Naviják V3S - volné odvíjení lana

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Mamut
Příspěvky: 31
Registrován: pon zář 06, 2010 9:05 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Naviják Praga V3S - volné odvíjení lana

#46 Nový příspěvek od Mamut »

Zdarec borci potřebuji poradit mám naviják s ventry a nejde mi volně vytáhnout lano je to normální nebo je něco seklé :( :( :( :(

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Naviják Praga V3S

#47 Nový příspěvek od pepa.traktor »

pokud není naviják V3Supravený tak ti nezbívá nic jiného než odvíjet a navíjet,ale ze zila to jde vypnout páku a už se jde a pak jenom navinout
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Mamut
Příspěvky: 31
Registrován: pon zář 06, 2010 9:05 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják Praga V3S

#48 Nový příspěvek od Mamut »

no a jak to jde upravit ?? je to orig. bez zasahu do převodu

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Naviják Praga V3S

#49 Nový příspěvek od pepa.traktor »

to bohužel nevím ale rendy 9999 to dělal myslím kouknu po tom
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Naviják Praga V3S

#50 Nový příspěvek od pepa.traktor »

tohle projed http://pepuvtraktor.wbs.cz/ a tady je jeho vlákno viewtopic.php?f=13&t=79 tam to bude aspon na fotkách nebo mu písni :)
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják Praga V3S

#51 Nový příspěvek od Lars »

pepino má ve vláknu taky pěkný fotky upravy
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Naviják Praga V3S

#52 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tvrdím a budu tvrdit: pro občasné použití na samodomo NENÍ potřeba naviják z PV3S upravovat. Stačí udělat zubovou spojku nebo jinak odpojovací pohon a jde ručně, pro nevěřící RUČNĚ, vytáhnout. Stačí propláchnout ten převod od původní mazací hmoty a nalejt tam olej.
Nikdy nebudu tvrdit, že to jde zvlášť lehce ale utáhnout to jde.
Klasický volný odvíjení to není ale mám to už deset let a jsem spokojen.
Pro rejpaly a těžaře: použití k vlastnímu přitahování palivového dřeva a sem tam nějaké kulatiny (to je věta pro těžaře) a rejpalové, kteří to ani nezkusili a budou tvrdit opak se mýlí.
Tahám to i přes řádkování.
Mirek

Uživatelský avatar
jirkaaro244
Příspěvky: 682
Registrován: sob led 03, 2009 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják Praga V3S

#53 Nový příspěvek od jirkaaro244 »

urcite to jde akorad jim rekni jak te prezdivaj tam u vas -zekon :smich: ne nic sranda :friends: ale mel sem doma snekovku a ta sla taky tocit obracene 8)

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják Praga V3S

#54 Nový příspěvek od Pepino »

netvrdím, že to nejde (po pravdě když není šnekovka samosvorná tak to musí jít) na co chci spíše reagovat je ten fakt že pokud odstraníš tu " mazací hmotu" jak řikáš ty ( je to hustý hypoidní olej) tak si zaděláváš na to, a kor když máš převody v původní poloze (šnek nahoře), že ti brzo něco odejde.. Bohužel v tomhle je tento naviják blbě řešen..
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

macoxx
Příspěvky: 8
Registrován: sob pro 04, 2010 8:28 pm

Re: naviják v3s

#55 Nový příspěvek od macoxx »

Pepino píše:jeste jedno reseni bbylo pouzit misto ty hridele co tam je na pevno dat tam hridel ktera bude otocne ulozena a bude pevne spojena se snekovym kolem a bude bude na tehle hridele tak oocne ulozen a s tou hrideli se bude spojovat nejakou spojkou..ale nevim jak by jsi zachoval radkovani.. 8) ono vymyslet se da cokoliv ale clovek si pak musi uvedomit jestli by nebylo jednodusi ten navijak udelat z gruntu novej.. 8)
Presne nad tymto riesenim uvazujem ja ze by som vlastne zachoval z toho navijaku len prevodovku ktora by bola upravena tak ako pises ze hriadel by bol na pevno spojena s kolesom a nie ramom .A prevodovku by som dal tak aby bola v strede ni na boku ako klasicky a mala by dva vyvody cize moznost hnania dvoch mensich bubnov s nezavyslym pohonom jedeneho od druheho /dve kolikove spojky ktore by spajali jednotlivy bubon s tociacim sa hriadelom / co vy na to ??oplati sa do oho pustat??

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: naviják v3s

#56 Nový příspěvek od Pepino »

a nebylo by lepší rovnou sehnat naviják ze Zilu či Gazu 66 kde už je to hotový a nemusíš nic dělat s nejistým výsledkem.. 8)
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: naviják v3s

#57 Nový příspěvek od halagacka1 »

kto nechce nic kutit nech si ku nahonu navijaka prida cez retaz starter a je to a kto je sikovnejsi ta aj dialkove ovladanie a odvija ako kral
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: naviják v3s

#58 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, přesně tohle řešení mám v úmyslu vyrobit, pohánět odvíjení elektromotorem. Ale lepší bude "prolomit" lano přes tři kladky a ta prostřední pohyblivá s pružinou, tak aby po zatažení lana kontakt sepnul odvíjení a po uvolnení zas vypnul. Celé by to bylo podmíněno vypnutým silovým pohonem navijáku v neutrálu. Standa.

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: naviják v3s

#59 Nový příspěvek od halagacka1 »

presne tak vyborny napad si to premyslel do detailu 8) 8) 8) :friends:
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Martin Lišák
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 28, 2011 10:02 pm

Naviják Praga V3S

#60 Nový příspěvek od Martin Lišák »

Koupil jsem na šroťaku rezovatej naviják z V3S a lano jsem z něj vytahal ručně, nešlo to snadno, ale dostal jsem ho ven, všechno jsem pořádně promazal a jde to snáze. Chtěl bych se zeptat jak jste vyřešili směr otáčení náhonu při navíjení a odvíjení? Navíjíte na zpátečku?
Martin Lišák

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“