Vibrační deska - identifikace, náhradní díly

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Vibrační deska - identifikace, náhradní díly

#1 Nový příspěvek od konesak »

Zdravím, nevíte někdo co to je za vibrační desku a kde by se k tomu daly sehnat ještě nějaké díly? Jde mi hlavně o lanovody, protože mi je nějaký dobrák ukrad. Popřípadě kdyby jste ji někdo měl a byl tak ochotnej a nafotil mi ty lanovody, nebo kdyby se dal někde sehnat katalog náhradních dílů.
Přílohy
PICT0283.jpg
PICT0284.jpg
PICT0285.jpg
PICT0286.jpg
PICT0287.jpg

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Vibrační deska - identifikace, náhradní díly

#2 Nový příspěvek od Lesa »

Hatze na desky dával Bomag, ale 100% jistý, že je to Bomag si nejsem. Vyzkoušej www.kontrakts.cz. Jsou to brňáci, mají zastoupení pro ČR. Chtěj když tak p. Helíska, ten by se měl vyznat i ve veteránech.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Vibrační deska - identifikace, náhradní díly

#3 Nový příspěvek od konesak »

Tak jsem tak brouzdal po netu a značka by měla být asi Case-Vibromax ATS 6002. Nevíte, kde by se daly sehnat náhradní díly, hlavně ty lanovody?

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Vibrační deska - identifikace, náhradní díly

#4 Nový příspěvek od ITS »

Pokud na lanovody nenarazíš zcela náhodou. Pak lepší než shánět origo náhradní díl, bude nákup u IOW:
http://www.iow.pl/cz/produkty/push-pull-cable.html

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Vibrační deska - identifikace, náhradní díly

#5 Nový příspěvek od konesak »

Takže další problém, nějak mi deska nechce poskakovat dopředu a do zadu, mám sundané víko převodovky a nejsem z toho dvakrát chytrej, jak to má fungovat.
Opravdu jen takový schématický nákres.
Obrázek
modré jsou závaží, červené ozubená kola
Poháněná je hřídel vlevo, tak pak pohání hřídel vpravo, na levé hřídeli je přesuvné kolo, které zajíždí s takovou západkou buď (podle obrázku) k hornímu závaží a nebo k dolnímu závaží, toto ozubené kolo je na hřídeli ještě na ložisku, takže se můžou otáčet závaží nezávisle na přesuvném kole, ale ty dvě závaží se pohybujou součastně. Takže vůbec nevím jaký by měl být princip, toho, že se to pohybuje dopředu a nebo dozadu, mně to tak nějak hopsá na místě.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Vibrační deska - identifikace, náhradní díly

#6 Nový příspěvek od ITS »

Opravdu to nedává smysl, někde jsi něco musel přehlédnout. Nevím, jestli znáš princip toho poskakování. Pokud máš jednu hřídel s nevývažkem ( třeba dva - na každé straně jeden ), pak ten stroj jede na tu stranu, kam se hřídel točí - jako by na ní byla kola toho divného vozidla. Pokud proti této hřídeli roztočíš druhou stejnou, opačným směrem, pak mezi nimi musí být plovoucí vazba ( ten název jsem teď vymyslel ). Ta plovoucí vazba musí docílit protisměrné roztočení, ale ne natvrdo - třeba jako hřídele špalíkovače pevně spojené koly. Tím se nevývažky "seběhnou" tak, že vyruší vibrace ve směru jejich spojnice a stroj začne poskakovat - v tvém případě jen nahoru a dolu.
Takže fantazíruju - to ložisko je nějaké trochu samosvorné, což je ta plovoucí vazba.
Tento stroj jsem zblízka neviděl, ale pomáhal jsem strýcovi, když dělal terasárnu, kde to je hodně o vibrátorech. Když dáš dva elektrické vedle sebe, tak, jak máš ty tvoje dvě hřídele, pustíš je proti sobě, pak se seběhnou díky plovoucí vazbě přes elektriku - skluz elektromotoru.
Není nikde řečeno, že ta tvoje deska je obousměrná. Protože u spousty desek se přímo píše " vibrační deska obousměrná". Pak jsou asi i jednosměrné a ty musejí mít i zastavení. Možná je to ta tvoje - jeden směr a na místě.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Vibrační deska - identifikace, náhradní díly

#7 Nový příspěvek od ITS »

Po dalším přemýšlení jsem vymyslel, že by to ložisko mohlo být jednosměrné a tím by se druhá hřídel roztočila a předběhnutím by se nevývažky seběhly a už by hopsalo jen na místě. Jen mě není jasné - a to jsi nepopsal, jak ta kola jdou do sebe, jestli je tam nějaká synchronizace, nebo spojka. Snad jsem dobře pochopil, že v horní poloze jedno kolo pohání druhé a v dolní pak se kola nedotýkají - je to tak ??

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Vibrační deska - identifikace, náhradní díly

#8 Nový příspěvek od konesak »

Zítra nafotím.
Deska normálně pochodovala dopředu i do zadu, ale pak jsme jí půjčili a tam tomu dovedovi ukradli lanovody. Ale nevím jestli se ještě ten doveda nehrabal vevnitř v převodovce. Když jí přivaz na zpět už nefungovala.

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrační deska - identifikace, náhradní díly

#9 Nový příspěvek od bulanek88 »

Zdravím, nechci zakládat další téma, tak se zkusím chytit tady.

Mám wackera 300kg koupil jsem ho loni, nic moc jsem s ním nedělal, jen opravoval asfalty, tam vypdalo všechno dobře, ale letos jsem chtěl hutnit cestu navoženou ze starých tašek a deska moc nehutnila a vpodstatě nechtěla "jezdit", musel jsem ji víc tlačit, než aby jela sama...

Tak se chci zeptat, jestli se ten vibrátor dá štelovat kolik má "jezdit" a jestli se na něm vůbec něco může pokazit, nebo je tohle prostě vlastnost všech desek... jinak po asfaltě jezdí krásně dopředu i dozadu.

Díky za odpověď.

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“