Vytápění bazénu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Vytápění bazénu

#1 Nový příspěvek od JARDY »

Koupil jsem děckám "bazén". Je to taková typická konzerva , má asi 10 kubíků . Dětem je to fuk hlavně že je to mokré ale čas od času bych tam vlezl i já, když to vypadá že se veřejné bazény asi neotevřou.
Jenže čím to levně ohřát ? Tepelné čerpadlo asi nejjednodušší , ale taky nejdražší- zejména provoz. Tak že nějaký kolektor. Od známých vím že ten PVC panel za pár peněz nevydrží. Pak se prodávají ještě nějaké pyramidy a podobné plasťáky. To zas nevím jestli je to je k něčemu. Poslední možnost něco vyrobit ? Má někdo nějakou dobrou zkušenost .? Díky :-/
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vytápění bazénu

#2 Nový příspěvek od peyrak »

mám na střeše dílny roztažené 100m klubo PE32 vodovodní trubky, je to tam už asi 6 let a nic tomu není
https://triker.cz/p-287003403230/Pehd-t ... ni-systemy

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Vytápění bazénu

#3 Nový příspěvek od hobr »

Tvoje starosti bych chcel mít... :friends:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Vytápění bazénu

#4 Nový příspěvek od JARDY »

Honzo,je třeba přemýšlet taky o něčem jiném než kovidu ,jinak se ve zdraví nedožijem ani těch žlutých petrklíčů.
Pvc trubka je v pohodě ,ale kolik to asi ohřeje? Používám takový menší na sprchování ale kolik ohřeje těch 100 metrů? Dal bych možná 200 metrů ale nevím jestli to utáhne to filtrační čerpadlo. Na tom odkazu je trubka na plyn ,viděl jsem stejnou na vodu levnější ,je v nich rozdíl nebo jen označení ?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Vytápění bazénu

#5 Nový příspěvek od hobr »

Na to Ti neodpovím. Nemám "šajnu", kolik je potřeba metrů. Chce to někoho, kdo tomu rozumí. Jako např. tady:
Pokud máš hadice dost (a kam dát, nebál bych se natáhnout i 200 metrů). Tak mě napadlo - nebylo by lepší čerpadlo ke kotlu ÚT? To je nesmrtelné a moc nežere.
Kovídkem se nezabývám. Teď má vnuk neštovice, to je momentálně na "pořadu dne".
Čau h.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vytápění bazénu

#6 Nový příspěvek od vasek775 »

mam u bazenu tepelne cerpadlo a zas takova hruza to neni vytapim 25m3
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vytápění bazénu

#7 Nový příspěvek od vitex »

Já mám ten pvc panel už 8 let,přežil tři bazény.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Vytápění bazénu

#8 Nový příspěvek od JARDY »

Píšou na 5 KW výkonu příkon 1KW elektriky , se mi zdá dost. Jasně z bowna bič neupleteš ,radši bych něco z levnějším provozem.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Vytápění bazénu

#9 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, to chceš provozovat celoročně, nebo jen část .

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Vytápění bazénu

#10 Nový příspěvek od JARDY »

Jo celý rok by byla paráda .Bohužel do paneláku to nedám a chajdu mám tak od dubna do konce října. Kdybych se mohl čváchat začátkem června do konce září bylo by super.
Bohatší známí mají bazén snů a vytápějí údajně jenom čerpadlem, jednou za rok vždycky pozvou ,nikdy není pod 30 st. ani chlor jen sůl. Na nějaké čerpadlo bych měl ale nemám představu kolik KW spotřebuju za den aby to bylo těch 30 st.
Víťo jaký máš ten panel ? Kolik kubíků bazén? Švagrovi se ten pytel rozpadl. Prý vevnitř nějaké přepážky se potrhaly a bylo .Od té doby má jenom hadici na střeše ale ve vodě jsem ho ještě neviděl.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vytápění bazénu

#11 Nový příspěvek od vitex »

Panel je na zimu smotaný v teple baráku,můžu Ti nafotit jednoduchou dřevěnou konstrukci na kterou panel dávám-tu mám venku.Bazén,už čtvrtej nebo třetí(sám už nevím) má objem 15m3.Je to od těch blbečků z Moutfiedlu nebo jak se tomu nadává.Vždycky po záruce začne propouštět vodu.Naštěstí je cena přijatelná,tak před likvidací ho dáme na stráň,napustíme vodou a posadíme se před něj.Dobrovolník jej rozřízne a to je srandy z kopce dolů a za krkem plno vody. :-/ Jo a to tam sedí malý děcka.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Vytápění bazénu

#12 Nový příspěvek od hobr »

Tak proto jsi potřeboval "mamuty". Abys mohl cébrat... :D
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vytápění bazénu

#13 Nový příspěvek od vitex »

Ale kdepak,ty jsou na zalévání trávníku a zahrádky.Do bazénu dávám čistou vodu z Březové n.Sv.A ty srandy se starými bazény děláme nad hradem Svojanov.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění bazénu

#14 Nový příspěvek od J.A.Y. »

JARDY píše: pon úno 08, 2021 2:29 pm ani chlor jen sůl.
To neni presny. Elektrolyzou soli vznika chlor, ale je ho ve srovnani s napr. tabletama malo. Bezchlorova uprava vody je uv lampa a tusim jeste neco, nechce se mne hledat.
My mame cca 25 m3 vody a zastreseni. Plocha 3x6m. Cerpadlo 10 kW bezelo vloni par dni, jak do toho zacne svitit, staci se to ohrat samo. Za ty prachy za cerpadlo by se nejspis vyplatilo dat jen 10 kW obyc patron. Nad 30 teda netopime ale zas jsme v blbym podnebi (dalo by se rict hory :smich: )

Obrázek

A jinak mam davno vymysleno: "kamna na vyjety olej" navody tady na foru pripadne YT omotat medenym snekem, pripadne lehce zaizolovat vatou kolem trubky a cerpadlem tim prohanet vodu = ohrivani na libovolnou teplotu za hrst prdu.

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Vytápění bazénu

#15 Nový příspěvek od pidi »

Máme 13 let Mountfieldacky bazén 7,3 na 3,7 nebo tak nějak. Za tu dobu třetí, ten jejich originální solární ohřívání, zase začíná praskat a už jsem ho opět svařoval, tedy místo kde to teklo. A to ho na zimu každoročně sbalime a schované. Už bych to nekoupil, radši nějakou hadici, ale UV odolnou.
Co se teploty týče, 30 je podle mě moc, to už je na nasypání nudlí a mrkve 😀 ta voda se pak rychleji kazí. Já se s deckama začínám koupat hned u zprovoznění a pročištění vody, třeba 17, 18 stupňů a max beru těch 25. Pak už se moc neochladis. Ale žena leze jen když to má těch 30. No a ten solární panel, ten je dlouhý cca 5 metrů ten bazén ohřeje, když je fakt teplo, z 18 na 25 za 2-3 dny, pak už to vypínám.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“