Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#1 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Nemáte prosím vás někdo nějakou zkušenost s nějakýma kvalitnějšíma barvama na železo? Potřeboval bych natírat (stříkat) konstrukci ocelové haly o né moc malých rozměrech. Takže nějaké broušení nepřipadá moc v úvahu. Pouze to operu wapem a potom bych chtěl aplikovat barvu. Mám zkušenosti s Alkyton a Hammerite jsou dobré, ale časem stejně vyšeptaj a vyblednou....Tak jsem myslel jestli třeba neznáte něco lepšího. Například čím natíraj elektrikáři stožáry vysokého napětí? Jednou jsem je pozoroval jak po tom lezli a natírali to taky přímo na tu šílenou rez a dnes když jedu okolo barva na stožáru furt drží....
Je mě jasný že asi nejlépe by držela epoxidová dvousložková.....ale budu té barvy potřebovat asi vícé takže by to stálo celkem dost a musel bych to furt tužit.
Tak jestli někdo o něčem víte budu rád děkuji :friends:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#2 Nový příspěvek od Chose11 »

jestli je to možné, aplikoval bych před nátěrem toto

http://www.cleanfest.cz/cz/produkty/cleanfest-t
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#3 Nový příspěvek od honzasl »

Zklamu tě, na stožáry VN se používá dvousložkový epoxid, zázrak se nekoná...

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#4 Nový příspěvek od ITS »

Já pod barvu ( na orezlé nebo opískované věci) doporučuji :
https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/d ... gLi-PD_BwE Je to řídká lepkavá srajda, která nasákne do každého póru.

Vrchní nátěr, pokud bude uvnitř haly, bez přístupu sluníčka, tak bude dobrý každou alkydovou barvou, což je dnes většina barev. Opět mám svého favorita https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/c ... gJYh_D_BwE

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#5 Nový příspěvek od Britt »

Já nakupuji tady: https://www.biopol.cz/barvy-na-kov/anti ... 3%AD-barvy a jsem maximálně spokojený. Kam se hrabe nějaký Hammerite. Mám natřený skleník a střechu na malé garáži a po 5 letech je barva naprosto stejná jako když jsem to natřel.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#6 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ok ok děkuji za typy. Něco tedy vyberem 8) Od toho Chemolaku jak tu někdo zmiňoval berem dvousložkové polyuretany, máme tady u nás pobočku a sklad tak se tam stavím jestli něco poraděj ;-)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#7 Nový příspěvek od ota »

Koukni ještě sem. https://www.rokospol.com/cz/prumyslove-natery/
Zatím cenově bezkonkurenční v průmyslových nátěrových hmotách. Používám doma od nich základní epoxidovou dvousložkovou barvu a vrchní dvousložkovou polyuretanovou barvu. Na všechny strojky co parkují venku. Třeba na kapotu traktoru na to ještě navrch frknu dvousložkový lak. Ale to jen na traktor třeba. Aby ta barva byla dlouho lesklá.
Mám od podzima nastříkány disky na valník, káru, plošinu a plato tou základní epoxidovou barvou a čekám, až bude trochu počasí abych to napral polyuretanem vrchním. A pak dal nabout gumky na všechno. Myslím, že už s těma diskama do smrti nebudu barvou nic dělat. 8) A o to jde.
Jen co to půjde, musíme odstrojit dvoukolovou káru za traktor a odvézt opískovat a taky přijde epoxydem a pak polyuretanem na vrch. Moc dobře se s tím stříká. Dá se naprat vcelku slušná vrstva aniž by to steklo. 8)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#8 Nový příspěvek od DYK »

A nějaké doporučení barvy na plechovou střechu z pozinku? Je teda z dřívějška natřená vodouředitelným Eternalem. Ale ty vodouředitlný barvy - já vám nevím, no.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#9 Nový příspěvek od ITS »

Pokud je nezředíš vodou, tak jsou některé docela dobré.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#10 Nový příspěvek od Sadra17 »

DYK píše: sob dub 03, 2021 4:58 pm Ale ty vodouředitlný barvy - já vám nevím, no.
taky spíš zastávám názor že vodouředitelný barvy jsou spíš na dřevo, na kov to prostě musí smrdět ředidlem aby to vydrželo :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#11 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jak píše Ota s tím epoxidovým dvousložkovým základem mám taky dobré zkušenosti. Dáváme ho na stroje ten prostě drží uplně neuvěřitelně moc. Na opískovaném podkladu snad nezničitelnej. Dám přiklad na lopatě k Honu byl základ epoxid na opískovaném a potom vrchní polyuretan černej. Ta vrchní černá byla hned odřená pryč a ten epoxid odolával strašně moc dlouho myslím na těch nejvíc šoupaných částech lopaty 8)
Takže ja to vím že by na tu konstrukci haly byl nejlepší, ale to množství barvy mě odrazuje a míchání,tužení furt,atd. Proto jsem přemýšlel v něco jednodušího a funkčního otevřít plechovku,rozmíchat nalít do pistole a stříkat :smich:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#12 Nový příspěvek od DYK »

Tak Eternal na sobě asi nemá rád jakoukoli barvu s rozpouštědly. Spíše to působí jako odstraňovač. Zkrabatí a separuje se od povrchu ten ternal.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#13 Nový příspěvek od cenda.t »

Jeden starý lakýra to říkal takhle: barva, která nesmrdí, není kvalitní... 8)

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#14 Nový příspěvek od zde »

vodou rieditelna farba Slovakryl -namalovany cely plot -vydržal cca 20r - a pretieral som ho pred rokom znova Slovakrylom -taktiež zabradlia na balkonoch . Ja zasa smrad z farieb nemusim :(

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#15 Nový příspěvek od Chose11 »

Jak jsem dával odkaz na odrezovač s pasivací koroze, to je základ všeho, pokud chceš nějaký výsledek, na kus rzi je škoda patlat cokoliv. Jinak já dělám vše polyurethanem dvousložkou a dlouhodobě nejlepší výsledky, používám výrobce z vedlejšího města, výborné vlastnosti, cena, komunikace, dokonce mi vozí barvy i domů, mají to po trase rozvážek. Další plus je to že mi odborně poradí se vším, co chci natřít a protože majitel je chemik a výroba barev je jeho celoživotním koníčkem, tak se mi snaží ve všem vyhovět, občes něco namíchá na míru. Když odbočím k malířině, nic lepšího jsem neměl a komu jsem ji doporučil, nebo dodal, už nechtějí jinak a to byli zedníci a údržbáři zatvrzelí v barvách typu primalex a het....Jo a nejsem jejich dealer, ale spokojený zákazník :smich: :smich: :smich: :smich:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“