Naviják Tatra 815

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
pepto
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 01, 2018 9:01 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Naviják Tatra 815

#1 Nový příspěvek od pepto »

Zdravím všetkých, chcem poprosiť kto by mi vedel poradiť , ako sa pripojí ovládanie navijáka Tatra 815. Pošlite mi telef.číslo , zavolám.
peter.kostur@azet.sk
Vopred Ďakujem
Peter Kostúr, 0903513815

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: navijáka Tatra 815

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Chlape. Si kus v nespravnej sekcii. Toto patri skôr do Technickych problemov. Navijak s T 815 toho vela na zapojenie nema. Pohanany je kardanom s prevodovky. dalej sa tam pripaja len vzduch pre ovladanie spojky volnobezky bubna. Navija ma hlavny kuelovy prevod a potom v bubne planetovy reduktor s volnobezkov.

pepto
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 01, 2018 9:01 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: navijáka Tatra 815

#3 Nový příspěvek od pepto »

práve o vzduch mi ide , neviem kde sa pripája , lebo som našiel dva otvory zo spodu, kde predpokladám , že by sa mohol pripojiť vzduch a jedna zlomená trubka zvrchu pod bubnom ,tam by sa asi mal pripojiť vzduch na niečo , teraz je to v takom stave , že bubon na lano sa točí a koleso kde sa pripája kardan , je zablokované nedá sa s tým pohnúť, čiže potreboval by som vedieť , kde sa má vzduch pripojiť aby mi odbrzdilo kardan a kde sa má vzduch pripojiť , aby sa spojil bubon s kardanom, lebo teraz je rozpojený , ďakujem za rady

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: navijáka Tatra 815

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

POd bubnom je vzduch pre tu volnobezku bubna. Pomohla by foto. Navijak T 815 som naposledy videl a riesil ako vojak ZVS. P.S. Moderator alebo Admin fora by toto tema mohol presunut do ineho vlakna. Dakujem.

pepto
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 01, 2018 9:01 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Naviják Tatra 815

#5 Nový příspěvek od pepto »

áno , dnes sa mi podarilo identifikovať vypínanie a zapínanie volnobežky , pripája sa to skutočne od spodu bubna a funguje to , jeden prívod je na zapnutie a druhý na vypnutie volnobežky, ale odbrzdenie kardanu sa mi nepodarilo nájsť, ten je stále zablokovaný, vôbec sa nedá potočiť , ani pákou

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Naviják Tatra 815

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Nemoze byt ten navijak vnutry niejak poskodeny? Zaseknuty? Vstup od kardanu ide do pravouhlej kuzelovej prevodovky a s nej potom do planetovej prevodovky (reduktor), ktora je vlastne v bubne. Ten navijak tusim brzdu kardanu ani nemal. To by si poznal ze pri vstupe kde sa napaja kardan by bol maly bubon a pasova brzda ovladana vzduchovym valcom. Tak to mali navijaky na T 813 tusim. U vojenskej T 815 sa navijakom mohlo tahat len ked auto stalo alebo zaberali naraz aj kolesa (vyprostovanie) a pouzivala sa sila navijania. Ale uz si to presne nepamätam. Na co chces ty navijak pouzit?

pepto
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 01, 2018 9:01 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Naviják Tatra 815

#7 Nový příspěvek od pepto »

je tam brzda, presne mi to popísal jeden pán , čo má Tatru s takýmto navijákom, aj to kde sa to pripája , nevidel som to , lebo mi to zakrýval nosník,ďakujem Vám za ochotu pomôcť

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Naviják Tatra 815

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Brzdu mohol ovladat klasicky brzdovy valec co bol uchyteny na rame v urovni cievky. Stade islo niejkae prepakovanie co posobilo na cievku.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Naviják Tatra 815

#9 Nový příspěvek od sita »

Nevíte někdo, jestli se dá nějak štelovat šnekové soukolí toho navijáku? Začalo se mi stávat, že pokud je lano trochu napnuté, tak spojka nejde rozepnout a musím pootočit náhonem do protipohybu abych to uvolnil. Koukal jsem nahoře otvorem na dolévání oleje na to hnané kolo a jsou na něm viditelné otřepy, špony. Je možný, že bych to 70tkou zetorem přetěžoval? Oleje tam mám dost, dávám PP90, ale nevím, jestli je to správný olej na šnekový převod... Neexistuje dílenská příručka nebo aspoň návod k obsluze k tomu navijáku?

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“