti nechce predvrtavati.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“