Přední kyvná náprava z držáku zadních pér Praga V3S

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Peťánek
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 18, 2020 9:57 pm
Bydliště: Třebíč

Přední kyvná náprava z držáku zadních pér Praga V3S

#1 Nový příspěvek od Peťánek »

Dobrý večer.

Koupil jsem ted jeden stroj a chtěl bych si ho dát trochu dohromady. Největší problém je v uchycení přední nápravy. Je tam použitý držák - kyv, původně ze uchycení zadních pér na V3S.

Co si o tomto řešení myslíte, dělal to tak už také někdo?

Čím zavařit?? Ten domeček je očividně litina a původnímu majiteli ty sváry okamžitě popraskaly.

Děkuji za názory.




Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: kyv přední nápravy z držáku zadních pér v3s??

#2 Nový příspěvek od gastly »

Máš tam dvě osy kyvu a každou jinde. Na tom horním se dif chce pohupovat zleva do prava a přední výztuha chce pootáčet dif zhruba kolem středu. Jedna možnost je srovnat oba držáky do jedné roviny (ten přední zvednout výš) nebo lepší varianta jehodit to na Rendyho uložení -V pravo na hoře je okýnko hledej.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 4&start=30 Něco je ještě v tématu kinematika spojovačky přední nápravy.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: kyv přední nápravy z držáku zadních pér v3s??

#3 Nový příspěvek od ota »

Ten výkyv co tam máš na 100% nebude čistě liťinovej. Bude maximálně ocelolitina tak jako je baňka diferenciálu. Mám ten výkyv doma taky. Původně má takové plochy s dírama na přišroubování k rámu a péra. A ty nejsou tak tlusté. Kdyby to byla čistá litina prasklo by to hned.
No z mého pohledu bych tohle uložení vyhodil a dal tam klasiku středový čep a konzoly ze slušného matroše. Pěkně to vyztužit, aby to trochu vydrželo a bylo jednoduché na případnou udržbu. Mazničky a tak kolem. Nasunout středový čep do předního a zadního uložení, případně vymezit podložkama boční vůly. Klidně i s pouzdrama. Záleží jaké jsou možnosti.

Peťánek
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 18, 2020 9:57 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Přední kyvná náprava z držáku zadních pér Praga V3S

#4 Nový příspěvek od Peťánek »

Ano pánové, nechápu, jak jsem to mohl nevidět.. Pořád jsem se soustředil, na tu prasklinu a vůbec jsem si nevšiml, že je to uložené každé v jiné ose, :shock: :pistol:
Asi by mi to ale rychle došlo, kdybych to zvedl a náprava se ani nehla : )

Takže o víkendu se do toho pustím a předělám. Jaké elektrody koupit na zavaření té železolitiny, co myslíte??

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Přední kyvná náprava z držáku zadních pér Praga V3S

#5 Nový příspěvek od Chose11 »

EB 121 ?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Peťánek
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 18, 2020 9:57 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Přední kyvná náprava z držáku zadních pér Praga V3S

#6 Nový příspěvek od Peťánek »

Zdravím, tak jen dávám info. Zavřeno elektrodama viz foto + asi tuna drátu a zatím drží. Už byl několikrát v lese a dal jsem mu opravdu pořádně zabrat a dobré, tak snad..
Jinak obecně k tématu vlákna, přední čep z tohoto držáku pér vejdy dělat rozhodně nedoporučuji. Bylo to vše hotové na tento způsob, tak se mi to nechtělo celé předělávat, ale už v půlce opravy (asi po dvou dnech vaření.. : ) jsem hořce litoval, že jsem nedal klasicky tři trubky..


Obrázek



Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Přední kyvná náprava z držáku zadních pér Praga V3S

#7 Nový příspěvek od ota »

Slušnej svařenec! :vysmech: No to asi chvilku dalo to tak porychtovat. Jak říkal kámoš profi svářeč: ,,takové práce ti to dalo a taková nakonec z toho bolavá noha vylezla"! :vysmech: Jenže on to uměl a věděl co s tím a já tam vždycky nandal želez aby to vydrželo. A on mi vždycky říkal ,,v kvalitním sváru ti to nikdy neupadne". No ale já to všechno taky tak jistím aby to bylo. Bo ty sváry tak moc neumím, jako on to uměl.
No a s tou opravou to mám taky podobně. Kolikrát jdu něco opravovat a rozhoduju se, jestli to udělat jinak a neopravovat. A tak to opravím no. A v půlce práce si říkám, že jsem to neudělal nové a na tu opravu se nevyprdnul. To bývá hlavně když pak při opravě musím improvizovat a při výrobě nového bych to udělal jinak, lehčeji a rychleji.

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“