ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#46 Nový příspěvek od Atlan »

Foto z predu aby bolo vidno ako su kolesa. Ak si neotacal napravu ta horny otocny cap je blizsie k ramu a dolny otocny cap je dalej od ramu, vysledok je ten ze pri vytoceni koies sa naprava zdvihne vysie od zeme.(ak to mas opacne vysledok je ten ze kolesa maju tendenciu ist kade tade len nie rovno a pri zatacani maju tendenciu vytacar sa same do zelaneho smeru. Skontroluj tu dlzku pak riadenia ci maju dlzku ako som pisal 0,15xB

Ale fakt treba foto aby sme videli ako to mas povarene ci sa stretaju priamky na zadnej naprave a podobne. Fotkami nesetti urob z blizka aj z dialky aby bolo vidiet suvislosti.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

snapi
Příspěvky: 80
Registrován: sob zář 01, 2012 9:33 pm
Bydliště: SB

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#47 Nový příspěvek od snapi »

Otazka 1: Akú máš ORSTU veľku
Otazka 2: Koľko otáčok máš z jednej strany na druhu

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#48 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Atlan píše:Foto z predu aby bolo vidno ako su kolesa. Ak si neotacal napravu ta horny otocny cap je blizsie k ramu a dolny otocny cap je dalej od ramu, vysledok je ten ze pri vytoceni koies sa naprava zdvihne vysie od zeme.(ak to mas opacne vysledok je ten ze kolesa maju tendenciu ist kade tade len nie rovno a pri zatacani maju tendenciu vytacar sa same do zelaneho smeru. Skontroluj tu dlzku pak riadenia ci maju dlzku ako som pisal 0,15xB

Ale fakt treba foto aby sme videli ako to mas povarene ci sa stretaju priamky na zadnej naprave a podobne. Fotkami nesetti urob z blizka aj z dialky aby bolo vidiet suvislosti.
Zvisle capy su tak ako boli,len som prehodil portale. Cize je to stale rovnako. A fotky som urobil len ich musim vecer nahrat a pridat. Ale neda sa mi fotit z hora moc lebo naprava je schovana pod motorom a pod plecharinu. A aj priamka by mala byt +- na strede zadnej napravy urcite tam je odchylka ale to sa v domacich podmienkach neda presne,sak to znate :-) a kolesa idu normalne rovno. Niesu vycapene smerom von.su troska ako keby do tvaru V tak ako na kazdej v3s.


A orsta je 100 a z jednej na druhu stranu je cca 5-6 otaciek takze akurat.

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#49 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Standam píše:Zdravím, mě se nelíbí ta pístnice, připadá mi, že má malý objem (průměr pístnice vůči válci je malý), potom stačí trochu vzduchu v soustavě a tím to může dost kmitat. Ještě by bylo dobré uvést objem orsty. Na Tvém mechanickém zapojení nevidím nic špatného, pro domaděl s malou rychlostí dostatečné. Standa.
Priemer tela pistu je 90 a priemer pistnice je 50.ale uz sem pisal ze to nekmita,ale jak keby to nedokaze vybrat zakrutu plynule jak napr.auto proste to jak keby vic zatoci.ale ked kukam na predne kolo tak to nekmita.idu furt pekne rovnako.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#50 Nový příspěvek od DanculSK »

Atlan píše:
Okrem toho dlzka paky riadenia ma byt 0,15xB pricom B je vzdialenost medzi osami otacania prednych kolies.
ahoj os ako je zvislák (1) alebo guma (2) ?
Obrázek
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#51 Nový příspěvek od Atlan »

Zvislak B1, meraj to v strede zvislaku kedze zvislak ide zo sikma: zhora sikmo dole, zase 5mm hore dole. Vysledkom je dlzka paky riadenia tj modra ciara = 0.15xB1
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#52 Nový příspěvek od DanculSK »

super, to som rád,,, výjde mi to presne na výsuv piestnice 13cm páka výsuv piestnice 6cm
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#53 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#54 Nový příspěvek od Standam »

Lukas4x4 píše:
Atlan píše:Foto z predu aby bolo vidno ako su kolesa. Ak si neotacal napravu ta horny otocny cap je blizsie k ramu a dolny otocny cap je dalej od ramu, vysledok je ten ze pri vytoceni koies sa naprava zdvihne vysie od zeme.(ak to mas opacne vysledok je ten ze kolesa maju tendenciu ist kade tade len nie rovno a pri zatacani maju tendenciu vytacar sa same do zelaneho smeru. Skontroluj tu dlzku pak riadenia ci maju dlzku ako som pisal 0,15xB

Ale fakt treba foto aby sme videli ako to mas povarene ci sa stretaju priamky na zadnej naprave a podobne. Fotkami nesetti urob z blizka aj z dialky aby bolo vidiet suvislosti.
Zvisle capy su tak ako boli,len som prehodil portale. Cize je to stale rovnako. A fotky som urobil len ich musim vecer nahrat a pridat. Ale neda sa mi fotit z hora moc lebo naprava je schovana pod motorom a pod plecharinu. A aj priamka by mala byt +- na strede zadnej napravy urcite tam je odchylka ale to sa v domacich podmienkach neda presne,sak to znate :-) a kolesa idu normalne rovno. Niesu vycapene smerom von.su troska ako keby do tvaru V tak ako na kazdej v3s.


A orsta je 100 a z jednej na druhu stranu je cca 5-6 otaciek takze akurat.
Akurát je 3,5 otáčky. Standa.

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#55 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Z jednej na druhú stranu je akurát len 3,5 otáčky? To jakoze z rovných koles do plného napr pravého rejdu je len 1,75 otáčky?? To asi ne ne? To je moc malo.to by bolo necitlivé na ceste strašne si myslím.

snapi
Příspěvky: 80
Registrován: sob zář 01, 2012 9:33 pm
Bydliště: SB

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#56 Nový příspěvek od snapi »

3,5 otáčok je originál skoro na všetkom. Ja mam dokonca len 3 otáčky a dá sa to v pohode, je to len vecou návyku. Ale zase mám to na traktore ktorý ide max. 45km/hod a ty to máš na offroade alebo čo to je. :driver:

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#57 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Je to len kasnaa z auta. V podstate je to traktor. Teda ja to využívam ako traktor :-)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#58 Nový příspěvek od Atlan »

Vytoc kolesa celkom v lavo a urob fotku z hora aby bolo vidno kolko je vytocene lave koleso, potom urob fotku z hora hned praveho kolesa. aby bolo vidno uhol. Fot to tak aby bol fotak v osi napravy
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#59 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Môžem skúsiť.ale ten uhol je tam vidieť že je iný.ze jedno koleso je zatocene viac.ale odfotim a pošlem.teda asi až cez týždeň sa dostanem k našim.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#60 Nový příspěvek od DanculSK »

ano, :friends:
vnútorne koleso musí byť vytocene viac, opisuje menšiu kružnicu pri zatacani ako vonkajšie
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“