betonová deska

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: betonová deska

#16 Nový příspěvek od ITS »

Pokud je tedy hlavním motivem cena, pak bych to viděl na silnou zámkovku. Po ní zdvižka jezdit může.
Těch 10 cm betonu by zdvižku udrželo až po nařezání 1x1 m.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2966
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: betonová deska

#17 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Co sehnat panely? Bejvaj v prodeji i docela lacino a když tam je ten odpovídající a provozem zhutněný podklad... Nechaj se po čase i naložit a odvézt. Jáj, někdo byl s panelama rychlejší.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8579
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: betonová deska

#18 Nový příspěvek od bourač »

odlil bych v celku jen dráhu pro pojezd pásovky, samozřejmě tučně armovaný a alespoň 15cm (15cm mají klasické silniční panely)
samostaně (oddělit dilatací) vylejt kudy bude ještěra nakládat kmeny, taktéž 15cm armovaný. Potřebuješ 7,2kubíku betonu, to uveze 1 domíchavač.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 94
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: betonová deska

#19 Nový příspěvek od Shaolin »

Bourač to tu napísal velmi dobre. Väčšinou sa základy pod stroje robia samostatné a silnejšie. Tam by si kľudne mohol urobiť tú 25 cm dosku dvojito armovanú - hore aj dole - nikdy nevieš či sa to bude snažiť zlomiť v strede alebo na konci. Potom budeš mať bez problémov celú geometriu stroja a nebudú ju ovplyvňovať prejazdy mechanizmov okolo. Priestor okolo je už vpodstate jedno a stačili by aj tie panely, prípadne ten betón, silná zámková dlažba .... ale oddilatovaná od základu stroja.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2966
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: betonová deska

#20 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

No, já teda nevím ale pod takhle malou pilu dělat základy jak hrom... Stačí trochu roviny, zbytek se dohoní na patkách dráhy a fertik. Podle mně nepůjde až tak o základy pod vlastním řezáním jako o zpevněnou plochu okolo aby to šlo trochu uklízet a aby se tam provozem nedělaly díry. Jsem zastánce panelů nebo zmíněný zámkovky. Co až to bude rušit nebo přemísťovat?

Fizz
Příspěvky: 7960
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: betonová deska

#21 Nový příspěvek od Fizz »

Já už jsem pilu i boural, nic velkyho ale základy fest, stáří páni chodili kolem a vzpomínali co tam vsecko delali a jak mašina držela... Inu každej podle svýho kde kdo tu má dvoukolák z traverz jak železniční most a pak je problém kubík dva betonu ...

Na pile jsem ještě nic opravovat nebyl, ale opěrných zdí, základů, stropů, průvlaků a podobných podceněných věci mám plný faktury, a v lepším případě ta oprava bývá 3jnasobek původní správné investice... Proto jsem doporučil statika a nebo alespoň původní instalační plán ke stroji.

Ke kotvení cehokoliv do zamkovky se nebudu vyjadřovat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2966
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: betonová deska

#22 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

https://www.pilous.cz/drevo/kmenove-pas ... /ctr-550-1
Takhle to vypadá. Pásovku na půlmetrový průměry mám doma a nikdy by mě nenapadlo pod tu dráhu dělat proarmovanou desku. Kotvení bych taky zvážil. Ať je člověk sebeopatrnější, párkrát se stalo, že do tý dráhy pořádně praští třeba 6m kus 40 v průměru. Nekotvená dráha se kousek šoupne a nic se neděje. A přikotvená se tak akorát pokurví protože je to dělaný z materiálu odpovídajícího tý který pile. No, každý si to udělá podle svý hlavy.

doca
Příspěvky: 472
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: betonová deska

#23 Nový příspěvek od doca »

Vladimír Šimo píše:No, já teda nevím ale pod takhle malou pilu dělat základy jak hrom... Stačí trochu roviny, zbytek se dohoní na patkách dráhy a fertik. Podle mně nepůjde až tak o základy pod vlastním řezáním jako o zpevněnou plochu okolo aby to šlo trochu uklízet a aby se tam provozem nedělaly díry. Jsem zastánce panelů nebo zmíněný zámkovky. Co až to bude rušit nebo přemísťovat?
Trefil jsi se ve všem, potřebuji to víceméně proto, aby šlo pod tím uklízet, řežu na tom dvakrát do měsíce, jelikož je to konstrukčně hrachovina tak jsem to přidělal na dvě traverzy a převážím to zrovna tam kde je místo a z asfaltovýho recyklátu piliny a kůru nedostaneš aby to nebylo vidět. i ta možnost pozdější likvidace je možná.
původní dotaz byl jen na dilataci desky, na kvalitu podkladu, umístění panelů, zámkovky, nebo jestli jsem lakomej tam dát tam o tři domíchávače víc, jsem se neptal, každopádně děkuji všem za příspěvky a už toto téma ukončíme, nic dalšího k tomu už nás asi nikam neposune.
děkuji :) :)

Fizz
Příspěvky: 7960
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: betonová deska

#24 Nový příspěvek od Fizz »

No u nás vypadá katr jinak...

Obrovská Primultina... Na tohke bych dal zamkovku, pokud to chcrsz kotvit tak buďto ty panely nebo do pražců a ty obeskladat zamkovkou. K tomu kufr cca 30cisel to co máš, kámen nebo recyklat, zavalet nato pocukrovat 4/8, poradně zapiskovat a mas to na veky.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: betonová deska

#25 Nový příspěvek od Janci »

Trochu sa votrem.. kedže sa spominajú betonove panely, chcel by som si spravit panely dajme tomu 2x1m, hrúbka asi 15cm, proste podložie pod štepku aby nebola na zemi, prípadne plac na stroje. Dať 2 karirohože, aj z vrchu aj zospodu? Beton použiť z betonárky alebo doma namiešat pevnejší?
Zetor 4011

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8579
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: betonová deska

#26 Nový příspěvek od bourač »

doma nikdy nenamícháš pevnější beton než z betonárky :tyty:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: betonová deska

#27 Nový příspěvek od jenicek »

Jak píše Bourač, i ten nejhorší beton z betonárky je kvalitativně vejš, než to nejlepší co si každej myslí že namíchá doma. A cenově zrovna tak, když je zdroj písku a cementu stejně daleko jako betonárka. Známej mi taky tvrdil jak ušetřil, že si míchal sám doma. Za 3 dny prej 7 tisíc a makala celá rodina (4-5 lidí) :vysmech: Když jsem to dílo viděl za dva dny, tak to šlo furt rozhrabat nohou a prej: Cementu sem dával 2x tolik než se má. A na můj dotaz kolik to je na kubik, tak jen pokrčil ramenama :pistol:

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: betonová deska

#28 Nový příspěvek od JardaCNC »


Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8579
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: betonová deska

#29 Nový příspěvek od bourač »

8) moc pěkná varianta, cena vypadá divně ale udělat novou pěknou plochu levněji nejde.
Tohle je lepší než nějaký použitý starý panely.
Doprava = vytěžovák.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: betonová deska

#30 Nový příspěvek od Janci »

Viem že betón doma namiešaný nebude ako z betonárky ale kvôli 3 panelom, čo je cca 1 kubik nebudem objednavať 6 kubikový domiesavač :vysmech: a taký betón s bežne dostupnými prisadami a riadne uvibrovaný by snád stačil na štepku
Alebo hotové nové panely..
Zetor 4011

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“