Hupcuk

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Lanový hupcuk Brano

#46 Nový příspěvek od ota »

Přesně nevím, na co by se v lese dal využít. Spíš bych viděl nějaký traktor. Ale kámoš taky doma na zahradě při kácení stromů používal tohle Brano, to větší. Když kácel stromy a chtěl je mít na jednu stranu, aby mu napadaly na zeď plotu. Ale v lese, teď jsme byli v sobotu v lese. Stromy nám zůstaly viset. Díky hustému porostu, velké délce kácených stromů a také že byly polosuché. I kdybych to našponoval tím Branem a strom zůstal stát, kdo pod to vleze, aby přišponoval lano víc? Vzal jsem traktor, najel za pařez, uvázali jsme řetěz a obtočil 2/3 obtáčky kolem kmenu. Zabral traktorem, strom se zatočil a stahl jsem ho z pařezu. Po asi 3m popotažení sletěl dolů. To samé i druhej. Ten třeťí nám zůstal viset ve větvích sousedního dubu. Myslím, že by musel hodně Branem zabrat aby ho dostal dolů. Traktor táhl a i kola hrábly na louce. Strom asi 2m ve vejšce na tom řetězu. Stahl jsem ho dolů asi po ujetých 15metrech. Nevím jak bych to prováděl s tím Branem.
Požíváme ho když přeprevujeme věci. Natáhnout nepojizdnej verk, nebo když jsme jeli pro tažený pluh natáhli jsme pluh na podval v pohodě. Ale chvíli to trvá, než to lano potáhneš třeba o 5metrů.
Myslím že na zahradě na naklonění jabloně dobrý. Ale v lese kde je víc sromů a je tam člověk sám, nebo dva je to dost nebezpečné manipupovat s tím Branem pod nakloněným stromem.
No třeba s tím někdo umí a dělá. Já vezmu spíš ten traktor a stáhnu to když to zustane viset. Jezdíme s traktorem nebo i dvouma. Podle toho ce máme zapřeženýho za níma a co jdeme dělat.

kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Lanový hupcuk Brano

#47 Nový příspěvek od kolbenpres »

Ota: traktor výhledově :-) spíš přitáhnout kládu k cestě, vytáhnout delší kus z potoka, abych ho nenosil "v teplejch" po špalkách apod. Ale i na směrový kácení, když je blbě nahnutej apod. to jde používat....

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Lanový hupcuk Brano

#48 Nový příspěvek od peyrak »

já teda 1,6t a 3,2t v reálu neviděl, ale jsem majitelem 400kg a 800kg (děkuji Vitexovi) provedení a dle mě na všechno stačí, vyvracel jsem s nima na zahradě všechny jabloně i s kořenama, ta největší měla na pařezu přes půl metru a taky to ten 800kg hupcuk zvládnul, přivázané jsem to měl za bok jeřábu AD080 V3S a táhl jsem ho po betonu smykem na bok, než ta jabloň povolila, netuším k čemu by byly ty silnější využitelný a tahat bych se s nima nechtěl, ty své do lesa vozím, ale potřeboval jsem je jen jednou, je to velice dobrý pomocník

kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Lanový hupcuk Brano

#49 Nový příspěvek od kolbenpres »

peyrak: Mluvíme o tom samém??? https://www.brano-zz.cz/vyroba/zvedaci- ... vy-zvedak/ protože 400kg jsem nikdy neviděl.

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Lanový hupcuk Brano

#50 Nový příspěvek od peyrak »

jasně že mluvíme o tom samém, 400kg verze je o trochu menší než 800kg a je na slabší lano

kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Hupcuk

#51 Nový příspěvek od kolbenpres »

Aha, já že není ani v katalogu. Já viděl akorát 1.6 a 3.2. Tak jsem si zase rozšířil obzory. Tak uvidíme, jestli ještě někdo přidá zkušenost.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

lanový hup cuk tirfor

#52 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

nevíte někdo kde sehnat originál tyč k hup cuku? mám tirtfor 800kg. nikde jsem nic nenašel.

e9
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:08 pm
Bydliště: Litovel

Re: Hupcuk

#53 Nový příspěvek od e9 »

Jak moc utáhnout tu matku na Hupcuku? Jedná se o starý typ-návod z brano.cz nejde použít. V ovládacím kolečku nejsou "ty výčnělky"

Koupil jsem hupcuk na 3,2t. Nedrží "břemeno" tak jsem to rozdělal, spojka plavala v oleji. Odmastil jsem to a teď bych chtěl zkusit smontovat...
traktor na trávu TORO záběr 32 palců, 12 koní
sekačka kubota 12 koní

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“