Viadrus U 22 Economy 25 kw

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#406 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Myslel jsem zplodiny.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#407 Nový příspěvek od Šéďa »

Zplodiny do komína

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#408 Nový příspěvek od kovozem »

Zdravím,
mám dotaz na ty z vás kdo provozujete uvedený kotel : používáte někdo k topení uhlí ? Pokud ano uveďte druh a zkušenosti. Normálně topím dřevem/a jsem s tím spokojen/, ale ve světle momentální situace uvažuji o pořízení zásoby uhlí pro topení v období prosinec - únor/tedy předpokládaných silnějších mrazů/
Díky všem za info

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#409 Nový příspěvek od Šéďa »

Kovozem, topím uhelné brikety z hnědého uhlí. Jede to naprosto v pohodě, vůbec to nedehntuje, po naložení kotle to vydrží až 8 hodin.
Holka topila hnědým uhlím a taky to jde, akorát to chce co 2 hodiny vyhrabat popel a přiložit. Ty brikety mají tak jemný popel, že sám propadává do popelníku. Naplním 1 popelník za den.

Uživatelský avatar
kutilluke
Příspěvky: 348
Registrován: pát črc 09, 2010 4:30 pm
Bydliště: okr. Blansko

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#410 Nový příspěvek od kutilluke »

Zdravím,
prosím o info. ohledně spalování hnědého uhlí, dle technického listu kotle se uvádí frakce 20-40 mm což je Ořech, ale jde mě o to jestli máte někdo zkušenost jak moc dobře/nedobře bude hořet Kostka 40-100 mm.

Předem díky

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#411 Nový příspěvek od Šéďa »

Zdravím lidi, dneska jsem při čištění kotle našel takhle rozpadlou trysku keramiky, topil jste někdo bez ní?
Objednám hned novou, ikdyž to stojí ranec, ale chvíli to potrvá než přijde.
Obrázek

Našel jsem jí za 2414,-Kč ale není skladem nemáte někdo na prodej než jí naskladní?
Jinak našel jsem i nerezovou, zvažoval jsem, že bych jí udělal z železa, spodek vytočit na soustruhu a vršek silnostěnou rouru.
https://www.eshop.vetim.cz/u22-u32-u385 ... kup249.php

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#412 Nový příspěvek od ibanez5 »

Čau. Pokud chceš keramickou,šel bych do trysky z Viaflamu,instaloval jsem ho bráchovi a je to líp řešené než u těchhle trysek. Mrkni na to,stojí to za uvahu,ale musí se měnit celá sestava. Já bych do toho šel,kdybych měl kasu... Ale mě tryska zatím drží. Až se rozpadne a nebudou kačky,tak jí určitě vyrobím ze železa... Ty prachy bych za tu svařovanou nedal...
Jinak hodně lidí psalo ( určitě se Tě to netýká :) ) že se nesmí topit mokrým (pořádně nedosušeným) dřevem, pak ta voda dělá na té trysce bordel... První U32 na ty trysky byly totálně háklivé,pak to začal Viadrus vyrábět jinde kvůli lepší kvality ...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#413 Nový příspěvek od Šéďa »

Zkusím to v práci udělat ze železa, teď nejsou děngy a potřebuji to řešit rychle.
Spaluji suchý dřevo, spíš si myslím, jestli to není hnědouhelnýma briketama, jejich vysokou teplotou.

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#414 Nový příspěvek od ibanez5 »

To asi né... Černé uhlí bude mít vyšší teplotu. Ono upřímě taky čekám,až to příjde u mě a řešit to budu stejně. Prostě to svyřím. Kdyby se vzala hrubostěnná trubka,tak by to mohlo nějakou dobu vydržet... A myslím,že by se tryska i dřív nahřívala. Každopádně dej prosím Tě potom vědět jak to topí 8) :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#415 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj Šedo,
To brzo odešla tryska .

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#416 Nový příspěvek od Šéďa »

lapav taky mi to překvapilo, jak jsem brouzdal po netu a hledal nějaký rozumy, tak jsem narazil na nějakou debatu, kde někdo tvrdil, že zkraje byly keramický trysky nekvalitní, později se prý začaly dělat z nějakýho žárovýho betonu. Je fakt, že moje byla žlutá keramická a teď, když hledám na netu, tak jsou šedivý. Já jsem v té trysce ještě neměl ani tu kost, co měly ostatní kotle. Mám kotel ze září 2019
http://www.ktohana.cz/viadrus-tryska-te ... 68-u32-u22

mastnacek
Příspěvky: 7139
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#417 Nový příspěvek od mastnacek »

Zelezna parametry spalovani o moc nezhorsi. Pokud jedes do aku nadrze na plnej kotel tak naopak mozna zlepsi, protoze se rychlejs nahreje na vyssi teplotu. Prodava se pytel zarobetonu, muzes si ji zkusit "odlejt" a nabidnout na bazosi za trojku :)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#418 Nový příspěvek od Šéďa »

Takže jedu na ní už dva dny a není poznat rozdíl oproti té keramické. Kotel hučí, jako lokomotiva, když zavřu zkratovací klapku a přímý odtah do komína.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#419 Nový příspěvek od Honza_2 »

Nepopraska svár při vysoké teplotě?
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#420 Nový příspěvek od Šéďa »

zatim to drží, kontroluju to každou neděli

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“