Rypná síla podkopu

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Rypná síla podkopu

#1 Nový příspěvek od Ondras83 »

Pánové, byl by zde někdo schopen navrhnout úpravu ramena podkopu a násady, aby bylo dosaženo lepší, resp větší rypné síly? Mám celkem blbě kinematiku podkopu a nevím si s tím moc rady.

Skoro bych byl schopen i něco zaplatit, výkresy mám v cadu

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Rypná síla podkopu

#2 Nový příspěvek od ITS »

Proč bys to měl blbě ??
Udělal jsi to veliké, aby to dosáhlo do hloubky.
Tak musíš zvětšit sílu pístů. Jak jsem si našel, tak by tam měla být síla minimálně 1 tuna na konci výložníku. Je to páka, tak to dle délek vynásob a vytlač z toho čerpadla těch 160 bar a zbytek musí být průměrem pístu. Máš to pěkné, jen ta hydraulika je nějaká divná - zatím.
Nebo si udělej ještě jeden výložník - kratší. U minibagrů také mají více délek. Nemůžeš chtít všechno naráz - délku i sílu a motor aby plkal na volnoběh a bylo to také rychlé.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rypná síla podkopu

#3 Nový příspěvek od Ondras83 »

Písty jsem dal menší kvůli hmotnosti, množství oleje a taky trošku ceně (byly levnější), teď při ohřátém oleji natažené rameno ani nezvednu na menší otáčky (kopu tak na cca 1500rpm) natož tam mít plnou lžíci hlíny
Původně to mělo vypadat takto
https://m.youtube.com/watch?v=XO-soltfjWg
Teď se mi líbí tohle
https://m.youtube.com/watch?v=ukfsZQTAr8c&t=16s

No a původní plán je podle tohoto
https://youtu.be/D0GH9WbKqy4

Jen on má písty 63mm, já 50mm

To rameno asi zkusím upravit a zmenšit

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Rypná síla podkopu

#4 Nový příspěvek od ITS »

Zatím řeš jen tu hydrauliku. Tam jsou rezervy.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Rypná síla podkopu

#5 Nový příspěvek od Shrek »

Muzu ti omerit rozmery na 3,5tune. Tlak mam ale 230bar
Rameno 2,6m nasada 1,7m podle tabulek.
Rypna sila na nasade 15,7kn na lzici 23,9kn
https://ctrlv.cz/6nU3
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rypná síla podkopu

#6 Nový příspěvek od duchodce »

"Jen on má písty 63mm, já 50mm"
Pokud si to spočítáš , tak při tlaku 150at /reálný tlak po ztrátách na pístnici/ tak ty tam máš na "50" pístnici tlak asi 3 tuny ale na té "63" je to tlak 4.5 tuny. O polovičku víc . Takže je potřeba spočítat jestli se vyplatí přepákování nebo jiné pístnice . Zase je potřeba počítat se zpomalením cyklu ....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rypná síla podkopu

#7 Nový příspěvek od ota »

Nadruhou stranu moje prťavá Kubota má slabonký pístnice. Neměřil jsem je, ale budou vnitřkem tak 40 max 50 mm. Tlaky ny čerpadle nevím. Tahá to dvouváleček nafta pár koníků. Samo, že když chytnu kořen jako ruka a nepočítám s tím, motor chcípne. Ale když je to nakrátko a zaberu, převrátilo by to Kubu hned. Už jsem dvakrát málem ležel s ním. A je to hydraulikou prcek. Váha celého bagru 1,4 tuny. A to ještě je opřenej o tu radličku, která posune těžiště.
Když jsme byli o víkendu pro pluh přijel tam traktor bagr a tahal tam vrboví pařezy u pána na zahradě. Soused se právě divil, že to ohrabal to je jasný a pak to přez lžíci kterou strčil pod pařez vyloupnul jak nic. Přez páku jen té lžíce. Proč to prej netahá ramenem? No povídám mu, no však jo, tím máš největší sílu v té páce. Takže třeba je lepší netahat to ramenem, ale jen tou lžící. Tam je převod té páky větší.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Rypná síla podkopu

#8 Nový příspěvek od ITS »

Navíc Ondra zvolil "banánové rameno" po vzoru Katroše, které nejlépe chrání pístnice proti prohnutí a poškrábání o hranu výkopu. Ale protože je něco za něco, tak první píst zvedá celou váhu na mezikruží, takže síla malá. Toto je místo, které si každý výrobce řeší s největší pečlivostí. Někdo tlačí pístnicí - což bylo dříve běžnější- JCB, někdo tahá docela obřím válcem- jako Katerpilar a třeba kloubový Mecalac zůstal u šíleného přepákování a tlačné panenky vedle kabiny.
Co se týká hloubky výkopu, tak - jak jsem se dočetl - se dnes k bagrům nabízejí různě veliká ramena ( nebo násady, což jsem se nedočetl). Když se podíváme do minulosti, tak se to řešilo relativně krátkou násadou a prodlužovacím ramenem. To se posouvalo v polovině na čepech - třeba Weimar T, Broyt i Poclain. Dnešní teleskop je docela elegantní ale také je brzy rozkvedlaný.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rypná síla podkopu

#9 Nový příspěvek od Ondras83 »

na ovladani nasady jsem tu pistnici prumeru 50mm vymenil za 63mm, sila se skoro nezmenila, rychlost pohybu mensi, ale nijak me to neomezuje, neni to zas takovy rozdil...

pri stavbe jsem se hodne dival na tohle, ma pisty 50x25x 400 z kabiny z tatry, je pravda, ze pistove cerpadlo AC12, ael funguje to taky dobre



ITS: nedokazal by jsi teda navrhnout nejaky reseni upravy meho ramene? orientujes se v tom evidentne mnohem vic, nezli ja

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Rypná síla podkopu

#10 Nový příspěvek od ITS »

Máš totálně dojebanou hydrauliku. Vyřeš si první to, abys měl možnost tlaku minimálně těch 160 bar a nikde to neutíkalo - to hlavně, protože dnes je to v totálně tragickém stavu. Kdyby bylo čerpadlo na 200, ještě lépe. Do té doby je škoda něco převařovat.

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“