Zapojení kompresoru

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Zapojení kompresoru

#1 Nový příspěvek od duchodce »

Potřebuji dočasně zapojit dva kompresory na jeden tlakový spinač . Protože by jističe neutáhly současný rozběh obou potřebuji vyřešit zpoždění jednoho z nich. Vezmu fázi ze stykače prvního a zavedu ji do cívky stykače druhého kompresoru, ale potřebuji jej nějak zpozdit o 3-4 sekundy. Poraďte konkretně jakým časovačem, aby snesl špičky cívky druhého stykače a kde se dá koupit. Polovodičový co mě byl dodán "odborníkem" odešel po několika sepnutích ,byl v něm triak. Potřebuji spíš něco s relé.Pokud by byl typ s krytím pro montáž na panel bylo by to ideální. Je to dočasné provedení - stykače u kompresorů jsou kryté, pouze vadný tlakový spinač u toho půjčeného a je tam historický a pro montáž jiného není místo. A navářet vývod je samozřejmě o hubu, když to není moje.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Sadra17
Příspěvky: 6100
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Zapojení kompresoru

#2 Nový příspěvek od Sadra17 »

dělá se relé ale cenovka nejni moc příznivá https://www.elektromaterialy.cz/zpozdovaci-rele
malej traktorista v malým traktoru

chobotek
Příspěvky: 10540
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zapojení kompresoru

#3 Nový příspěvek od chobotek »

Doutnavkový starter ze zářivky. Zapojení třeba zde: http://danyk.cz/st_sp.html Veliokost R1 je třeba odzkoušet.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zapojení kompresoru

#4 Nový příspěvek od duchodce »

No tak tohle bych mohl ještě zvládnout . Teď jen zjistit jestli jsem loni při "generálním" úklidu nevyházel všechy relé. Uklízet se nemá :vztek: to už je druhá věc co hledám ,Pt čidla jsem taky vyházel ...ale vůbec ....jsem :evil:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10540
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zapojení kompresoru

#5 Nový příspěvek od chobotek »

Že jsi vyházel Pt teploměry sem vůbec, ale vůbec nepiš! :vztek: ;-)
Co ti chybí za relé (stykače)? Přivezu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zapojení kompresoru

#6 Nový příspěvek od duchodce »

Jo, Pt tu byly loni nějaký týden než klesly z první stránky s ostatnímy krámy ,nikdo nic . Relé nejdřív pohrabu .Podařilo se mě část věcí "přebrat" zpět, a polotajně jsem je uklidil když jsem "vychladl" z úklidu.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“