Světlík na garáž

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Ondra.p
Příspěvky: 26
Registrován: ned led 01, 2017 8:00 pm
Bydliště: Opava

Světlík na garáž

#1 Nový příspěvek od Ondra.p »

Pěkný den. Po tom co jsem vedle garáže dílny přístavěl "pergolu" na parkování se mě v garáži totálně setmělo a i když tam jdu za sluného dne třeba jen pro nějaký vercajk musím pořád rožínat. Na garáži mám klasickou betonovou plochou střechu s lepenkou. Přemýšlím o výrobě nějakého světlíku. Konstrukce s Teček vinklů a podobně výpln třeba polykarbonát. Idealně taky možnost otevírání kvuli větrání. Ještě jsem nad tím moc nepřemýšlel ale máte někdo něco podobného za sebou? Budu rád za nápady a vychytávky. Díky

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Světlík na garáž

#2 Nový příspěvek od Leo »

Kolik toho tam nasvítíš? Aby se to vyplatilo předělávat.
Napadlo mě tam dát větší okna. Nebo prosvětlenější vrata.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlík na garáž

#3 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Kvuli snehu i vode to o cca 30-50 cm vyvys, steny toho kominu klidne muzes vyzdit, vyvarit lepenkou, na vrch ram z cehokoli, na vsechny strany presahujici a polykarbonat udela vlastne dalsi strechu. Dej pozor na spravnej smer a hustotu podlozeni. Pricky napric komurkama a rozestupy podle vyrobce. A nebo opravdu jen ledkovy zarovky a cidlo pohybu :)

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Světlík na garáž

#4 Nový příspěvek od stanik84 »

Co nějakej světlovod?

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Světlík na garáž

#5 Nový příspěvek od jenicek »

No já jsem taky v úplně novým baráku dobourával okno nad schodištěm do sklepa, abych si nemusel pokaždý rozsvěcet na schody. Každopádně ale na zásah do střechy bych se asi vys*al, hlavně u plochý, každej otvor ve střeše je potencionální zdroj problémů.
Jinak by asi chtělo napsat, z čeho ta střecha je (betonová litá, hurdisky, PZD atd.). Určitě jak se píše, udělat pevnej rantl a až pak řešit vlastní okno. Izolaci bych udělal u plochý střechy klidně 4-vrstvou, nevyplatí se na tom šetřit.
U nás naproti firmě jsou 4 moderní baráky s plochou střechou a minimálně jednou za rok tam je firma, co po tom 2 dny leze a čistí, opravuje atd. :pistol:
Naposledy upravil(a) jenicek dne sob čer 27, 2020 7:14 am, celkem upraveno 1 x.

fikejz
Příspěvky: 5988
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Světlík na garáž

#6 Nový příspěvek od fikejz »

Do plochý střechy bych pokud možno nesahal, jinak J.A.Y. popisuje postup správně. Je to pracný, je to pakárna technologicky - i ta plochá střecha má nějaký spád - musíš zajistit, aby nad světlíkem nezůstávala voda stát, prosklení světlíku musí být taky vyspádováno. Ty máš střechu betonovou takže je v ní nějaká ocelová nosná konstrukce - tu nesmíš při bourání porušit. Co vrata a další stěny té garáže? I okno na sever dodá světlo (a neteče skrz něj).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Světlík na garáž

#7 Nový příspěvek od ladiki »

přímo Ti neporadím, ale jezdím kolem této firmy....
https://www.lam-plast.cz/

Ondra.p
Příspěvky: 26
Registrován: ned led 01, 2017 8:00 pm
Bydliště: Opava

Re: Světlík na garáž

#8 Nový příspěvek od Ondra.p »

Super kluci díky. co se týče nosné konstrukce tak je tvořena ičky a přesně tak kde by se mi světlík líbil zadne neprochází. co se týče té izolace tak právě kvuli tomu to stále odkládám ale ta tma tam mě fakt štve. okno nemám kde udělat a do vrat okno dávat nechci aby každý nečuměl co tam mám.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Světlík na garáž

#9 Nový příspěvek od jenicek »

Do vrat se dnes běžně dává polykarbonát / makrolon. Propouští světlo, není skrz něj vidět. Jen to chce použít kvalitní.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“