Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
lojzek123
Příspěvky: 588
Registrován: ned pro 18, 2011 5:46 pm
Bydliště: okr. Vsetín

Re: Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

#16 Nový příspěvek od lojzek123 »

no to ne, to by nevydrželo, já jsem myslel čepy na tu přídavnou tlamu.
Nebo jinak, budeš tam dávat 4 šrouby?
Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

#17 Nový příspěvek od Vedra »

4 tyhle čepy na přichycení té tlamy tam dostanu

https://www.kardanka.cz/kolik-spojovaci ... 20221.html

Jinak připojím sekačku a zkusím jestli by třetí bod mohl být o 2 díry výše potom by asi stačilo nějaká menší konzola přišroubovat na tu tlamu jestli ne tak asi defakto kopii té tlamy jenom s oky na třetí bod.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

#18 Nový příspěvek od Franta.cz »

Místo dílu 19 dej z pravé a levé strany distanční trubku.Jen musí být dobře vymezená axiální vůle aby to nešlo do ohybu, ale do střihu.

Steve01
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

#19 Nový příspěvek od Steve01 »

Pokud tam ty trubky jenom vložíš, bude se to, beze změny, ohýbat a může se stát, pokud trubky budou natěsno, že ten čep pak ani nevytáhneš. Spíš bych šel cestou výroby něčeho na způsob dílu 19 - dva špalíky s dírou na čep, mezi nimi mezera pro třetí bod, nahoře a dole svařené plocháčama, které nahradí tu "kapsu" na dílu 19 (nevím, zda z mého popisu jde uhodnout, co myslím - tvarem by to připomínalo např. špónovák s pravým/levým závitem).

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

#20 Nový příspěvek od Franta.cz »

Kam se to bude ohýbat, když ty distanční trubky budou opřený z jedný strany o závěs a s druhý o motýla :-/
Jsem psal dobře vymezit axiální vůli

Steve01
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

#21 Nový příspěvek od Steve01 »

1. Plocha pro opření u "motýla" je příliš malá. 2. Konzolu závěsu to bude od sebe roztahovat, natolik tuhá zas nebude. Asi by to fungovalo, kdyby se místo čepu v tomto případě použil šroub a celé se to stáhlo i s trubkama a motýlem dohromady (výše to někdo už psal), ale to šroubování bude otravné.

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

#22 Nový příspěvek od Vedra »

Zkoušel jsem to a kdyby šel třetí bod o dvě díry víc tak mi to nevyjde a musel bych kupovat kratší třetí bod.

Šroub s trubkama by mi vyhovoval, zatím budu jednou za dva roky potřebovat připojit ten sběrací vůz, dál chci letos nebo příští rok koupit rozmetadlo hnoje to bych používal jednou ročně plus pár krát do roka použití jako normální vlek na větve, a pod.

Zítra ve 4 ráno vyrážim pro ten sběrák pak zkusím vyhledat jaké trubky a jaký šroub by tam pasnul a když tak se znova doptám.

Moc děkuji za dosavadní rady.

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

#23 Nový příspěvek od Vedra »

Jsem z5 sběrací vůz je doma.


Takže použít M22 závitovou tyč a dva kusy trubky, může tam být radiální vůle mezi tou závitovou tyčí a trubkama? S vnitřním průměrem 22 jsem zatím našel jenom 25/1,5 to mi přijde slabé.

Steve01
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

#24 Nový příspěvek od Steve01 »

To je slabé. Díra trochu větší být může, ale trubky by měly být silnostěnné - čím větší opěrná plocha, tím lépe. Konce trubek kolmé, např. zarovnané na soustruhu. Ta závitová tyč mi moc dobrá nepřijde, lepší by byl šroub se závitem jen na konci. (Možná by nouzově šlo použít jen čep bez závitu a konzolu na traktoru o díru výš a o díru níž stáhnout do sebe - třeba i závitovou tyčí - např. M16, ale to už mně připadá moc překombinované a složité.)

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

#25 Nový příspěvek od Vedra »

Myslel jsem si že to otočit nepůjde ale zkusil jsem tu tlamu odšroubovat a ejhle

co kdybych to dal takhle? Já myslím že tam masa zbyde dost, ta plotna je 10 mm silná. Do nepoužívaných děr bych dal vždycky šrouby aby to nebylo tolik oslabené.

Říkám si že by to vydržet mohlo když to utáhne 4,5 t vlek.

Obrázek

Obrázek

Čep kat II s redukcema na kat III zkrz ty oka v té tlamě by tam sedly jak prdel na hrnec. Sice by to posunulo čep o 17 cm dozadu oproti současnému stavu ale to by vadit nemuselo, případně krátký třetí bod bych klidně koupil vzhledem k tomu že ušetřím na ostatním.

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Dlouhý čep třetího bodu 22mm alespoň 275 mm dlouhý

#26 Nový příspěvek od Vedra »

Tak varianta s otočením tlamy tažného padla protože by to bylo moc ven a nejsou tak krátké třetí body s dostatečným rozsahem který potřebuju.

Nakonec se mi podařilo najít zámečníka který mi za 1500 udělal konzoli jak mi někteří radili a paráda

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Díky za rady všem. :pohar:

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“