Vývodová hřídel na traktorku domací výroby.

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
libor108
Příspěvky: 117
Registrován: stř led 07, 2009 7:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Vývodová hřídel na traktorku domací výroby.

#1 Nový příspěvek od libor108 »

Potřeboval bych poradit. Mám udělany trakturek potřeboval bych nahonový hřidel na připojení štěpkovače a navijaku.Motor je1203+převodovkaoriginal,druha převodovka je multikara jednokabinka+ zadní náprava multikara. Nevím jestli to převodovky vydrží, pokud někdo máte skušenosti stouto problematikou prosím ovyjádření.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#2 Nový příspěvek od rezis »

Vím jistě že až toto někdo jednoduše vyřeší bude se ve velkém kopírovat :)
I když nechceš nezávislý vývod tak to půjde udělat pomocí řetězu mezi převodovkama.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#3 Nový příspěvek od kopr »

resil jsem to same ale z obav ze to neprenese kardanek a namahani loziska v prevodovce jsem se na to vybod a nebyl cas ale urcite by to slo
ale je¨dina moznost je retezove kolecko mezi prevodovky nebo remenice

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#4 Nový příspěvek od DODOTRAK »

ak by si chcel skutočne nezávislý vývod na kardan tak to s tymito prevodovkami nikdy nevyriešiš. pretože akonahle zaradíš neutál tak máš po náhone , jednoducho nemáš s čoho zobrať krutiaci moment , orginal traktory majú dvojitú hriadel ktorá ide od motora je to vlastne hriadel v hriadeli čiže aj ked vypneš spojku vnútornu hriadel ti stále točí motor a tá slúži na pohon vývodového hriadela samozrejme cez dalšiu spojku. Ja mám na mojom stroji
vývodový hriadel ale točí sa mi len ked je zaradená rýchlosť a to je samozrejme traktor v pohybe , kedže ja to využívam len na rotavátor a rotačnú kosu mne to vyhovuje ale na navyják by to asi nebolo vhodné ten potrebuješ aj pri odstavenom traktore .
Otázka či to vydržia prevodovky ?? Ja mám motor RS 09 za ním prevodovku Š 1203 a za ňou redučku vlastnej konštrukcie , náhon na kardan beriem z náhonu na zadný difik cez retazový prevod 1:2 ten je v samostatnej skrini s olejovou náplňou a slúži mi to už dlhé roky a ťáhám s tým rotavátor o zábere 1,1 m
moj stroj si pozreš tu http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... =13&t=3400

kocicirada
Příspěvky: 461
Registrován: úte pro 16, 2008 11:36 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#5 Nový příspěvek od kocicirada »

nevim proč by to nešlo .... kamarád má normálně mezi první převodovkou a druhou ... udělanou malou převodovku do boku kterou může vypínat a honí s ní naviják vepředu a vzadu ....
v druhej převodovce má neutrál a první si určuje rychlost navíjení ....
podle mě nic složitýho ... jestli sem to teda dobře pochopil co chcete ...

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#6 Nový příspěvek od DODOTRAK »

ano v tomto prípade to ide ak máš dve prevodovky alebo redučku z neutrálom lenže ja mám len jednu prevodovku a redučku bez neutrálu tak som to riešil takto chcel som to riešiť podobne ako si písal ty ale už nebolo miesto a v tom prípade by som potreboval dozadu dva kardany
IMG_1202 [Rozlišení obrazovky].JPG

kocicirada
Příspěvky: 461
Registrován: úte pro 16, 2008 11:36 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#7 Nový příspěvek od kocicirada »

tak to jo .... u tebe by to takhle nešlo .... ale pro uspořádání jak píše nahoře převodovka 1203 + multikára... tak podle mě bez problémů ....
ale uvidíme co si napíše autor

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#8 Nový příspěvek od Jiřin »

Ja bych to vzal zepredu z remenice. Prvni prevod remenem (sponovanim se muze jednoduse nahon vypnout-zapnout) - soucasne to muze slouzit jako pojistka proti pretizeni, pak reduktor a vyvod. Nic sloziteho bych v tom nevidel.

libor108
Příspěvky: 117
Registrován: stř led 07, 2009 7:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#9 Nový příspěvek od libor108 »

Děkuji vám za rady ,mezi převodovkama mám hardyho spojku a tu bych musel asi vyhodit ven protože náprava je navařená na ramu. Převod řetězem by nemohl být v oleji. Měl bych tam dát ještě nějakou převodovku,nebo jenom ozubené kola a hřidel dozadu.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#10 Nový příspěvek od radas »

kluci je to sice takové neohrabané řešení, ale co tak napojit zepředu na kliku přes domek s ložisky a řemenici klínový řemen s napínákem pomocnou převodovkou pomocnou hřídel pod traktorem ? asi blbost co

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#11 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, pokud někdo pohání vývodovým hřídelem pouze naviják, tak bych se převodu článkovým řetězem nebál (běží to chvíli a pomalu) mám to taky tak udělané, vývod mezi první a druhou převodovkou. Ale pohon štěpkovače, to jsou poměrně značné otáčky a dlouhou dobu, viděl bych to na pomocný domek vpředu na klice a z něj minimálně dvojitou vypínatelnou řemenicí na hřídel pod traktorem. Dvojitou z důvodu přenásění velké síly a né na klice protože napnuté dva až tři klíňáky to ani nenastartuješ. Standa.

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#12 Nový příspěvek od PETER+ »

Naviják by som riešil cez hydromotor a šnekovú prevodovku, prípadne reťazový prevod. Stačia tam malé otáčky a šnek má dosť sily, ale poháňať takto kosu, kopačku na zemiaky to by asi nešlo. Chcem si časom takto urobiť naviják do hory často nechodím ťahať ale keď uj tam bude tak bude. Doteraz som sa zaobyšiel bez neho tak uvidíme.

libor108
Příspěvky: 117
Registrován: stř led 07, 2009 7:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#13 Nový příspěvek od libor108 »

Na štěpkovačpotřebuji300-500 otaček, a nevím jak bych tohodocílil kdybych to napojil zepředu.Nemělo byto žádnou silu protože by to jelo na jedničku a nebyl by tam žádný kroutící moment,tak to asi vezmu mezi převodovkama a budu tam muset dát ještě nějakou převodovku do pomala.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#14 Nový příspěvek od radas »

náhon od kliky přvod do pomala čelní převodovkou nebo reduktorem na patřičné otáčky. tím pádem máš náhon jako u klasického traktoru. sílu by to mělo ta je daná motorem a krouticí moment získáš zpřevodováním. toto řešení předpokládám spíš pro pohon sekačky a podobných věcí. pro pohon štěpkovače coč je v podstatě stacionární stroj je to zbytečně složité

Uživatelský avatar
kantraktor
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 14, 2009 6:54 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nahonová hřídel na traktorku domací výroby.

#15 Nový příspěvek od kantraktor »

Zdravim vas chlapi. Vidim ,že je tu zaujimava tema a tiež by som potreboval poradit. Riešim ten samy problem. Vyvodova hriadel a chcel by som napajat štepkovač. Mam traktor z T805. Na 805 je tam vyvod na elektrocentralu, ale utiahlo by to štepkovač?

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“