Peugeot 1,8D řazení

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
duff74
Příspěvky: 163
Registrován: stř zář 28, 2011 8:17 pm
Bydliště: Holešov - Žopy

Peugeot 1,8D řazení

#1 Nový příspěvek od duff74 »

Ahojte mám výše uvedený motor s převodovkou a nějak nemám nápad jak vykoumat řazení. Na převodovce mám dvě páky a napadlo mě použít originál kulisu s lanovody. Ale nemůžu ji nikde v okolí sehnat. Mám lanovody z VW, které by po úpravě asi šli použít. Nemáte někdo zkušenost se zkracováním těch lanovodů, příp. nějaký nápad na to řazení? Díky
Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Peugeot 1,8D řazení

#2 Nový příspěvek od Fizz »

V podstatě jakákoli dodavka s řazením v palubní desce. A spousta osobáků, fabie, Corsa, atd,

Ty aretace bovdenu udelej hodně tuhý, budeš asi trochu bojovat s délkou zdvihu, aby to bylo akorát vůči použité řadičče. Ideální je použit to co k ní přímo je, a upravit pouze délku lanovodu.

Lanovody si můžeš i nechat udělat, já kdysi na jednu aplikaci používal ovládání plynových hořáků, to je prolisovany plech s kuličkama, připomíná to spíš dlouhou rovnou kuličkovou klec. Zvládá to i rozumně nesmyslný ohyby s minimálním zvýšením ovládací síly.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

duff74
Příspěvky: 163
Registrován: stř zář 28, 2011 8:17 pm
Bydliště: Holešov - Žopy

Re: Peugeot 1,8D řazení

#3 Nový příspěvek od duff74 »

Taky se mi jeví jako ideál origo kulisa už jen proto, že mám odjišťování zpátečky přes lanko kroužkem na páce. Ale jak na sviňu nemůžu nic sehnat. Šla by i ta kulisa od koncernu,ale potřeboval bych ty lanovody zkrátit cca o půlku. Aretaci bovdenu bych použil origo s menší úpravou (ale ještě ji nemám). Nemáš někde na fotce to ovládání těch hořáků? Dík

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Peugeot 1,8D řazení

#4 Nový příspěvek od Fizz »

Hele nemám, ale nekde bych měl mít jeste dva kousky náhradní (prostě záloha až se to posere), když si vzpomenu vyfotím. Ale na běžný pohled to vypadá jako silný lanovod. Konce jsou "hlazenka" s čepem či zavitem. To důležitý je uvnitř, místo ocelového lana je tam právě ta "kuličková klec"...

Zkusim to vygoogliti.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Peugeot 1,8D řazení

#5 Nový příspěvek od Fizz »

Z venku to vypadá takto:

https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... 11-p38490/

Ale co je vevnitř :zapomel:

Odborný nazev netusim.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“