Viadrus U 22 Economy 25 kw

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#211 Nový příspěvek od oco13 »

tři supři píše:Pořád přemýšlím nad jednou věcí, máte moc hezky a funkčně upravené spodní dvířka, ale nevratně! Jenže jednou přijde pán na revizi -on by podle zákona přijít měl- (ponechme stranou celou debatu o smysluplnosti, o EU, i o tom, kdo si namastí kapsu) a co potom? Zásah do konstukce nepovolený výrobcem=výrobek automaticky nespňující normy=nezískání revize topného zařízení a přitom všichni měníme kotle hlavně proto, že chceme to d.....í nařízení nějak splnit. ..
Práve z tohto dôvodu mám na stene oproti Dakonu zavesený plynový kotol - nemám ho rád, ale nerozmlátim ho kladivom len kvoli takejto návšteve. Takto podobne uvažujem aj pri kúpe auta - stará staručká Corsa prejde cez EK na nafte a potom do nej dva roky čapujem hydraulický olej. :-/ EU to tak chce , tak je na nás nejako jej vyhovieť. Sice v tom aute vyzerám ako bezdomovec, ale jazdím zadarmo. :hm:

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#212 Nový příspěvek od creative »

Na to nepotřebuješ plynový kotel, na který by si stejně měl mít revizi. Stačí ti petry. Do toho stejnýho komína. Přeci si v zimě topíš těma petrama, když je tak mírná zima. To stačí ne ?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#213 Nový příspěvek od oco13 »

Plynový kotol revíziu má , je plne funkčný a dobre kúri, len spaluje príliš drahé palivo. Je na stene kvoli tomu, že ak sa mi nebude chcieť prikladať a vynášať popol tak cvaknem gombíkom,,,,, a kúrim. :typek:

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#214 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj šedo,
Jaká je spotřeba dřeva ,a jak velkou plochu vytápíš ?

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#215 Nový příspěvek od Šéďa »

barák je cca8x13m a má 2 podlaží. Jaká je potřeba dřeva nevím, neřeším, protože nedělám zásobu, stále přivážím a stále pálím. A to navíc jen přes den, na noc dávám brikety

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#216 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
V úterý u mne byl topenář a tak jsem se zeptal na kotel Viadrus U 22 Economy a topenář tento kotel vůbec nedoporučoval , říkal že dechtuje a kouří. Celkově nedoporučoval kotle čtvrté a páté emisní třídy .

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#217 Nový příspěvek od Šéďa »

lapav,
to všichni víme, ale to není chyba pouze tohoto kotle, to je prostě konstrukční chyba všech těchto kotlů, aby se vyhovělo zákonu. Zrovna tak špatně jsou na tom komíny u těchto kotlů. Je to prostě daň tzv. ekologii.
https://vytapeni.tzb-info.cz/kominy-a-k ... uha-paliva

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#218 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj
Ještě zaklepal na starý kotel U 22 a povídal tohle byly kotle .

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#219 Nový příspěvek od Šéďa »

Ano, byly, měl jsem U 22 a nyní mám z důvodu nutnosti U 22 Economy. Ale už několikrát jsem tu psal nelze to srovnávat, jsou to naprosto rozdílné kotle způsobem roztápění a topení, systémem spalování a hlavně složitou kouřovou cestou. Prostě je to stejně nesrovnatelné, jako dnešní auto a auto konstručné ze 70. let

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#220 Nový příspěvek od ibanez5 »

Já mám U68 5 čl a myslím, že tyhled typy kotlů jsou perfektní. Pokud vydrží co se týká životnosti co u26, tak je to absolutní špička...Což většina majitelů plechových kotlů nemůžou překousnout( viz jak píšu na energoportálu pod nickem ...Palo...), že litina je v 5 třídě bez nutnosti čerpadla v samotíži bez 4 cestáku, že je to kotel bez ventilátoru a hlavně co se týká Viadrusu konečně se složitou spalovací cestou. Mrzí mě že Viadrus končí... Vymyslel super kotel a jsem rád, že mi krásně vyhřívá dům :)
To, že nějaký topenář říká, že kotle dehtujou, tak to je kravina. Mám spalovací cestu krásně čistou....teda jen saze a né žádný postékaný dehet. Jenomže to člověk musí umět aspoň trochu topit... A né tam narvat dřevo které před týdnem položil a nařezal... Dalo by se psát hodně.... Pokud to někoho zajímá... :smich:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#221 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Mne by zajímalo .

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#222 Nový příspěvek od kovozem »

i ja se rad poucim

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#223 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ahoj.
Takže jak jsem psal. Mám U68 5 čl . Je to konstrukčně vlastně stejný kotel jak U22e a U32. Kotel mám napojený na komín od schiedelu s zateplením, keramiku s učinnou výškou 6,7 m v 180 pr. Kotel je napojený přes dvě 45 st kolena a mezi ohybem kolen je 60 cm. Hodně lidí mělo třeba problém s U32 , což je konstrukčně taky stejný kotel, jenom se lišil do roku cca 2018 zatápěcí klapkou, která byla v přikládacích dvířkách ( viz o tom píše šéda) Po roce 2018 má stejnou zatápěcí klapku jako U68, nebo U22e to je v zadním článku, kdy se při rozhořívání nahřívá keramická tryska... Ty 45 st kolena jsou max přes co bych tento typ kotle napojoval, protože právě třeba u U32 ze začátku dělali topenáři chybu, že kotel napojovali přes 90 st kolena a tak to být NESMÍ! Kotel dělá neplechu s nevyváženým komínovým tahem....
Na trubce od kotle mám namontovaný regulátor komínového tahu, protože můj (malý) komín má tah 40 pa! A kotel potřebuje 15 PA, ale pro sichr mám regulátor nastavený na 20 PA právě kvůli těm dvoum kolenům za kotlem.
Nevím co by kotel dělal, kdyby se napojil na starý zděný komín, protože i kdyby starý zděný komín měl výborný tah, tak se moc neohřeje a může dehtovat. V případě, že by někdo riskoval napojení na starý zděný komín, doporučuju pouze s napojením kotle napřímo do komínu bez kolen. Ostatně tak to doporučuje i Viadrus...
Dost lidí si stěžuje na energoportálu třeba, že kotele nemájí výkon. Mám teorii, že pokud má komín hodně velký tah, je schopný teplo s kotle vycucnout, přičemž ochlazuje kotel přes terciální vzduch. Toto jsem odskoušel na vlastním kotli, kdy jsem z kraje když jsem se z kotlem zžíval neměl zapnutý regulátor komínového tahu a kotel jsem dlouho roztápěl a byl problém ho dostat na požadovanou teplotu. Teď když mám regulátor nastavený na20 pa kotlík funguje perfektně . Dokonce narozdíl od manuálu přepínám zatápěcí klapku asi 10 minut po zatopení, kdy je slyšet hučení v kotli( tzn že tryska zplyňuje) a to má na kotli 20 stupňů. A je to v pohodě.
Jinak mám samotíž, udělanou tak , že ve sklepě mi jdou u stropu trubky v železe pr 55 mm a přes podlahu do obytné místnosti mám napojené v mědi pr18 mm a někde 15mm + v koupelně žebřík a spátečku přes podlahovku. Radiátory ve sklepě jsou nad urovni kotle, taky napojené na 15 mm měď.+ bojlér obojživelník napojený vedle kotle 1" železo.
Takže kotlem vytápím novostavbu kolaudovanou v roce 2018. Mám 12 radiátorů + 200l obojživelník.A kotlem vytápím 90m sklep a 135 m obytnou plochu.
Topím dva roky suchým dřevem( převážně listnáče) + černé uhlí. Kotel nemá absolutně problém toto spalovat, jen je třeba dodržet, že se topí nad 60 st na kotli, jinak není tak dobrý žár a kotel trošku pokuřuje nad komínem. Pokud se topí nad 60 tak není vidět vůbec nic. SAmozdřejmě néjde pořád topit nad 60 když už doma začíná být natopeno. Dělám to tak, že vysleduju že už není třeba přikládat a je v kotli žhavé a ZAČÍNÁ se otevírat dusivka, tak dusivku podložím 2 mm plechem, aby nebyla uplně zavřená a kotel měl trochu kyslíku k dopalování žhavého. TAkto je kotel schopúný držet teplotu i 4 hodiny. Což je super. S kotlem jsem maximálně spokojený a pokud máte jakékoliv dotazy, klidně se ptejte, možná bych mohl U68 založit i vlákno, ať to tady U22e nespamuju a pak by se to třeba přesunulo. Topení zdar a Viadrusu zvlášť :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#224 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ještě dodám, že mám i nějaké návrhy na vylepšení, můžu je tady i napsat, pokud bude zájem. Píšu tady i proto, že na energoportálu v tom začíná být neskutečný bordel a většinou se tam diskuze svrhne v hádce litina vz plech a urážky mě už nebaví :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#225 Nový příspěvek od oco13 »

Opýtam sa tu lebo je to medzi novými príspevkami, ale dotaz je všeobecný - aký tlak je ešte v pohode pri kúrení.?

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“