Přípojka elektřiny...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
varga
Příspěvky: 434
Registrován: pon říj 22, 2007 7:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Přípojka elektřiny...

#1 Nový příspěvek od varga »

Máte někdo zkušenost,jak moc nákladné je zřídit přípojku elektrické energie, je to samota , zbořeniště,ale stovky metrů od posledního domu. Mohu si to i vykopat sám?

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Přípojka elektřiny...

#2 Nový příspěvek od Fizz »

Upřímně vykopat je to to nejmenší.

Nikdy tam stava nebyla?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

varga
Příspěvky: 434
Registrován: pon říj 22, 2007 7:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přípojka elektřiny...

#3 Nový příspěvek od varga »

Stavba tam byla byl to mlýn za války zbořený v územním plánu to je ...jen prostě úplně mimo zastavěnou část obce

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Přípojka elektřiny...

#4 Nový příspěvek od chobotek »

V tomto případě platí přípojku žadatel a do její ceny nemá co kecat. Zhotovitel se soutěží. Jestli už to je jinak, jdu znovu žádat ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

varga
Příspěvky: 434
Registrován: pon říj 22, 2007 7:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přípojka elektřiny...

#5 Nový příspěvek od varga »

Takže teoreticky si to mohu udělat sám za tu nejnižší cenu...kolik tedy přijde metr přípojky?

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Přípojka elektřiny...

#6 Nový příspěvek od honzasl »

Pokud je to podle územního plánu zastavěné území, prostě bych podal na distributora žádost a počkal, co oni na to.

Víc se podle indicií v datazu nedá poradit.

varga
Příspěvky: 434
Registrován: pon říj 22, 2007 7:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přípojka elektřiny...

#7 Nový příspěvek od varga »

Je to právě cca 400 m. Teoreticky je mi to jasné, jen mne zajímalo, jestli by někdo nevěděl něco z té praxe... děkuji.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Přípojka elektřiny...

#8 Nový příspěvek od bourač »

cena metru přípojky se bude odvíjet od ceny za bagr, ceny kabelu příslušného průřezu, materiál na zásyp - písek + folie. Ten původní výkopek určitě nesmí přímo na kabel.
Dále záleží přes jaké pozemky přípojka povede, soukromí majitelé se budou velmi kroutit povolit takovou věc. Možná by byl vhodnější zavěšený kabel na sloupech.
No a potom vlastní připojení, ampéráž, zápis do katastru. Bude to raketa...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Přípojka elektřiny...

#9 Nový příspěvek od honzasl »

a) Pokud to je zastavitelné území, tak tam elektřinu distributor dotáhne na svoje náklady. Od toho snad ten územní plán je.

b) Pokud si zřídíš odběrné místo někde v dosahu sítě, tak všechno za elektroměrem je distributorovi úplně putna a klidně si to můžeš vykopat podle sebe. Když si to dáš málo hluboko, nebo slabý kabel, to už je jen tvůj problém.....

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Přípojka elektřiny...

#10 Nový příspěvek od chobotek »

No jistě, takto by se cena odvíjela, kdyby to neřešila polostátní firma. Až po HDS je to distributora, ten má na zřízení rok. Teoreticky by se mohl stavebník přihlásit do výběrového řízení na zhotovitele přípojky, když teda splní požadavky zadavatele, kde je třeba minimální počet zaměstnanců, obrat a tak :vysmech:
Samozřejmě je možné tohle všechno obejít "českou cestou", ale to asi nebude tento případ, když je vznesen dotaz na veřejné fórum ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

varga
Příspěvky: 434
Registrován: pon říj 22, 2007 7:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přípojka elektřiny...

#11 Nový příspěvek od varga »

70 let je to zbořeniště, ale územní plán obce je to v zastavitelnem území, trasa nejkratší,vede přes pole. Přes to pole vede cesta to je nejkratší trasa . Ta je obecní, ta cesta tam není je jen v mapě, takže problém by být neměl. Půlka těch poli je moje. I kdybych to platil kolik může stát rámcově metr te trasy?

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Přípojka elektřiny...

#12 Nový příspěvek od chobotek »

Naposledy, když někde nebyla cesta od příchodu spřátelených vojsk, ovšem mapa hovořila jinak, jsem aktivně čekal na vyřešení situace přes šest let.
Proč to řešíš tady? Jiná možnost, než požádat distributora neexistuje. Pokud tam nikoho neznáš, zrovna napiš žádost.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

varga
Příspěvky: 434
Registrován: pon říj 22, 2007 7:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přípojka elektřiny...

#13 Nový příspěvek od varga »

Děkuji za info,ptal jsem se rámcově,co vůbec je možné,já se v tomto oboru orientují jen okrajově)

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Přípojka elektřiny...

#14 Nový příspěvek od chobotek »

Rámcově: bývalo to tak, že na služebně znali místní situaci a přípojka se řešila zdola nahoru (responsible for). Nyní se žádá ústředí a chlapi na služebně řeší požadavky podle ticketu shora (reporting to). Jestli tam nikoho neznáš, opravdu je jedinou možností podat žádost o připojení a následovat pokyny. Jsou k tomu třeba peníze, čas a mdlý rozum. To neber jako urážku - jak začneš nad postupem distributora přemýšlet, vystavuješ se riziku rozčilení a zvýšeného tlaku.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Přípojka elektřiny...

#15 Nový příspěvek od bourač »

dělal jsem přípojky před 25lety, bylo to tak jak píše chobotek - tehdy - všechno jsem si vykopal (plyn, voda, el.) sám a položil. Borci od distributora to jen před zasypáním zkontrolovali a připojili - na sítě i na měřidla v baráku a potom jsem jim přípojky musel darovat.

Stavební povolení na přípojky od Stavebního úřadu nebylo potřeba, jen ohlášení.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“