ukladac lana

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
kremos77
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 09, 2010 10:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ukladac lana

#31 Nový příspěvek od kremos77 »

Nenapisem konstrukcne priamo k veci, ale moje postrehy k tejto problematike:

Kazde lano sa dokaze na bubon ulozit samo, zalezi aky je uhol, pod ktorym lano prichadza bubon. (Alebo - aku si mozeme dovolit prirpavit vzdialenost medzi bubnom a upravovacom drahy lana (klietka s rolnami).
Cim sirsi bubon, tym vecsia bude musiet byt vzdialenost medzi nim a klietkou.

(mam v3s s ukladacom aj elektricky navijak bez neho takze viem o com hovorim).
V lese sa nie vzdy da postavit idealne, ale ak sa da, riesim to tak, ze si pomozem kladkou na strome.
Kladka je voci traktoru takmer idealne vodorovne so zemou a kolmo na stred navijaku, druha strana lana ma netrapi, nato je tam prave kladka.
(Alebo aj 2 ak treba, mal som aj take useky :twist: )
Takze samotny ukladac na v3s sa nenamaha takmer vobec. (do stran). (A ano, aj mne sa podarilo ustrihnut klin na ozubenom kolese retaze a hriadeli, prave pri bocnom tahani). (nevylucujem, ze uz bol nacaty, nie som prvy majitel).

Ked som ulomil aj srdiecko (mohlo za to dokatovane vreteno ukladaca, s nacatymi zubami) pomohol som si prave tak, ze som ho vybral, a kladka na strome pekne zrovnavala lano, a to sa samo ukladalo, riadok vedla riadku.
Ukladac s rolnami len tak navolno lietal po lane, to si s nim hybalo samo podla potreby ...

Kladka ma este dalsiu vyhodu, ze ked prdne lano, leti vecsinou inym smerom ako je traktor s Tebou :-)

Lana mam 74m a nezriedka som ho vymotal cele.
Co mi vadi (riesil kolega na predch. strane) je samovolne poprehadzovanie jednotlivych navinov lana pri povoleni.
Inspiroval som offroad navijakom -simply&easy.
Este zohnat pruziny, a hura nato.

Obrázek

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: ukladac lana

#32 Nový příspěvek od jojof »

V3S má ešte pred ukladačom kladky,tak že ukladač tak netrpí.

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“