Hrúbka ramien TBZ

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
turnigy
Příspěvky: 17
Registrován: sob bře 09, 2019 4:54 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Hrúbka ramien TBZ

#1 Nový příspěvek od turnigy »

Zdravím,
chystám sa na stavbu zadného závesu za traktor a potreboval by som poradiť, aký materiál kúpiť na spodné ramená. Valec mám s vnútorným priemerom 63mm, pri tlaku 85 bar by mal vytlačiť cca 2,6t. Výsuv je iba 320mm, takže ho sprevodujem cez horné ramená tak, že na konci ramien budem môcť zdvihnúť cca 1000kg (predpokladám že takú váhu nebudem nikdy dvíhať, ale radšej nech tam je nejaká rezerva). Budem s tým voziť aj palety, takže ramená budú zaťažované dosť veľkou silou, hlavne pri jazde cez nejaké nerovnosti so zdvihnutým nákladom. Akú pásovinu by som na to mal použiť? Ja by som dal nejakú 60x20, ale netuším či to stačí. Tiež neviem, aký pomer medzi "výškou" a hrúbkou pásoviny je najvhodnejší, t.j. či by napríklad bola lepšia 60x20 alebo 80x16. Vďaka za rady

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hrúbka ramien TBZ

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Na kardanke si pozri aké návarové oká použiješ a z toho odvodíš rozmer ramien. Ja mám na kat1 oká s dierou 22mm a ramená 50x20mm. Nosnosť ramien bude dosť závisieť aj od ich dlžky , na to tiež nezabudni. Hlavne pri vidlách počítaj aby si paletu položil aspoň do prívesného vozíka , čo je nejakých 50cm od zeme.
Výsuv na valci mám 140mm, takže 320 vôbec nie je IBA. :hm:

turnigy
Příspěvky: 17
Registrován: sob bře 09, 2019 4:54 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Hrúbka ramien TBZ

#3 Nový příspěvek od turnigy »

Navarovacie oká som už kúpil, rozmery majú 16x65 s dierou 28mm. Ale ak ramená niekde povolia, tak to bude v bode, kde sú prevŕtané a uchytené k horným ramenám. Takže by som určite dal viac ako 16mm na hrúbku.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hrúbka ramien TBZ

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Prečo ich chceš vrtať? ja som navaril uši. 8) A použil by som 70x20mm alebo 60x20mm

turnigy
Příspěvky: 17
Registrován: sob bře 09, 2019 4:54 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Hrúbka ramien TBZ

#5 Nový příspěvek od turnigy »

Máš pravdu, rozumnejšie bude navariť tam uši, aspoň sa to zbytočne neoslabí. Asi dám tých 70x20, to sa hádam len tak nezohne.

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“