Vytápění bazénu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Dindik
Příspěvky: 270
Registrován: čtv úno 08, 2018 4:30 pm
Bydliště: Praha

Re: Vytápění bazénu

#16 Nový příspěvek od Dindik »

J.A.Y.- SZ

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Vytápění bazénu

#17 Nový příspěvek od JARDY »

https://www.youtube.com/watch?v=yvGu8K9 ... slavStibor Tak to už mám za sebou ,klidně je za něco vyměním nebo prodám . Topil jsem s nimi v garáži ale už přes zimu nedělám , a tancovat v létě kolem kamen se mi taky nechce.
Nejschůdnější bych viděl 200 metrů pr32 PVC . Mám tady v zimě v létě pár metrů a v pohodě . Nejhorší bude dát tomu nějaký tvar . Taková délka se bude chovat jako péro. Když se to podaří tak už se nestarám.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

J.A.Y.
Příspěvky: 1977
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění bazénu

#18 Nový příspěvek od J.A.Y. »

no tak to je pak těžký, když chceš teplo ale nechceš topit :-D
jestli budeš dávat 200m hadice, zkus zvážit zapojení paralelně, aby nebyl takovej odpor vody. U tchána jsme to vázali na KARI síť, jen maličký mezery. Docela to šlo. V létě, když to necháš před vázáním na slunci, změkne.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vytápění bazénu

#19 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění bazénu

#20 Nový příspěvek od elbarto »

Přijde mi zbytečný to krmit TP, když máme slunce. Ostatně davat TP na nekrytý větší bazen je dost marnej boj. V loni jsem to pachal cca na 35m3. 500m trubky trubky namotane do 5 panelu po 100m. Hodně jsme polemizovali o odporu, když to bude v rámci jednoduchosti v serii. Nanec použito čerpadlo ze staré filtrace a bez problému. Tohle je na OSB, které dost rychle hnije, elegatnější řešením by byla voděodolná hnědá deska. Valí se z toho voda, ve které sotva udržím ruku, fakt paráda. Daleko težší je tohle obří plochy nejak "vydesignovat", dalším krokem asi bude pergola a tohle její střecha i když i jeden panel dost váží.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Vytápění bazénu

#21 Nový příspěvek od JARDY »

To video jsem zavrhnul před týdnem . I kdybych měl takové okno ,tak by mi vnuci druhý den řekli že se to samo rozbilo. Reálně to vidím nějaký kovový rám bez skla. Do jakých asi rozměrů se vejde 100 m ? Čerpadlo filtrace má 200 W utáhne 2 x 100 m/pr 32 vnitřní 1" ? Hadici jsem ještě neobjednal 25 Kč metr, to by šlo .200 m prý doprava zdarma .Má někdo nějaký jiný typ ?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vytápění bazénu

#22 Nový příspěvek od Leo »

Na vyhřívání bazénu jsem viděl na železné konstrukci zavěšený velký černý vak, v kterém se ohřívala voda. Čerpadlo tam vodu napustí, termostat pak vodu samotíží pustí do bazénu. Prakticky to bylo automatický. Nebo černý sudy a stejný princip. To má soused, ale má pod tím sprchu.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Vytápění bazénu

#23 Nový příspěvek od Cobrow »

Kdxsi existovala hračka - loďka na principu proudění, využívající rozdílů teplot. Ohřívá se voda ve spirále, zvýšením teploty se nasává studená a vytékající teplá voda tlačí loďku vpřed.
Toho se dá využít.

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vytápění bazénu

#24 Nový příspěvek od chobotek »

To je parníček puf-puf. Zatímco tady lze využít pouze samotížné cirkulace, která ovšem vyžaduje bazén na kopci. "Parníček puf-puf" by možná fungoval s velkým parabolickým zrcadlem, ale to narazí druhý den na vnuky.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Vytápění bazénu

#25 Nový příspěvek od JARDY »

Tak že 100metrů coulový PVC ,týden pokusů a dneska 27 stupňů. Žena prý dobrý,já Až zítra, ještě to chce 2 stupínky.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Vytápění bazénu

#26 Nový příspěvek od Jožka30 »

Vytápění bazénu jsem řešil už při jeho stavbě. https://josef49.rajce.idnes.cz/Bazen_vyhrivani/

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Vytápění bazénu

#27 Nový příspěvek od JARDY »

https://i.postimg.cc/YSQx1SqT/IMG-20210606-162400.jpg. Tady je asi 60 metrů ,zbytek na druhé cívce . Třicet stupňů ještě nedám , zatím jen 29.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Vytápění bazénu

#28 Nový příspěvek od pidi »

Co je to za trubky, kt. byly použité, je to odolné proti UV záření?

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“