Elektrocentrála na pevné stání k domu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ibanez5
Příspěvky: 1592
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#226 Nový příspěvek od ibanez5 »

Chlapi,pokud můžu taky se trochu zapojím. Já uvažuju jednoduchší a levnější cestou. Jelikož od září do dubna topím kotlem na tuhá,kde mám udělanou výborně samotíž i s ohřevem bojleru, tak přemýšlím nad překlenutím období kdy mi elektrika nahřívá bojler. Tzn květen až srpen (popř i to září podle roku). Zabýval se někdo myšlenkou udělat ohřev teplé vody přes radiátory natřené na černo v jakoby skleníku? nemáte to někdo doma? Moc mě nekamenujte, v jednodúchosti je síla ... ;-)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

fikejz
Příspěvky: 6151
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#227 Nový příspěvek od fikejz »

Jedině snad že by si měl jednodeskové plecháče. Jinak mají radiátory velkou teplosměnnou plochu a malou plochu pro osvit sluncem. Solární panely si spousta lidí dělá svépomocí z různých materiálů. Taky záleží kde jsou umístěny, protože pokud někde volně, tak je neosluněné plochy potřeba tepelně izolovat. A když jsou například na fasádě a je žádoucí ji ohřívat tak se spodní strana - ta k fasádě neizoluje.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#228 Nový příspěvek od ota »

Jeden kámoš to tak má. Vzal stará okna. Nebo spíš rámy a jedno křídlo francouzského okna. Na jižní sranu domu našrouboval myslím 4 ks. Od fasády izolaci a dovnitř cosi plast, nebo přesně nevim co za matroš. Vše uvnitř natřel na černo. Dovnitř udělal z trubek rastr. Myslím že to má měděný trubky, použil to z něčeho. Napojil to na bojler. Má tam néjakou regulaci, aby to netopilo opačně. To jde všechno udělat mechanicky termostatama. Přesně si už nepamatuju, jak to všechno pohání, jestli tam ma čerpadlo.
Funguje mu to roky. Přez období kdy svíťí sluníčko to stačí na ohřev vody pro celej barák. Jedinej problém je chladno. Musí to hlídat, aby mu to nazamrzlo.
Ale mluví o tom dlouho už, že to předělá na bojler s více šneky. A do toho slunečního ohřevu dá nemrzku a nebude to muset hlídat. Myslím, že to ještě neudělal. Že jede pořát s vodou.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 937
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#229 Nový příspěvek od Dáva »

Chtělo by to nějak dobře nadimenzovat aby se to nemělo šanci přehřívat. Nebo aby to při dosažení maximální teploty v okruhu přepustilo někam kde by se to zase ochladilo.

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#230 Nový příspěvek od Fizz »

Přehřívání? Můžeš před tím zatahnout roletu.

Ale vodu tím neuvaris. Nemrzku uz vubec ne.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

IFA Turbo
Příspěvky: 371
Registrován: čtv říj 15, 2009 11:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#231 Nový příspěvek od IFA Turbo »

Já jedu již 10 dní na ostrovní systém FVE a spotřeboval jsem celkem 374 Kwh a ohřívám s tím i dva bojlery u kterých mám přepínání z nočního proudu na denní provoz. Protože nepoužívám nyní elektriku ze sítě nemám ani signál HDO. Ale bojlery se spolehlivě řídí vnitřním termostatem. Je to super věc a nyní mám 13,8 Kwp a brzy to bude 15,6 Kwp. Bateriová kapacita nyní 74 Kwh a brzy bude 142 Kwh. Takto budu čelit šíleným cenám na trhu. Asi nejlepší řešení které zde je možné realizovat.

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#232 Nový příspěvek od Fizz »

8)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 937
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#233 Nový příspěvek od Dáva »

Mít na to peníze a prostory byla by to krása 👍.
Gratulace..

IFA Turbo
Příspěvky: 371
Registrován: čtv říj 15, 2009 11:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#234 Nový příspěvek od IFA Turbo »

Takhle vypadá centrální řízení FVE a je to rozdělené na pět nezávislých celků od panelů. Tím je řešená velká spolehlivost a solární napětí max 99 voltů a pak se to převádí na systémové napětí 48 voltů. Měniče jsou tři nezávislé pro každou fázi a jediný odběr ze sítě je pro čerpadlo vodárny které potřebuje fázové posunutí. Ale i tak je to super jelikož jsem ze sítě spotřeboval za 10 dní 3 Kvh a sám jsem domu dodal 374 Kwh. Centrála je jako záloha a umožňuje i nabíjení 48 Volty a 150 A díky skvělé nabíječce trakčních baterií. Taky je tato nabíječka možná zapnout na nízky tarif ze sítě HDO signálem a takto kumulovat energii do aku mimo sezonu nebo při dlouhodobém nepříznivém počasí. Ale panely dávají energii i při velkém zatažení oblohy, při slejváku a až skoro do tmy i když se sníženým výkonem. Nyní v poledne ale můžu skoro tavit ocel, kolik je energie vyrobený a aku jsou na 100 procentech a přitom vše běží na maximální spotřebu, jako čerpadla na jezeru, pračky myčky nádobí a ele. sporáky a bojlery a mnoho dalšího.

Obrázek

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#235 Nový příspěvek od duchodce »

Nějaký rozpočet /stačí hrubý, na materál/ by nebyl?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#236 Nový příspěvek od Sniper »

IFA Turbo:
To vypadá jak strojovna atomové ponorky třídy Seawolf :D
No velín je to parádní 8) tohle určitě není jen pro soukromé využití.

Já prozatím důvěřuji analogovému kapitánskému můstku ;-)


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 937
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#237 Nový příspěvek od Dáva »

Když na to příjde , tak ty Tvoje kachlovky pofrčej dalších 50let bez většího tuningu narozdíl od těch všech výdobytků dnešní moderní elektronické doby.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#238 Nový příspěvek od Sniper »

A na tohle se já spoléhám 8)
Kachláky, studna, sklep a špajz.
Jediné, na co potřebuji elektřinu na 100 % je mrazák se zabijačkou, bez ostatního se umím obejít.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

fikejz
Příspěvky: 6151
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#239 Nový příspěvek od fikejz »

Zabijačka jde naložit, zavařit a vyudit ... Jediný oč bych ztrátou elektřiny nenahraditelně přišel je web, zdroj spousty informací, tohle fórum a pohodlí z používání strojů a přístrojů. S ostatním si ještě zatím umím poradit.
No vlastně kecám, bez elektriky bychom už i my co si skoro pamatujem její počátky byly v řiti jak Baťa s dřevákama. Vrtám vrtačkou, šroubuju s tím samým nástrojem, železo řežu flexou, svářím svářečkou, foukám kompresorem, dřevo řežu přímočarkou, maflem, nebo cirkulárkou o pračce, myčce, ledničce a mrazáku nemluvě.
IFA Turbo, moc pěkná centrála. Vidím dobře, že má vodní chlazení? Kolik má kW? Co je to zač?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

chobotek
Příspěvky: 10599
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#240 Nový příspěvek od chobotek »

To jsou naprosté podružnosti. Bez energie (elektrické) se především rozsype naše vysoce organizovaná společnost. Proti tomu je uzené/mražené maso naprosto nepodstatná záležitost. Pokrok je důsledkem nadbytku, ne chudoby. Slepé střevo by potom bylo opět fatální ;-)

U té centrály nevidím napojení na topný okruh. Lepší fotka není? ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“