Palubky na fasádu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Ondra.p
Příspěvky: 26
Registrován: ned led 01, 2017 8:00 pm
Bydliště: Opava

Palubky na fasádu

#1 Nový příspěvek od Ondra.p »

Chlapi potřeboval bych další radu. Budu směrem od zahrady bourat takový přístřešek nalepený na garáž/dílnu a tím se mi otevře pěkně hnusná fasáda ( oprýskaná zazděné okna dveře , nerovnosti atd.) potřeboval bych ji co nejjednodušeji zvelebit. Přemýšlel jsem na fasádu našloubovat dřevěné hranolky a na ně našroubovat vodorovně obyč smrkové palubky 12.5 x 96 ( mám je doma po jiné akci a zbytek bych dokoupil) Ale nevím nebude to dělat nějaký bordel co se týče kroucení atd.? Palubky budou pod stříškou ale déšt z boku je občas asi zasáhne. Ptám se hlavně proto že bych většinu materialu na to měl. A nebo se na to vy.. a pořešit klasickou fasádu?

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Palubky na fasádu

#2 Nový příspěvek od jenicek »

Ohodit a udělat fasádu = nejmín starostí a do budoucna bezúdržbové.
Palubky na rošt a pod to udělat větranou fasádu nebo přizateplit fasádní vatou mezi latě. Bude potřeba to jednou za 5-10 let natřít, doporučuju tenkovrstvou olejovou lazuru, hlavně né žádnej lak nebo něco, co se musí před dalším nátěrem brousit.
Osobně bych to i pod ty palubky aspoň špricnul (já mám pod dřevěným obkladem všechno nahrubovaný). Za prvý se to srovná a v případě dutejch cihel i zavře.
Taky dost záleží co máš na zbytku baráku, jestli to třeba neohodit a neudělat komplet fasádu, zateplovák nebo to jen natřít fasádní barvou.
Dej nějakou fotku, takhle se blbě radí.

Ondra.p
Příspěvky: 26
Registrován: ned led 01, 2017 8:00 pm
Bydliště: Opava

Re: Palubky na fasádu

#3 Nový příspěvek od Ondra.p »

Fotku mužu poslat až to zhodím. co se týče povrchu tak je to normálně omítnuté ale omítka le poškrábaní a škaredá od toho jak se tam furt něco opíralo atd a navíc je tam zazděné okno a dveře takže bych nba to musel hodit nějaký polystyren abych to srovnal a pak lepidlo perlinku a fasádu. A v tom mi přijdou ty palubky mnohem vhodnější. Rovina na vytvoření rošu tam relativně je. Nátěr olejovou lazurou je jasný. Jen se bojím kroucení těch palubek právě

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Palubky na fasádu

#4 Nový příspěvek od ota »

Ano jak říká truhlář ,,dřevo je blázen" bude Ti to pracovat stále. Záleží na výběru a kvalitě dřeva. Tam se odvijí kroucení. Znám plno případů v okolí, kde měli šťíty, stěny obložené dřevem. V jednu chvíli to byla móda. Nebyly dobré nátěrové hmoty. Vše ošumtělé na ůdržbu pracné. Většina to dřevo nakonec sundala a udělali kvalitně omítku a pokoj na vždy. Dřevo bude v zimě létě pracovat a neudrží ho na těch laťích stejně nic. Udělají se časem škvíry a zateče a to je to nejhorší co je.
Souhlasím s Jeníckem, ohodit a bude navždy pokoj. Akorát pozor na zateplení. Na uzavření domu vlhkosti. Zase záleží co je to za stavbu a složení stavebních hmot. Jestli kámen, cihly nebo již novodobý zdící meteriál.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Palubky na fasádu

#5 Nový příspěvek od jenicek »

...nemyslel jsem fotit hnusnou zeď, tu si umím představit, ale celej barák aby to k tomu dispozičně pasovalo, oku lahodilo a Tvou peněženku nezruinovalo ;-)

Ondra.p
Příspěvky: 26
Registrován: ned led 01, 2017 8:00 pm
Bydliště: Opava

Re: Palubky na fasádu

#6 Nový příspěvek od Ondra.p »

na zbytku baráku nezáleží je to samostatně stojící garáž z dílnou a navíc zed je ještě z druhé strany takže od tama není na barák vůbec vidět. jedna část je brizolit pak je to odděleno vrty a pak to pokračuje jako klasická omítka štuk. Kdybych to chtěl omítat tak jaký postup na brizolit? Zateplovat to není potřeba. Na ten brizolit nalepit nějaký slabší polystyrén a na to lepidlo s perlinkou a fasáda?

Tím že je to část od zahrady a na top vzhledu uplně nezáleží tak bych si tam venkovní omítku možná i rád zkusil. Když se to uplně nepovede tak tam to bude nejméně vadit :)

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Palubky na fasádu

#7 Nový příspěvek od jenicek »

když na tom nezáleží, pak to nech tak jak to je... howgh :idea:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20219
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Palubky na fasádu

#8 Nový příspěvek od vitex »

Zapomeň na palubky a navíc ještě smrkové.Dopadneš jak já.První vrstva bochemit,druhá vrstva bezbarvá lazura a tři vrstvy luxolu.Po deseti letech zralý na likvidaci.Jenže to nejde,protože jsou přetaženy fasádní barvou.A to jsem po bratrovi(má malou stavební firmu a dělal mě fasádu) chtěl cetris,on mě přesvědčil,že palubky stačí.Že jsem ho já debil poslechl.Dej tam cokoliv jiného,co bude bezúdržbové.Jestli nezapomenu,večer dám fotku.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Palubky na fasádu

#9 Nový příspěvek od Sadra17 »

Ondra.p: za mě bych ten brizolit oklepal do pryč a dal úplně obyčejnou vápennou omítku a štuk :-/ sice to nebude až tak bezdržbový (po letech se možná odlepí štuk) ale zed bude aspon trochu dýchat 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Palubky na fasádu

#10 Nový příspěvek od Britt »

Já mám břízák na baráku 50 let. Drží jako zamlada a barák krásně dýchá. Proto nechci zateplovat fasádu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20219
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Palubky na fasádu

#11 Nový příspěvek od vitex »

Tady máš fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Palubky na fasádu

#12 Nový příspěvek od jenicek »

No jo, prdlajz přesah střechy (respektive obloženej krajovej trám), to pak dostává obložení na pr*el, eště k tomu když je ohoblovaný :tyty:
To je třeba přesně to, proč jsem chtěl tu fotku, jinak těžko radit... :-/

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Palubky na fasádu

#13 Nový příspěvek od ladiki »

"polystyrén a na to lepidlo s perlinkou a fasáda"

věčný mýtus opravy fasády ;-)
Pokud je starý podklad soudržný (břizolit) ,tak nejlepší je stará dobrá hrubá malta, srovnat stěnu, pak do omiítníků na ni zatočit fajnovou nebo natáhnout probarvenou omítku....šlus

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“