Plochá střecha

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Plochá střecha

#61 Nový příspěvek od Joe66 »

K foliii predo mnou napisem,ze pri atike pri styku s plechom sa niekedy prehrieva a popraska-par krat som to uz na strechach videl-hlavne fatrafol + ked niekto topi drevom a vyletia mu pri silnom tahu komina v zime iskry na foliu tak ju prepalia-susedovi sa to stalo a ked to celkovo porovnam sa da folia lepsie opravit po rokoch ale kvlitny asfaltovy bitumenovy modifikovany pas v 2vrstvach vydrzi viac rokov ale je drahsi .
K pir panelom na strechu sa davaju stresne s vyssou vlnou z hrubsieho plechu a su vtedy pochodzne len napamatam aky je minimalny sklon na nu.A aj ale lepsie je na strechu urobit konstrukciu-zeleznu a pripevnit ju k panelom a na nu poukladat napriklad drevene dosky -napriklad agatove vydrzia ked som taku terasu robil par rokov dozadu.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Plochá střecha

#62 Nový příspěvek od imaginaro »

Njn, ale zelezna konstrukce o rozměrech asi 6x8m bude dost těžká. Zatím se mi nejvíc líbí ta trámová konstrukce, dobře by se to zateplovalo. Vysoká vlna PUR panelu by mi nevadila, no bylo by fakn najít panely co mají plech třeba 1,5mm, ale to su pak zvědavé na cenu :-/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Vedra
Příspěvky: 1378
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Plochá střecha

#63 Nový příspěvek od Vedra »

Někdo tu nedávno psal, že vyrábí v práci krytinu z řádného plechu, ale kdo to jsi nevzpomenu. :-/

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Plochá střecha

#64 Nový příspěvek od Joe66 »

Z 1,5mm hrubeho plechu pir panely som nevidel ale z 0,8 alebo 1mm hrubeho bezne a pri vyske vlny 6az 8cm to bohate postacovalo co sa tyka pevnosti . Ze treba oslovit viacero predajcov :)

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“