Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#661 Nový příspěvek od sita »

jakej bude COP pri 60 stupnich nevim, a ani me to nezajima. Delate jako kdyby 50 stupnu nebyla teplota... :D Promin, ale na tuhle uroven debaty ja nepujdu. Zas takovovy teoreticky nebo prakticky znalosti nemam... A i se omlouvam, neprecetl jsem si dukladne zadani ulohy a presto jsem reagoval... :pohlavek:

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#662 Nový příspěvek od jarda avsop »

muj soused ma tepelné čerpadlo vzduch voda a když mrzne přitapí kotlem je fakt že už to čerpadlo, když mrzne nema takovou učinnost to muže rovnou topit přímotopem.Ja mam rod domek topil jsem elektrokotlem 12KW a i když mrzlo bylo to v pohodě.Tak si myslím že si do budoucna dam tep.čerpadlo země voda pozemek mam hodně veliky dokonce mam rybník a asi 1km koryta potoka, který nikdy nezamrzl.Ted topím kotlem atmos a uhelné brikety kombinuju to nějakym dřevem, ale za rok max protopím za 10000kč

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#663 Nový příspěvek od pidi »

ibanez5 píše:No vidiš kolego. A já mám novostavbu před kolaudaci a šel jsem do samotíže a viadrusu U28 a docela pohoda a hlavně mě kotel, bojler a celé topení vyšlo na 100000 což je myslím na dnešní dobu dobrá cena . Jo a v koupelně to mám stahnuté do podlahovky a bojler taky nahřívám samotíží
A nežere mi to ani trochu elektriky. Ale máš pravdu, práce se nebojím. 8)

prosím Tě, jak jsi vyřešil tu podlahovku samotíží? To máš jenom ze zpátečky? Díky za odpověď

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#664 Nový příspěvek od jarda avsop »

zase mě znamí, ktery montuje tepelná čerpadla nabízel dotaci, cena za zařízení 10000kč stale nechapu jak to muže udělat, když už to je rozdělené.Nic mě nechtěl prozradit

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#665 Nový příspěvek od z4011be »

jarda avsop, může, nemusí to být problém. Dotace mají nějaký termín, od kdy jsou uznatelné náklady. Např. kotlíkové dotace to měly od 15.7.2015 i když jsi žádost dal třeba až v prosinci 2015

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#666 Nový příspěvek od AlexTc »


ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#667 Nový příspěvek od ibanez5 »

Nechci do nikoho rýpat,ale těm lidem už nadobro hrabe ....
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#668 Nový příspěvek od mastnacek »

Tezko rict. Me treba krkb neprijde ze by mel produkovat tolik jemnyho prachu. Dyt to hori klidne, samo, cesta spalin pomerne jednoducha. Spis bylo potreba zlehcit problem s naftakama. Mohlit tam jeste pridat jak kravy nicej planetu metanem :)

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#669 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ale kecaji jak všechny kotle a nevím co zamořují,ale průmysl neřeší nikdo. V novinách strašná chvála jaké nepoužívají filtry,ale hlavně,že po týdnu je dvoumetrový plamen nad komínem a kdepak je potom ten filtr... Zhořel....
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#670 Nový příspěvek od mastnacek »

nene, vypaluje se :)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#671 Nový příspěvek od Britt »

Přesně tak, filtr se vypálí a jede se dál. a k těm krbům, že jsou prašné, ví každý kdo má doma krb nebo krbovky a je ochotný to přiznat. Ekologům jde především o poletavý prach, který vyfrčí komínem. kdo pochybuje, ať si v něm zatopí až bude mít manželka venku vyprané prádlo. Pokud přežije, může nám sdělit své poznatky.

Stejný problém se dnes řeší u kotlů. Díky modernímu spalovaní v automatických kotlech už nejde tolik o emise, jako o poletavý prach, který je dost velký problém v domácích podmínkách zachytit. Buďto je málo účinný nebo se rychle ucpe. Byl jsem ve firmě Berski, která vyrábí automatické kotle a měl jsem možnost vidět (za mírný poplatek) výrobu a dokonce i vývojovou kancelář jejich firmy. Na rovinu mi řekli, že zastavili vývoj kotlů 5 emisní třídy a čekají kdo příjde s přijatelným technickým ale i finančním řešením údržby a výměny prachových filtrů bez odborného servisu a vesele jedou kotle 4 emisní třídy do celé Evropy.

Mimochodem, u nás se o tom z neznámého důvodu nepíše ale plynové kotle prý vypouští do ovzduší mnohem víc škodlivin než moderní kotle na tuhá paliva. Je tady nějaký servisák, který by to mohl potvrdit nebo vyvrátit?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#672 Nový příspěvek od honzasl »

To by mě zajímalo, co by ty plynové kotle měly vypouštět, když z principu spálením zemního plynu vzniká jen vodní pára a oxid uhličitý....

Co se týče emisních tříd kotlů, tady bohužel došlo k tomu, že se dotoval nákup i uhelných kotlů, ba dokonce i s ručním přikládáním, místo aby se naplánovala cesta, jak se uhlí definitivně zbavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15761
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#673 Nový příspěvek od oco13 »

Vždy sa bude hladať lacnejšia alternatíva ako tá súčasná , preto sa nikdy nezbavíš kotlov na drevo uhlie a iné tuhé palivá :-/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#674 Nový příspěvek od Atlan »

Az ta topenie uhlim a drevom bude stat toco plynom tak si rozmyslis.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15761
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#675 Nový příspěvek od oco13 »

Uhlie riešia pr hraniciach s Polskom lacnejším dovozom, drevo zase niekto má súkromné a myslel som tiež kúrenie obilím , kukuricou alebo vykurovacím olejom. :typek:

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“