Zateplení podkroví - foukaná izolace

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#16 Nový příspěvek od bourač »

Karel90 píše:isover 160 do kříže 60mm
takto to mám já několik let, zvenku plech na latích, uvnitř OSB + tapeta. Uvnitř +30°C na střeše sníh a netaje. 8)
Jiné střechy okolo - obdobné konstrukce - sníh sjíždí :pohlavek:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#17 Nový příspěvek od Atlan »

Votriem sa tu. Jo dobry napad urobitvskladbu stropu v bungalove. SdK, medzera 5cm, parotesna folia, osb doska a 2x vata 20cm. Vraj mi budu hnit osb dosky.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#18 Nový příspěvek od Sadra17 »

proč by hnili když tam bude ta parotěsná folie a vlhko se tam nedostane ? :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#19 Nový příspěvek od Veteranista! »

A k čemu tu mezeru?není to jen práce (a váha OSB) navíc? podle mě ti to nic nepřinese ta vzduchová mezera, to bych raději dal víc vaty

My děláme teď
-200mm vata mezi vazníky(kleštiny) "na dráty"
-200mm vata
-rošt
-parotěsná folie - hliníková
-SDK

za mě rozhodně používat vatu v deskách, lepší v tom, že tak "nesedá"
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#20 Nový příspěvek od Atlan »

Medzera je len koli tomu aby sa lepsie robilo s konstrukciu pre sdk (dala dat do roviny) , ono to asi ani 6cm nebude, proste diera pre kable....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#21 Nový příspěvek od peyrak »

Kecy, mezera tam je proto, aby fungovala ta al vrstva na parotesu. Aby ten hliník odrazel, musí před ním být aspoň 3cm mezera.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#22 Nový příspěvek od Veteranista! »

Atlan píše:Medzera je len koli tomu aby sa lepsie robilo s konstrukciu pre sdk (dala dat do roviny) , ono to asi ani 6cm nebude, proste diera pre kable....
Podle mě tam problém není, teda aspoň u mě ne, ale dělají to zkušení zedníci
peyrak píše:Kecy, mezera tam je proto, aby fungovala ta al vrstva na parotesu. Aby ten hliník odrazel, musí před ním být aspoň 3cm mezera.
Dobrý poznámka, já tam mám třeba tu hliníkovou spíše z důvodu, že je "pevnější".
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#23 Nový příspěvek od Atlan »

Mas lravdu stym odrazom, skor mam obavu aby som mal signal na telefone potom, ked tam bude ta vrstva AL.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#24 Nový příspěvek od fikejz »

Atlan, ta skladba (SDK, mezera, parotěs, OSB, vata pak by měla být paropropustná folie, větraná mezera, krytina) je v pořádku. Jednak je jak jsi psal místo na kabeláž a za druhé pokud je mezera dostatečně těsná i vzduch je izolace (ostatně na principu uzavření / znehybnění vzduchu izoluje vata -čedič, či sklo moc neizolují). Ty OSB tam nejsou nijak nutnou a potřebnou vrstvou, ale pokud je to pro tebe z nějakého důvodu konstrukčně výhodné (méně pracné/ levnější...) tak proč ne, i oni nějaký kousíček tepelného odporu přidají.
O telefonní signál bych se nebál - v autě máš nad sebou celoplechovou střechu a taky tam je. Možná kdybys hliníkovou folií potáhl i stěny a okna tak by sis už asi nezavolal, ale kvůli stropu se nemusíš bát.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#25 Nový příspěvek od bourač »

Veteranista! píše:
za mě rozhodně používat vatu v deskách, lepší v tom, že tak "nesedá"
s tím bych polemizoval, já dával vatu pásy - návin, myslím že to bylo 5 metrů. Od výrobce pěkně natvrdo smotaný a zavařený v igelitu.
Po rozříznutí toho igelitového obalu se vata pěkně nafukuje a nabývá na objemu. Je potřeba jí po uvolnění obalu ihned namontovat (mezi vazníky) pak tam pěkně drží.
Pokud jde o OSB - existuje víc provedení pokud jde o kvalitu. Měl jsem odřezky tl.18mm které zbyly ze stavby. Rozměry cca 50/50cm. Použil jsem je jako nouzové vydláždění dvora abych nechodil bahnem. Jezdil jsem přes to i autem denně. Po několika letech (a zimách) když bylo na řadě vydláždit finálně dvorek jsem ty desky vysbíral a nic jim nebylo, žádná hniloba nebo tak něco.

Silně doporučuju provést izolaci vatou tak aby nikde nebyly škvíry kterou proleze malý pták nebo myš. U okapu u hřebenu (větrání) i na štítech.
Na to sem se vyprdnul a mám podnájemníky. :typek:
Čekám na sníh abych viděl tepelný mosty na plechu. Pokud to bude tragédie nezbyde než střechu rozebrat a pořešit.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zateplení podkroví - foukaná izolace

#26 Nový příspěvek od fikejz »

Větracím otvorům do mezipláště dvouplášťové střechy je opravdu nutné věnovat náležitou péči, jinak se dovnitř dostanou návštěvníci a následně si začnou budovat domečky ve vatě/ izolaci pod fólií a na velký problém je zaděláno. Mezi osvědčené patří kovové (AL) větrací pásy, děrovaný svitek nebo tahokov.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“