Zateplení podkroví - foukaná izolace

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Zateplení podkroví - foukaná izolace

#1 Nový příspěvek od Karel90 »

ahoj kluci, potřebuju poradit chci zateplit podkroví část krovu a kleštiny mám dvě varianty ,celulozu drcený papír napuštěný boritanem sodným nebo stříkaná pěna neřešme cenu. nevýhody celulozy váha 1,5tuny a strach z myší, kun .Nevýhody pěny uvádějí že to dýchá ale mě to připadá moc udusené.Mám tady kousek pěny a namočil jsem to pod kohoutkem a je to jak napitá houba mám strach že shnije krov, jestli máte skušenosti prosím o radu předem děkuji

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: foukaná izolace prosba o radu

#2 Nový příspěvek od fikejz »

Doporučuju, výborný nápad jak si nechat zkurvit barák. Schválně, proč myslíš, že u každý izolace střechy a u každé nově dělané střechy je nejen v projektu větraná mezera pod krytinou? Jak chceš zajistit aby tam větrání zůstalo, když u obou metod jde o vyplňování jinak nepřístupného prostoru? Ale možná máš na sto a víc procent zajištěnou parotěsnost stropů obytných prostor. To by pak mohlo fungovat. Když se zaručeně žádná vlhkost ke krovům nedostane (z žádné strany) tak by pak ani neshnili. A když už jsme to tu nakousli - další výborný nápad je nechat si navařit asfaltové pásy (ty s různými vzory "tašek") na eternit.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: foukaná izolace prosba o radu

#3 Nový příspěvek od Karel90 »

ahoj, nechápu proč by tam nebyla mezera nato je tam kontralata která dělá mezeru mezi taškou a folií a on bude foukat od folie směrem dovnitř po další folii

Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: foukaná izolace prosba o radu

#4 Nový příspěvek od Karel90 »

to vlákno mám přečtené

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#5 Nový příspěvek od fikejz »

To jako, že sis nechal udělat dvouplášťovou střechu, pod ní nezateplené obytné podkroví a teď chceš nafoukat do tý mezery izolaci? Hmm, velice zajímavý postup. Mimochodem, jak firma provádějící foukání izolace zajistí že folie není nikde protržená (například od kuny) a jak zajistí, že se neprotrhne tlakem té foukané izolace ...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1408
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#6 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, pěny jsou minimálně dvě, měkká a tvrdá, měkká je tepelně a zvukově, ale je savá, dává se cca 18-20cm, tvrdá je tepelně a hydroizolační, dává se cca 8-10cm, ale není zvukově izolační, hodně se stříká na rovný střechy paneláků, tak 3-4cm a je okamžitě pochozí, akorát se musí natřít barvou, ale to se musí každá proti UV záření .

Před lety jsme dělali novou střechu, měnila se krytina i bednění, tak jsem si touhle tvrdou pěnou nechal nastříkat 10cm na už dávno hotový sádrokarton, chlapík to měl docela v ruce a jak stříkal, tak v podstatě hned na to šlapal, já na něj řval, že mi šlape po sádroši, ale on nic přes ten kravál neslyšel, běžel jsem domu, ale tam ani známka, že by někdo po sádroši chodil, druhou stranu mě nechal si ji nastříkat, ale část jsem potřeboval nastříkat zevnitř, to stříkal on .

Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#7 Nový příspěvek od Karel90 »

pro fikejz tys to asi nepochopil mám udělanou střechu s folií pod taškou klasika zevnitř jsou vidět krovy na krovy udělám rošt na který dám parozábranu ze vitř a naní křížem druhý rošt a do té dutiny fouká celulozu tak mi to bylo vysvětleno nechápu co je natom postupu špatně

J.A.Y.
Příspěvky: 1977
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#8 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Z toho si noc nedělej. Někdo prostě je vysírka, nebo zakaždoucenuradič :-/ třeba ti někdo poradí bez toho sarkasmu

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#9 Nový příspěvek od ITS »

U každé izolace je potřeba mít vyřešen parotěs vespod a odvětrání nahoře. Pak není šance na nějakou vlhkost.
Jinak si myslím, že foukaná je spíše do stropů. Na střechu PUR.

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#10 Nový příspěvek od fikejz »

Pokud to chceš zespodu teprve zaklápět dej klasickou vatu v rolích, nebo v deskách, ta se přichytí drátkem, nebo šńůrou a na ní přijde parozábrana a záklop. Máš pak jistotu, že je tam izolace daná správně, že se nikde nic nepoškodilo a bude to fungovat. Taky je možnost dávat mezi krovy jednu vrstvu a přes ně mezi rošt druhou - tím se omezí vliv tepelných mostů tvořených krovy a síla izolace není limitovaná výškou krovů. Jak píše Drtikol jsou aplikace na které jsou obě tyto izolace vhodné, ale zrovna v tomhle tvém případě to úplně nejlepší řešení rozhodně není. Nevím jak je to cenově, to by jsi ale měl vědět ty. Nejdůležitější je zajistit aby krov byl v suchu a pro případ když se do něj náhodou nějaká vlhkost dostane, aby se mohla co nejrychleji odpařit a vyvětrat. V opačném případě začne dřevo velice rychle degradovat (plesnivět, hnít, trouchnivět) a za pár let je i přes ochranný nástřik po něm.
J.A.Y.i, ano použil jsem sarkasmus (pro zesílení toho co jsem chtěl zdělit), ale na rozdíl od tebe jsem i napsal co, proč a jak. Ty jsi mě jenom zkritizoval aniž bys jakkoliv přispěl radou ohledně diskutovaného problému.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

J.A.Y.
Příspěvky: 1977
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#11 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Máš pravdu. Neporadil, neb v tom nejsem sběhlej.
A když si přečteš tvůj poslední příspěvek, je napsanej super. Srovnej s minulejma. Ty možná byly řemeslně v pořádku, ale styl dokonale odrovnal tu informační hodnotu ;)

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#12 Nový příspěvek od fikejz »

Ten styl je projev "alergie" na vymejšlení "rovnáků na ohejbáky" a nekonečný zkoušení zda opravdu nepůjde prošlapat ta slepá cesta nemalým množstvím investorů. Je to stejný jako kdyby někdo mimo obor zkoušel radit automechanikovi, že to ložisko s milimetrovou vůlí ještě nepotřebuje vyměnit, nebo chirurgovi jak má operovat apendix ...
A když se pak Karel rozepsal co má v plánu, tak jsem mu mohl napsat jak by to mělo být udělaný a proč (protože on se opravdu chystal/chystá udělat obytné podkroví a pak dodatečně zateplovat).
Dneska je velice moderní PUR a PIR izolace střech. Jak mezi krovy, tak jako nadkrokevní. A já si na základě zkušeností nemyslím že to je nějaká výhra. Ano na jednu stranu opravdu velmi izoluje, ale je naprosto paronepropustná. Takže pokud je z ní a plechu vytvořen sendwitch - kingspan nemá to žádnou chybu plech by taky žádnou vlhkost nepustil. Pokud jde o dřevěné konstrukce je to ale jiná ty musí být před vlhkostí chráněny. A tady se dostáváme k největšímu problému - my svým samotným bytím vytváříme neuvěřitelné množství vlhkosti. Jeden litr vody se odpaří na sedmnáct set litrů páry! Jeden vypitý litr člověk zvládne vydýchat cca za den a pak používání vody v koupelně, vaření, i ty blbý kytky něco odpaří... Část se dá vyvětrat, ale rozhodně ne všechno, tedy určitě ne bez rekuperace - řízeného větrání. Zbytek prostupuje stavební konstrukcí ve směru teplotního a vlhkostního spádu. Kudy? No všude kudy to lze. Udělat 100% parotěs (folii) včetně napojení folie na různé konstrukce od dřevěných, přes plastové prostupy, až po zdivo je velikánský kumšt. Ne vždy se zadaří a stačí aby pak přišli elektrikáři provrtali do sádrokartonu díry na krabičky pro rozvody a provrtali je i s parotěsnou folií a je nenávratně "vymalováno"...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#13 Nový příspěvek od Karel90 »

tak pro upřesnění-pur pěna mekká cena 44 000,- celuloza udělá kamarád za materiál 17 000,- právě ten kamarád mě tvrdí vlastně mě prosil dej si tam cokoli jenom ne pur pěnu. Jeho kamarád dělá tesaře a prej jak se tam dostane vlhkost tak krov je v prdeli že má nějaké foto jestli ho pošle tak to sem vložím.Už jsem to probral horem dolem a sem z toho MAGOR :pistol: Uvažoval jsem spíš bylo na pudách seno komíny díravé a žili ,já mám komín stavebnicový ještě obezděný tak uvažuju o té celuloze

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#14 Nový příspěvek od fikejz »

To o vlhkosti jsem ti tu taky psal, buničina a další sypké materiály jsou spíš určeny pro aplikace na rovinné bezespádové konstrukce - dodatečné zateplení / navýšení izolační vrstvy mezistropu u plochých střech, ne do šikmin. Ona i vata (ať už čedičová, nebo skelná - dnes už mezi nimi není prakticky rozdíl) se umí sesunout a slehnout. Nedej bože když se do konstrukce dostanou různá zvířátka - myši a kuny typicky. Ty tam umí udělat pěknou rotiku.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#15 Nový příspěvek od Karel90 »

brci,díky za rady dobré či nedobré rozhodl jsem se pro vatu deskový isover 160 do kříže 60mm parotěs doufám že mě nikdo nezviklá at se vám daří dík

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“