Povrchová ochrana betonové desky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Povrchová ochrana betonové desky

#16 Nový příspěvek od Britt »

Na každém betonu se vytvoří na povrchu vrstva cementového mléka, která zvětrá a drolí se, proto jsem povrch zbrousil. Jedná se o úběr v řádech milimetrů. Deska se krásně srovnala a po drolení ani stopy. Pravda, je to teprve 14 dní. Brousil jsem to touto bruskou.

https://www.dek.cz/pujcovna/detail/PSK- ... =parametry
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Povrchová ochrana betonové desky

#17 Nový příspěvek od ITS »

S dlažbou by zase byla zábava. Stále by něco odpadávalo.
Pod rošt Fatrafol a je to na věky.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Povrchová ochrana betonové desky

#18 Nový příspěvek od Britt »

Proto jsem dlažbu zavrhnul. S kým jsem mluvil, dříve, či později mu začala dlažba opadávat.
Znovu se zeptám, nemáte někdo zkušenost s tekutou dlažbou? Nemyslím kamenný koberec.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Povrchová ochrana betonové desky

#19 Nový příspěvek od ITS »

Je pouze jediná firma v Evropě, která již desítky let vyrábí kompletní systém pokládky dlažby.
https://www.schlueter.cz/obor-pusobnost ... erasy.aspx
Bohužel polovina stavebníků konstatuje, že je to drahé a použije jiné systémy, které ale vždy použijí něco od Šlitra a zbytek nahradí levnějším, nebo vypustí něco úplně - třeba Weber. Jiné firmy nabízejí své systémy. Za dobu návštěv stavebních veletrhů jsem takových pokusů, které trvaly jeden rok, viděl hodně - například samolepící podkladové desky firmy Botament. Poslední napodobeninu Šlitra má firma PCI.

Tekutá dlažba bude mít stejné výhody, jako každá stěrka. Někde se začne loupat. To jsou technologie, které se pro sebe samého nehodí použít, protože Ty, na rozdíl od stavební firmy, požaduješ trvanlivost delší, než záruční dobu. A to je pakárna.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Povrchová ochrana betonové desky

#20 Nový příspěvek od DonKarlos »

Tak já myslel spíš dlažbu na terče. Pravda, cenově drahé, ale snad dobré. I když ... :-)

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Povrchová ochrana betonové desky

#21 Nový příspěvek od ITS »

Pod terčovou dlažbou se drží moc bordelu, proto je lepší mít podklad z fatrafolu, aby to šlo propláchnout a také aby beton pod tím stálým vlhkem netrpěl.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Povrchová ochrana betonové desky

#22 Nový příspěvek od DonKarlos »

chtěl bych tu pochozí vrstvu z terasových prken udělat ve formě takových podlážek, které bych na zimu naskládal na sebe a nadkryl. Taková je úvaha. Jak to ale dopadne, nevím :) Mělo by to být aspoň v rámci možností "user friendly". Ale mám obavy, že ty podlážky budou dost těžké. A zase to skládat z malých kousků je blbost. Druhá věc je, jak by to vypadalo. Ještě budu muset dost přemýšlet. Každopádně v prostoru terasy se nachází studna, takže to budu muset udělat tak, abych byl schopen se do ní dostat.

Na ten fatrafol se ještě mrknu. Doufám, že to moc nesmrdí :) Nerad bych tam fetoval nějaké výpary z plastu

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Povrchová ochrana betonové desky

#23 Nový příspěvek od Joe66 »

Its fatrafol som uz na par strechach a terasach po 10az 15rokoch videl od slnka popraskany,ze nepis,ze to je naveky :jazyk:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Povrchová ochrana betonové desky

#24 Nový příspěvek od bourač »

Obrázek Obrázek
povrch bouračovo terasy, to hnědý je dekl od výtahu do tech. podlaží.
Voděodolná 18mm překližka 4 rokem na dešti.
Už potřebuje renovaci ale nezatéká.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“