Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#1 Nový příspěvek od imaginaro »

Pomalu dodělávám kuchyň a přemýšlím nad praktickyma vychytávkama.
Má tu někdo inspiraci?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

pql
Příspěvky: 467
Registrován: pon črc 09, 2007 4:09 pm
Bydliště: u Sobotky

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#2 Nový příspěvek od pql »

Kus linky vysoký, aby se chlap nemusel ohýbat do standardní výšky 87 cm. Za mne k nezaplacení. A dole vynechat jednu skříňku, aby měl kde ležet pes :)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#3 Nový příspěvek od Šéďa »

Máme celou kuchyňskou linku podezděnou o 11cm a super. Horní skříňky až do stropu, nebude se na nich držet mastná špína. Zadní stěnu za pracovní deskou minimum spár kvůli snažšší údržbě, ideální je sklo, ale drahé a špatně se do něj dělaj zásuvky, to umí jen profíci, takže jde použít lamino nebo i další pracovní deska. Odstínů je mraky, je z čeho vybírat.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#4 Nový příspěvek od honzasl »

Za nás:
- Kde to jde, dát místo polic šuplíky.
- Sifon ne přímo pod dírou ve dřezu, ale nejdřív vodorovná odbočka do rohu skříňky a tam vyskládat sifon z odpadních kolínek (míň se v tom drží svinčík)
- na teplou vodu malej bojlerek přímo pod dřezem
- centrální vysavač vytažený do soklu pod linkou a tam sací škvíra
- parkovací místo pro dvojschůdek do nejvyšších skříněk (to nám chybí)
- dřezová baterie se sprchou
- jedna celá skříňka dedikovaná pro třídění odpadu, nejlépe šuplík
- jedno šuple vyhrazené pro základní vercajk, kladivo, šroubováky, kleště - ať se nemusí furt tahat z dílny
- všechny rozměry udělat "IKEA kompatibilní", byť je linka na míru, pak se dají koupit levně jejich vychytávky

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#5 Nový příspěvek od Leo »

Ve spodních skříňkách mít vyjížděcí šuflata, lepší, než se pořád sklánět do skřiněk a hledat tam. Nahoru taky dát skřiňky místo polic.
Pořádné osvětlení celé linky a místa okolo.
Víc elektrických zásuvek.
Pamatovat, že na černé barvě je všechen bordel nejvíc vidět.
Vybrat madla bez ostrých rohů. Máme ostřejší rohy a občas se o ně odřeme. Tenkrát na to ale člověk tak nemyslel.
Dřez dát tak veliký, aby jsi v něm umyl nádobí. Myčka je hezká, ale připečený kastrol neumyje. Vedle dřezu mít místo na odkapání nádobí. Pod dřezem máme malý elektrický bojler na teplou vodu. Baterii na vodu máme pákovou.
Nešetřit na materiálu linky. Soused koupil levnou, myslel si, jak vydělal, a za dva roky se mu začínala rozpadat.
Nedávat dřevěnou podlahu u linky, zničí se tam.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#6 Nový příspěvek od Britt »

Já mám také pracovní plochu o 8 cm vyšší, abych se při krájení nemusel hrbatit. Výš už nemohu, protože doktořice je krpatá a a nedosáhla by ona. Linku mi dělal na zakázku truhlářskej a připadal mi ujetej, když se mě ptal jaké tam chci pojezdy, panty nebo kování, ale když mi to vysvětlil, dal jsem na jeho rady a vůbec toho nelituji. Šuplíky a dvířka se samy pomalu dovřou, spodek linky je na podlaze utěsněný nějakou silikonovou lištou, takže voda ani smetí se pod linku nedostanou. Dřez co největší a nejhlubší. Pracovní deska stála raketu, protože má tvrzený povrch a po 4 letech na ní nenajdu jediný škrábanec. Rozhodně nešetři na světlech. Nad linkou mám 4 bodovky a nad pracovní deskou LED zářivku. Podumej o zásuvkách a rozvrhni si jejich umístění tak, abys měl jednu u sporáku, jednu u linky a já mám ještě jednu u pracovní desky. Netahej to všechno z jedné fáze, jinak zapneš friťák a rychlovarku nebo mikrovlnku a jdeš nahazovat jistič. Já to natáhnul na prasáka od sporáku na 400V a každá zásuvka jede na jednu fázi.
Barvu vol tak, aby na lince nebyla vidět každá kapka. Černá a bílá barva je magnet na špínu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#7 Nový příspěvek od elbarto »

Bohužel si nezmínil cenovou volnost pro tuto misi :-) Vychytávky jsou většinou značný zásah do rozpočtu, zrovna dneska jsem kupoval Blumácké TIP-ONy už to cenově při pár desítkách ks bolí. Urco všude brzdy na naložených pantech i teleskopech. Mám rád el. zásuvky pod linkou, aby na lince nebyly kabely. Potom určitě výsuvné el. zásuvky. Bud pořádné nebo nic, ty marketové jsou kvalitou děsivé, značkové docela drahé. Když budeš mít fin. volnost potom potěší litá deska se dřezem v kuse. Pěkné a praktické jsou šuplíky pro konktretní spotřebiče typu toastovač, smoothie, atd. Výtahneš šuplík a máš tam na míru spotřebič, bohužel to je montážní mega oser a opustíš tím velikostní Ikea řadu. Pokud si cheš hrát, tak neškodí havarijní uzávěry vody pěkne pod krytem na boočku kuchyně. Možností je hodně, bohužel komponenty od Blumu nebo Schachermayer jsou pro CZ dardy. Když například srovnám systém Blum AVENTOS a to samé co Blum děla pro Ikeu v "cenově přijatelné verzi" je bohužel rozdil a především funčnost zcela dramaticky rozdílná. Pokud ti finance dovolí kupuj kvalitní kování, nebude tě srá.. desítky roků :-(

Tomas6
Příspěvky: 5309
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#8 Nový příspěvek od Tomas6 »

Zásuvky nejlepší tyto. Máme 2 ks v pracovní desce a spokojenost. https://www.legrand.cz/pop-up-krabice Jinak jak píšou ostatní. Hlavně nešetřit na pojezdech a pantech. Taky mne truhlář lámal nakonec jsem dal na něj,jsme spokojení. 6 let provozu bez poruchy. Jediné co mne mrzí že jsem neudělal je ten centrální vysavač. Jinak já jako chlap v té kuchyni moc času netrávím. Jo a pro někoho kdo by snad chtěl mít kuchyň v jedné místnosti s obyvakem jak mám já,ani omylem. Zajedno je to od televize blízko do ledničky a za druhé jakýkoliv provoz v kuchyni ruší u televize. Jo a pokud možno tak lednici volně stojící, Moja si vymyslela vestavnou a je v ní žalostně málo místa. Museli jsme ještě jednu menší do sklepa.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#9 Nový příspěvek od imaginaro »

Díky za podněty, já už jsem ve fázi kompletace kuch.linky. Takže zásuvky jsou už rozmístěny a pod obkladem (na 5,5m prac.plochy je 8 zásuvek, na dva okruhy- stejně mám jednofáz.barák), sporák samozřejmě zvlášť. V soklu linky máme šuplíky, dřez s odkapovou plochou jsem vzal takovej že jeho montážní úchytky už nevlezou do 80cm širokré skříňky, myslím že by do něho vlezl i zavařovací hrnec. Jo a linku mám asi 85cm, výš bych ani nemohl, pač moja má 150cm.
Mě spíš šlo o vychytávky, jako skryty schůdky, atd., co bych ještě mohl dodělat. Neviděli jste je někde prodávat? Najdu odkaz na youtubku.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#10 Nový příspěvek od imaginaro »

Hledam jsem odkaz a našem jsem rovnou strânky, cena až 650doláčů, tak to ať si nechají. Leda že by jste někdo věděli kde se to u nás prodává levnějš.
https://hideawaysolutions.com/product/s ... tep-stool/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Tomas6
Příspěvky: 5309
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#11 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo a na podsvícení je nejlepší led pásek. Mám ho po celé délce pod horníma skříňkama a super. Zkusím najít fotku.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#12 Nový příspěvek od imaginaro »

Jj, LED pásek už mám nachystanej, jsem elektrikář, takže tyhle vychytávky si navrhuju sám. Budu ho mít kolem skoro celé kuchyně a navíc maly kousky dad každou prac. plochou napojeny na PIR, když si půjde jen pro něco na linku, ať se nemusí cvakat vypínačem. Furt přemýšlím kam schovat koš, ale do šuplíku/skříňky ne, ubral bych si skladovací prostor.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#13 Nový příspěvek od imaginaro »

Nenašel někdo ten vnitřek rohové skříňky co je v odkazu(v prvním videu), za rozumnou cenu? Šest litrů s mi jim fakt dávat nechce.
https://m.youtube.com/watch?v=8hbsTtL5Y ... ex=14&t=0s
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#14 Nový příspěvek od honzasl »

Furt přemýšlím kam schovat koš, ale do šuplíku/skříňky ne, ubral bych si skladovací prostor.

No, pokud má být neviditelný, moc možností není. My jsme s jednou odpadovou skříňkou počítali už když se maloval projekt. Jen nádobu na bio máme trvale na lince u dřezu.

Díky důslednému třídění nám koš v šuplíku nesmrdí (není tam nic bio), jen plasty, papír, kovy, sklo. V kuchyni nemáme odpaďák na směsný odpad (máme ho jen na WC a v kotelně).

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Vychytávky v kuchyni, případně i jinde v domě.

#15 Nový příspěvek od jenicek »

imaginaro píše:Hledam jsem odkaz a našem jsem rovnou strânky, cena až 650doláčů, tak to ať si nechají. Leda že by jste někdo věděli kde se to u nás prodává levnějš.
https://hideawaysolutions.com/product/s ... tep-stool/
Tady stavíte traktory a tohle je problém okopčit? :D
Jinak tohle téma pozorně sleduju, u truhláře se mi už sušej jasanový fošny na kuchyň do roubenice + stoly, židle, lavice...

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“