Betonová podlaha

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6114
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Betonová podlaha

#16 Nový příspěvek od Sadra17 »

ještě mě napadlo jestli by nebylo efektivní pozvat si lidi co dělaji betonový podlahy 8) sice to bude něco stát ale přivezeš jen písek a kamenivo podle požadavku, cement si většinou vozí vlastní a naúčtují spotřebované množství (nezbyde/nechybí) a oni už to vylejou, dělají to pořád tak si rovinu udrží snáz jak ty a výsledky jsou jistý :-/
malej traktorista v malým traktoru

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Betonová podlaha

#17 Nový příspěvek od ceratio1 »

Vraždu silničních staveb :evil: sorry ale takový blábol jsem dlouho neslyšel, teď chci slyšet "správný" technologický postup uložení obrub žlabů apod..

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Betonová podlaha

#18 Nový příspěvek od honzauta »

To:Fizz
Rád bych se zeptal co je automatický háček

Sadra17
Příspěvky: 6114
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Betonová podlaha

#19 Nový příspěvek od Sadra17 »

úplně obyčejný háček v akučce nebo kolovrátku, nakoupíš k tomu akorát ve stavebninách drátky s očkama na konci, ty navlíkneš na háček a ono se to dotáhne 8)
malej traktorista v malým traktoru

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Betonová podlaha

#20 Nový příspěvek od Fizz »

Sadra17 píše: pon led 18, 2021 6:48 pm úplně obyčejný háček v akučce nebo kolovrátku, nakoupíš k tomu akorát ve stavebninách drátky s očkama na konci, ty navlíkneš na háček a ono se to dotáhne 8)
Ne.

Tohle.
https://www.ploty-dops.cz/vazac-spiralo ... 3oQAvD_BwE a podobné.
Zátahnes a ono se to samo zkroutí, jak dostaneš grif na zaháknutí dratku jedeš jak pila. Kdyby to bylo složitý a dražší nedělám tak haly.

Drátky s ockama jsou drahý, normálně rozrezes klubo na cca 25cm dlouhý kousky (klubo na 3kusy), dratek přeložíš napůl, ty dva konce prostrčit pod výztuž, pak je chytneš a pretočíš pres hacek, jednou dvakrát zátahnes a hotovo, zbytečně to neutahuj, je v tom síla snadno to strhneš, i kdyz budou mírně volne nevadí, stačí vázat cca po pul metru bohatě plus kraje, pruty překládat asi pul metru, velikost ok 150x150mm stačí, pruty klidně 4mm.
Naposledy upravil(a) Fizz dne pon led 18, 2021 6:59 pm, celkem upraveno 1 x.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Betonová podlaha

#21 Nový příspěvek od ITS »

Ceratio1, to je samozřejmě problém. Klást do dlaždičáku věci, které nejsou mechanicky namáhány, je snadné a neškodné. Ale udělat vozovku minimalistické šíře a položit celý její okraj na perník - přesně pod kola nákladních aut - to je přece hloupost. Ve světě je vidět finišery, které obrubu i s přídlažbou navibrují na místě a z jednoho kusu. U nás je ale běžnější, že přídlažba i s obrubníkem se udělají na orientační provázek a na oko, aby to běželo. Je to snadné, je to sice od ruky, ale oku lahodící. Ta přídlažba by tam ani nemusela být, ale pro asfaltéry je snadnější trefit se do ní a ne do obrubníků.
Věř tomu, že to, co popisuji bude jednou někomu vadit a bude se to dělat jinak. Dnes to nevadí a dokonce se tomuto problému přizpůsobují i výrobci dlažby a obrubníků tím, že se tyto výrobky samy o sobě rozpadnou ještě dřív, než se proboří.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Betonová podlaha

#22 Nový příspěvek od honzauta »

Dík

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Betonová podlaha

#23 Nový příspěvek od jenicek »

Nevim co tady všichni vymejšlíte, rmbiker má kilometr od baráku betonárku co míchá i o vejkendu a maj buď sklopku nebo mix.
Prostě kvalitně připravit, pak koupit 30ku soudek a za dvě hodiny se 3ma kámošema je hotovo a pak se může sednout k soudku.
Cena za kubik do 2kKč.
Tímhle stylem jsem si ze stejný betonárky postavil barák, stodolu, klenutej sklep, hasičskou nádrž, most přes potok, podlahu v hasičárně....

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Betonová podlaha

#24 Nový příspěvek od Fizz »

Timhle stylem jsem videl dost zjebanych podlah (kámoši), ze by nekdo michal beton na leštěnou podlahu na stavbe v michačce taky né. Ale jak říkám nemůžu soupeřit s lidma pro který je beton kameň, pisek, cement a obcas voda.

Ale díky takovým už jsem mel dost práce na broušení, bourání, prelivani.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Betonová podlaha

#25 Nový příspěvek od honzauta »

K takovým látačům patřím i já. Mám stejnou míchačku jako betonárky, stejné komponenty ( i když po získaných zkušenostech si nemyslím, že chemie je je všeřešící). Používám kari sítě z 6 drátu, oka 100x100, dilatace dělám tak jako v Anglii a USA hladítky do vadnoucího betonu, povrch zdrsňuji do zahlazeného povrchu smetákem. Motorovou vibrační lištu jsem zahodil ( nechtěla se mi umývat), používám ruční + hladítka až na 6m tyči od firmy Marshall. Díval jsem se na profesionály jak dělají chodníky v parku a musím být hrdý na to, že jsem domácí látač.
Obrázek Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Betonová podlaha

#26 Nový příspěvek od Fizz »

Mluvil jsem o leštěné "pancéřové" podlaze, když zaleštujes chemii vsypu těžko tam budes dělat rýhy hladítkem, už proto ze když končíš s leštěním je to tvrdý ale křehký.

Chodník, cesta, "kartáčovany" beton je neco jiného, to je do haly/dilny blbost, prakticky to nejde uklidit, leda vysát a stejně v tom furt drží bordel.

Nazev tématu je betonová podlaha né příjezdová cesta. Když ti to nekdo zaplatí můžeš tam dávat třeba dvanáctky železa po pěti centimetrech. Já se bavím o hale, s únosností nejakych 5tun/m². A tam stačí co jsem psal výše.

Mimochodem práce pěkná, a s vybavením, a argumentama asi látač nebudes, navic jsem ten termín ani nepoužil,...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Betonová podlaha

#27 Nový příspěvek od exot »

Pokud jde o kari site nebo jakoukoli vystuz je ji potreba mit co nejnize a zaroven dostatecne krytou betonem (vyrabi se i distance co se nacvaknou na sit nebo draty) pokud jde o kari site melo by byt minimalni prekrytí myslím kolem 40 cm(uz si to presne nepamatuju)!
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Betonová podlaha

#28 Nový příspěvek od honzauta »

Nechal jsem si dělat podlahu v hale, část haly taky zdrsněné, kvůli ošetřování zvířat, aby jim to neklouzalo. Po zavadnutí aplikovali vsyp, jednou zahladili (přejeli dvourotorovou hladičkou), poté zdrsnili smetákem.

Já dělám to stejné, ještě než vrchní vrstva absolutně vytvrdne (není vyleštěná), v okamžiku, kdy je tam tak jeden dva mm jemného to přejedu smetákem a je to ideální zdrsněný povrch. Když to člověk dělá dříve, tak jsou zbytečně velké rýhy, když později, tak zase malé, v nejhorším případu již pancéřová podlaha. Jelikož si sám míchám, navážím, zpracovávám, hladím, tak se mi to taky již "podařilo".

Takže z mého pohledu v tom velký rozdíl není, oproti zdrsněné, jen dál pokračuješ do konečného vyleštění.

Já jsem jen chtěl říci po namíchání a zpracování cca 300m3 betonu, že ne každý, kdo si sám doma míchá, při dodržování receptury a technologie, že nemůže dosáhnout stejný výsledek jako s betonem z betonárky.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Betonová podlaha

#29 Nový příspěvek od Fizz »

Překrytí je dáno kotevní delkou, tj kvalitou betonu, prumerem výztuže a namáháním výztuže , s uložením máš pravdu jen napůl, v podlaze, je to jedno ideální je zhruba uprostřed výšky pokud je to uložené na zemi, štěrku atd, pokud de budeme bavit o stropě nad 1 místnosti tak máš zaky dejme tomu pravdu ale jsou situace kdy tažená oblast betonu (ta ve které má být vyztuž) není u dolního líce ale u horniho, třeba balkon který není podepřen sloupama.

Honza, jo to máš pravdu, tahle jsme dělali podlahu ve stolarne. Ale sám víš že to není pro amatéra který se ptá jak to udělat, jsk to srovnat, atd...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Sadra17
Příspěvky: 6114
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Betonová podlaha

#30 Nový příspěvek od Sadra17 »

Proto jsem radil podlahare, přijedou s pumpou a udělají co chceš a odjezd se zárukou že to tak bude fungovat
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“