Demolice

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: da se to prodat

#31 Nový příspěvek od vasek775 »

no tak vyhodou je ze ke me neni videt na hranici podzemku to nestoji jen nevim jak by se tvarili az budou jezdit tatry se suti pryc
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: da se to prodat

#32 Nový příspěvek od AlexTc »

ola píše:Ahoj, a piču tam uvidíja, bych chťél viděť jak to z teho satelitu nejaký ten úředníček pozná. Postaviť neco na čérno gde nigdy nic nebylo a místo stávající stavby kerá už je v katastru bude snáď neco iného.
To že nic neuvidí bych nepodceňoval. Úředník bude mít na stole letecké snimky v hodně dobrém rozlišení a může porovnávat z minulými.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: da se to prodat

#33 Nový příspěvek od ola »

Ahoj, no, nikoho na nic nenaváďám alě podľa mňa ten úředník pozná maximálně to, že mám novů střechu a to asi nebude až taký přečin. Jedině by tam vyslál nejaké komando tych svojich pohůňků aby sa na to mrkli z blízka. No a co, popravená stávající stavba na stéjném místě co ta stará, fertik, ahoj, pá, pá, rád sem vás vy kurvy viďél, přiďte zas. A nebo tak nejak a nebo také úplně ináč.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: da se to prodat

#34 Nový příspěvek od peyrak »

Tohle porovnání fotky a katastrální mapy bylo první co udělala úřednice na stavebním úřadě, když jsem tam došel s žádostí o stavební povolení, všechny černý stavby mi do toho povolení dopsala, musel jsem to jen nechat dodatečně namalovat od projektanta a zaměřit od geodeta. Prý to dělaj každýmu kdo tam takhle přijde. Taky tu rozesílaj dopisy komu na něco přijdou.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: da se to prodat

#35 Nový příspěvek od oco13 »

Tak to sa teším, keď to príde aj na slovensko. Objavil som velmi lacnú hliníkovú krytinu (80kčm2) a tak zastrešujem vlastne všetky hospodárske dvory. Kedže celá strecha je velmi lahká (100m2 - 100kg) tak to robím len ako drevostavby. Na jeden plot hranol 5x5, rovnako na druhý plot a do stredu 5x5 na lešenárske rúry. Účel to krásne splní a na moje prekvapenie sa na tom neudrží ani sneh. Sranda bude keď mi to odfotí družica a budú si myslieť že som na dvore postavil telocvičňu. :shock: :shock: :shock: Škoda že neviem zistiť termíny fotenia - poprenášali by sme tú konštrukciu po záhrade nech aj úradníci majú nad čím rozmýšlať. :321: :321: :321: Ten plech je len 0,3mm hrubý ,tak si myslím že by sa dal ohnúť aj na konštrukciu foliaka a mal by som prístrešok na štiepku. :typek: :typek:

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: da se to prodat

#36 Nový příspěvek od Šéďa »

Antony30011 píše:
Šéďa píše:Všechno nad 16m2 se bude muset legalizovat
Není ten limit náhodou 25 m^2?
Mě řekla 16m2. Stáj mám 6x3 a musím si jí nechat nakreslit a zaměřit geodetem, pak máme ještě domeček na zahradě, který jsem kdysi stavěl dětem, ten je cca 3x3m a ten jí nezajímal. Dostal jsem lejstro s kulatým razítkem a v něm tučně : Nemovitost není řádně zapsána v katastru nemovitostí.
A s výzvou k legalizaci nebo odstranění černých staveb.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Demolice

#37 Nový příspěvek od Antony30011 »

Co ti rekla je uplne jedno. Z vlastni zkusenosti vim, ze pipiny co sedi na meu su neznaj ani spravni rad ba ani stavebni zakon. Lapl sem mamine Stavebni zakon a myslim ze o se te tyka
Obrázek

Obrázek


uploading pictures

Edit: a kdyby ne o, tak to muzes zkusit uhrat na h :D

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Demolice

#38 Nový příspěvek od vasek775 »

mam jeste jeden dotaz na stodole mam eternitovou streechu sablony 40*40 a chtel bych nechat udelat novou strechu jak na to
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Demolice

#39 Nový příspěvek od Šéďa »

Antony30011 píše:Co ti rekla je uplne jedno. Z vlastni zkusenosti vim, ze pipiny co sedi na meu su neznaj ani spravni rad ba ani stavebni zakon. Lapl sem mamine Stavebni zakon a myslim ze o se te tyka
Obrázek

Obrázek


uploading pictures

Edit: a kdyby ne o, tak to muzes zkusit uhrat na h :D
Děkuji 8)

indza
Příspěvky: 33
Registrován: ned srp 02, 2015 2:37 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Demolice

#40 Nový příspěvek od indza »

vasek775 píše:mam jeste jeden dotaz na stodole mam eternitovou streechu sablony 40*40 a chtel bych nechat udelat novou strechu jak na to
No, u prosté výměny krytiny za novou (bez zásahu do nosné konstrukce), se stavební úřady většinou přiklání k nejjednodušší variantě a žádné povolení nevyžadují. Ale paragrafy jdou vykládat i jinak. §103 stavebního zákona (183/2006):

Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení
(1) Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují
a) stavební záměry uvedené v § 79 odst. 2,
b) terénní úpravy uvedené v § 80 odst. 3 písm. a) nebo úpravy pozemků uvedené v § 80 odst. 3 písm. e),
c) udržovací práce, jejichž provedení nemůže negativně ovlivnit zdraví osob, požární bezpečnost, stabilitu, vzhled stavby, životní prostředí nebo bezpečnost při užívání a nejde o udržovací práce na stavbě, která je kulturní památkou,
d) stavební úpravy, pokud se jimi nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se vzhled stavby ani způsob užívání stavby, nevyžadují posouzení vlivů na životní prostředí11) a jejich provedení nemůže negativně ovlivnit požární bezpečnost stavby a nejde o stavební úpravy stavby, která je kulturní památkou,


A teď co to je? Udržovací práce (odstavec c) nebo stavební úprava (odstavec d)? Etrernit jednoznačně ovlivňuje zdraví = dle odst. c) musím mít stavbu povolenou. Změna krytiny změní vzhled stavby = dle odst. d) musím mít stavbu povolenou...
Jednoznačnou odpověď dá jedině místní stavební úřad. Na druhou stranu, kdo se moc ptá, moc se dozví...

Pokud se bude výměna týkat i krovu je povolení/ohlášení nutné - je to zásah do nosné konstrukce.

ferror
Příspěvky: 188
Registrován: pon úno 11, 2013 7:55 pm
Bydliště: Dolní Žandov
Kontaktovat uživatele:

Re: Demolice

#41 Nový příspěvek od ferror »

indza píše:
Pokud se bude výměna týkat i krovu je povolení/ohlášení nutné - je to zásah do nosné konstrukce.
Ono i pokud tam dáš krytinu jiné váhy, tak je to svým způsobem zásah do nosné konstrukce.
VW Oldies Club
SRAZ POSTARŠÍCH (nejen)VOLKSWAGENŮ - STAŘEŠINKY: 1.-4.6.; ATC Jesenice; Jesenice u Rakovníka. Přidej se k nám....

indza
Příspěvky: 33
Registrován: ned srp 02, 2015 2:37 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Demolice

#42 Nový příspěvek od indza »

Ano, vyměnit onduline za tašky může být problém.

Ať to shrnu: problém je, že hodně věcí si různé stavební úřady vysvětlují pokaždé jinak a jejich přístup ke konkrétní věci se často nedá předvídat, většinou je nejlepší na stavební úřad zajít a domluvit se, co a jak.

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

kolik stoji demolice

#43 Nový příspěvek od vasek775 »

ahoj zajimalo by me jak je na tom cenove demolice myslim rucni potrebuji zbourat stit tak aby nespadla strecha jelikos se bojim vysek tak to rad nekomu prenecham a zaplatim predpokladam ze se to ceni za m3 nebo se pletu dekuji za vase rady a informace
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: kolik stoji demolice

#44 Nový příspěvek od bourač »

bourání zdiva se oceňuje za kubík ale ta cena může vycházet katastrofálně, na to že štít na RD může mít třeba jen 3 kubíky, sedni k netu najdi pár místních stavebních firem a oslov je s poptávkou, určitě to budou chtít vidět a cenu komplet sdělí na místě.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kolik stoji demolice

#45 Nový příspěvek od vasek775 »

to ano ale abych videl tak priblizne jestli nekdo nevi
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“