výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#1 Nový příspěvek od oco13 »

Skúsim to dať do samostatnej témy. :friends:
Ak niekto viete kde, alebo ako vypočítať pomery na paralelogram čn , tak prosím pomôžte. Velkosť trojuholníkov, pomery ramien k dlžke piestnic, atď. Či ostáva len ísť k originálu a merať ?

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#2 Nový příspěvek od fajlla »

Já se přidám tohle mě také zajímá.
Chtěl bych si to dodělat ale v DFS programu to neumím rozhýbat :vztek: :vztek:

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#3 Nový příspěvek od jezus666 »

Záleží, co chceš dělat a na jak velký traktor. Jestli chceš postavit něco v unifikovaného (a třeba používat unifikované nářadí) a v poměru zmenšit, tak to bude dost problém sehnat díly v dané velikosti. Spíš bych šel cestou lidové tvořivosti, poshánět pístnice a zkusit to vymodelovat a hýbat s tím. Já jsem třeba modeloval takto: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 4&start=75
M.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Popud na vytvorenie tohto bol v inej téme http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=510
Ide o to že kopa z nás má doma nejaké viac menej vydarené nakladače a túto funkciu by si rada dorobila (aj ja).
Len CAD doma nemám a ani som v ňom nikdy nerobil. Skôr by som privítal matematické pomery, čisto len na dopočítanie tých trojuholníkov, lebo nakladač už mám daný. :hm:

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#5 Nový příspěvek od jezus666 »

Rozumím, musel bys dát rozměry nakladače, polohy otočných bodů na profilu traktoru (jestli máš), rozměry a výsuvy pístnic a hlavně vědět co od toho chceš, kolik stupňů to má zaklopit, kolik vyklopit, max výška zdvihu, min výška cca 10 cm od zem, atd.
M.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#6 Nový příspěvek od fajlla »

Jesi tomu já dobře rozumím. Tak pokud už má nakladač hotovej. Jako že má a já také. Tak jde hlavně o to aby paleogram udržoval lžíci v nastavené poloze. To je jesi se nemilým také jeho hlavní funkce

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#7 Nový příspěvek od Atlan »

No existuje program zadarmo freecad
Tam je mozne si vymodelovat....

Pripadne som daval subor kde je mozne upravit rozmery podla vlastnej potreby, ale je to len systemou nacrtu a tak mnoho veci je tam provizornych.

Chcelo by to niekoho kto vie vymodelovat v nejakom cade dobry model kde by slo menit veci.

Obrázek
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#8 Nový příspěvek od duchodce »

Pro nás primitivy jsem pro známého vytvořil na zemi profil jedné bočnice z prken a latí ve velikosti tak jak bude na traktoru ta lžíce upevněna . No a potom jsem silnými vruty s hvězdičkou /aby šly přešroubovávat / přesouval body otoče jednotlivých ramen tak dlouho až "to vyšlo" dle potřeby. Bylo to méně pracné než to vyměřovat a různě zkoušet ze železa přímo na traktoru.
Na tom počítači by to muselo jít taky ale pro nás odrostlé je grafika na PC pněkud mimo.
Dodatek - pro sebe jsem to ještě nezkonstruoval mám tam pístnici a říkám /kdykoliv něco vysypu/ asi deset let "letos to musím přestavět"
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#9 Nový příspěvek od jezus666 »

Bude třeba změřit všechny pohohy čepů co máš na čeláku a rozměry dle obr. Potom se dá laborovat s rozměry trojuhelníku, delkama tyčí, atd.
Obrázek

Mira

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#10 Nový příspěvek od oco13 »

Dik za ochotu , ale vidím to skôr na tú šablonu z dreva. Aj tak je to až plán do budúcej 5 ročnice pretože momentálne dorábam do traktora ďalšiu prevodovku. Takže to mám z velkej časti v demonte. :typek:
P.s.: tú strednú dieru kde sa lámu ramená tam ešte vôbec nemám. Ja si to skúsim navrhnúť tak aby som na nakladač nesiahol , len to doložil navrch ramien a priskrutkoval.
Ešte sa opýtam - čítal som tu o možnosti riešiť paralelogram hydraulicky. Videli ste to už niekto, ako to funguje?

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#11 Nový příspěvek od amatér »

Hydraulicky to samozřejmě jde pomocí děliče průtoku, mívají to dost často smykové nakladače. Měl jsem tento způsob i u Zeppelina z roku 1998.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#12 Nový příspěvek od fajlla »

A jak ten dělič pozná do kterých válců pouštět oleje více a do kterých méně.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#13 Nový příspěvek od amatér »

Má pevně nastaveno, kolik oleje z přívodu k výložníku přidá na vyklápění lopaty a zpátky naopak. Není to ale vůbec levná součástka. Raději bych volil táhla, na svém novém Kioti je mám také, na nich se nemá co porouchat.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#14 Nový příspěvek od ITS »

Dělič jsem takto nikdy neviděl, ale bývá běžné použití taženého válce. Ale to jen u nakladačů s jedním středovým ramenem. Je to ten malý válec vedle ramene, který od pohybu ramene mění objem oleje, který si "vyměňuje" s pístem lopaty. Naklápění lopaty se pak děje přidáváním a ubíráním oleje mezi tyto dva válce.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: výpočet paralelogramu na čelný nakladač.

#15 Nový příspěvek od krajan »

oco ja som siel cestou - doska a sablona ..... Za chvilu to mas
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“