Klimatizace v domě

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace v domě

#16 Nový příspěvek od kenybz »

tady je odkaz s popisem je tam napsáno i o chlazení podlahovým topením
https://www.dedietrich-vytapeni.cz/tepe ... -inverter/
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

jan.pnacek
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 05, 2015 12:00 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Klimatizace v domě

#17 Nový příspěvek od jan.pnacek »

Neviem ja v tomto obdobi mam nonstop do podlahy pustenych 22-23 stupnov aby som vykuril (udrzal teplotu v dome) a nie uchladil :) .... Mozno v lete bude tato teplota dostacujuce na uchladenie ale bojim sa toho ze skorej nie :/

Pri nizsej teplote by mi zase vadil chlad od noh.

Tato myslienka by samozrejme inac fungovala pri stenovom / stropnom vykurovani (chladeni).

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Klimatizace v domě

#18 Nový příspěvek od RoKur »

Chladit podlahou asi nepůjde
Dle fyzikálních zákonů ten chlad zůstane dole. Naopak budou chladem poškozené kotníky.
Něco jiného by bylo chladit celý strop.
Ale větši účinnosti chlazení se docílí foukanim vzduchotechnikou
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace v domě

#19 Nový příspěvek od Ondras83 »

Chlapi, řešme tu klimu.

Přesahy střechy mám 130cm, spočítané stínění jako rokur, markýzu na terase, ale když je venku 32, rozpálená terasa velký okno, do kterého od cca 19:30 praží naplno slunce, tak to bez Klimy nepůjde. Soused kámoš má rolety, stáhne to o dva stupně, takže myml máme v baráku 29 on 27... konstrukci baráku (zdi, izolaci) máme úplně stejnou.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Klimatizace v domě

#20 Nový příspěvek od ladiki »

taky mám novostavbu, taky bungalov, také na jih,ale doma za poslední horká léta nemám v létě více než 23°C....

pokud se nezbavíš solárního zisku z oken, který se Ti naakumuluje do zdí, dále určitých pravidel, kdy a jak větrat, tak Ti jedna klima na místnost stejně stačit nebude....Vztahuji to na informaci, že máš doma 29°C což si nedokážu u novostavby představit......tam je prostě špatně něco jiného :hm: :OT:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace v domě

#21 Nový příspěvek od Atlan »

A aky tam. Mas ondra polystyren na stenach 20cm, lebo v tvojom vlakne pises ze este nemas zteplene, a na fotkach je dom len s tvarnic, a tvarnica neizoluje. Oproti polystyrenu je to 100 a 1
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Klimatizace v domě

#22 Nový příspěvek od honzasl »

No a co teda chceš řešit? Dimenzování výkonu, značka?

Mám bratránka chlaďaře. Ten dává vždycky vybrat, buď Sinclair za 12 nebo Mitsubishi za 20, na obě je je záruka a obě chladí stejně dobře. Na Mitsu má zajištěný i pozáruční servis a možnost opravit i staré jednotky, Sinclair po záruce spíš kus za kus. Obojí se vyrábí někde v pralese v Asii :)

Moje zkušenosti jsou takové, že chladím vééélmi opatrně, maximálně 4°C rozdíl oproti venku a i to je dost šok, lepší je méně.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace v domě

#23 Nový příspěvek od elbarto »

Otázka je kde ?? V Praze považuju absenci klimy v dražším bytě či domě za podstatné minus na užitné hodnotě i ceně. Město je rozpálené peklo. Budu li mít domek v přírodě u lesa, potom budu zvažovat, ale stejně jí (TČ) nakonec namontuju. Pouze bych neřešil klimu, ale rovnou TČ, kde je v "ceně" oboje. Ano, je to drahé. Ted montuju Toshibu multisplit se třema kazetama a cena je 200 tis.
Chlazení podlahy je nesmyslné řešení. Není príjemné chodit ve vedru po nečem ledovém, rosný bod, atd.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace v domě

#24 Nový příspěvek od elbarto »

Edit: uz se mi předchozí odkaz zamknul. Byly tady zminované tuším chladíci trámy, to je nejdražší řešeni i pro developery, složité ve výpočtu a extrémně drahé v realizaci, do privat domů nemožné. Složitá řešení co lidé vymýšli homemade nefungují. Tím myslím zdroje chladné vody ze studní hnané do bežných radiátorů. atd. Ona jedno téma je klima a druhé je dokonalé zastíněni, samozřejmě zvenku. Máli být klima funční je naprostou nutností zabránit vnikání slunce do interíeru. Chladím byt cca 250m2 a když vyjedou větrem žaluzky, tak klima absolutně nemá šasnci. Přidaná hodnota TČ je skvěla hlavně na jaře a na podzim, kdy je potřeba už jen trošku dotápět.
Folie ? Ty co fungujou (3M 80 procent) jsou prakticky zrcadla. Na střešních oknech OK, jinak to na fasáde peklo.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace v domě

#25 Nový příspěvek od Ondras83 »

Polystyren nebude, izolace v podlaze 18cm PUR pěna, na stropě 30cm PUR pěna, zdi 45cm Ytong theta

Největší bordel dělá to velky okno a úchylka manželky "větrat" pořád mikroventilaci prakticky pořád. Vloni jsem to hlídal, ale jak je unas vedro, je i v noci.

Nad oknem je markýza, ale kolem baráku je na jihozápadě 150ha polí a jedním remizkem v údolí, takže když se rozfouka, markýza je k hovnu.

Zkusím ještě bráchu, pat let dělal vzduchotechniku, klimu atd.

Tepelné čerpadlo mám, chladit podlahu nehodlám.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Klimatizace v domě

#26 Nový příspěvek od ladiki »

Ondro, vlastně jsi si odpověděl sám. Je to stylem bydlení a solární zisky. Vyrážet klín klínem je minimálně nehospodárné a klima doma rozhodně na zdraví nepřidá.... Je jasné, že každý máme své potřeby, ale spát v takto rožhaveném domě musí být děs....manželka nemanželka. Francouzké okno jsem zavrhnul hned u projektu. Tepla je obecně dostatek. Terasu nemám. Mám trávník až pod okap, minimum rozpáleného betonu. A namísto terasy, venkovní pergolu ve stínu....

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace v domě

#27 Nový příspěvek od Ondras83 »

njn, ja mel prioritu velky okno a velkou terasu...soused nema nic a vedro maji stejne - ma venkonvi zaluzie, porotherm a zatepleno 16mm polystyrenu

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace v domě

#28 Nový příspěvek od Atlan »

Tak ho sleduj ci nema nonstop pootvorene okna.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace v domě

#29 Nový příspěvek od Ondras83 »

jo, to uz jsem vychytal...

s tou klimou jsem chtel poresit vase zkusenosti: znacku, velikost mistosti, typ a druh klimy atd.

az budu stavet 3ti barak, uz budu vedet, co a jak :)

jeste me zajima servis: musi probihat nejaka desinfekce a doplneni chladiva jako u auta, predpokladam...

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Klimatizace v domě

#30 Nový příspěvek od mufik »

Mám v dílně klimu 4 roky a jediná údržba zatím výměna baterie v ovladači.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“