Ohnuté oje

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Ohnuté oje

#1 Nový příspěvek od chavier »

poraďte jak to opravit?

autogen nemám, sílu pepka námořníka taky ne. Takže asi jedině výměna... :'(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohnuté oje

#2 Nový příspěvek od exot »

pokud umis dobre svaret pak vyriznout V vybrousit srovnat a zavarit .Pokud je to na znackach vyrezat celou oj a vevarit novou
Naposledy upravil(a) exot dne pon srp 18, 2014 10:07 am, celkem upraveno 1 x.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Ohnuté oje

#3 Nový příspěvek od duchodce »

Nevím jak vypadá konstrukce náj. brzdy uvnitř ale všeobecně . Co nejtěsněji , popřípadě pokud ohyb pokračuje i pod korbou tak až na konci ohybu nastehuj , spíš přivař stojinu ve směru ohybu tak vysokou jak máš vysoký hydralický hever. To samé na druhém konci - problém s brzdou - demontovat? Přes ty stojiny přivař kus traverzy nebo něco co je podstatně silnější než oj. Prostě vznikne takový čtverec do kterého vsuneš hydr. hever a začneš to rozpínat . Musíš po kouskách a hever neustále posouvat podle toho kde by vznikla "vlna ".Pokud jsi v některém místě již "v lajně" a dalším rovnáním by se to deformovalo tak tam prostě stehni pomocnou stojinu. Jde to pomalu ale pokud máš trpělivost a tak se to většinou povede . U čtyřhranu se někdy musi vyrobit ty čtverce dva , někdy se to začne uhýbat jinam než potřebuješ. Potom stojiny uřezat , obrousit aby to nebylo znát ta tech prohlídce - na oji by se nemělo svářet. S řetězem jen tak uvázaným to nezkoušej , pruží a nedá se určit směr síly. Pokud bys to ohříval , většinou tam na děláš ohyby a materiál změkne. Prostě za studena ohnuto za studena narovnáno . Pokud by vznikly trhliny tak i při rovnání za tepla by ten materiál nebyl nic moc a bylo by lepší tu oj vyměnit - pokud by se ti ta oj ulomila stejně od pojišťovny nedostaneš ani korunu.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohnuté oje

#4 Nový příspěvek od chavier »

nenapadlo mě uvést, že se nejedná o tovární výrobu. :)

je to sklopka domácí výroby.

Oje jde kolmo na nápravu, od kol je vystuženo do "V" až do místa čela korby, pak následuje ohnutá část a nájezdovka. Oje je z íčka I80
Došlo k tomu při zapadnutí a couvání, což bych čekal, že se stanou jiné věci, než ohnutí íčka.

Navařit čtverec a použít hydr. hever by šlo, ale bude to více pracnější, než navařit nové íčko. Ještě zkusím jak píše exot, trochu naříznout, svařit a pak vyztužit. Ono stačí mírné vyosení a už se s tím špatně couve.


Obrázek

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohnuté oje

#5 Nový příspěvek od exot »

Nechces to rovnou predelat na silnostenny jackel nebo dve U svarene do krabice? Ono totis icko ma na ohyb v tomhle smeru hodne mizernou pevnost!
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Ohnuté oje

#6 Nový příspěvek od štěpa »

mě se povedlo taky něco podobnýho, naříznul sem to, zavařil a pak zboku přiložil pásovinu a po délce zavařil, ale mám to vlek za auto, rovný to uplně není, dokonce se mi podařilo ohnout i jednu nápravnici tak mám trošku kolo šejdrem, nevadí to jezdim s tim přes kilo a sedí :-/

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohnuté oje

#7 Nový příspěvek od exot »

a az se neco urve nestacis se v pripade vysetrovani divit hlavne az dojde na plneni pojistovny.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohnuté oje

#8 Nový příspěvek od chavier »

exot píše:Nechces to rovnou predelat na silnostenny jackel nebo dve U svarene do krabice? Ono totis icko ma na ohyb v tomhle smeru hodne mizernou pevnost!
ty dva účka do krabice jsem taky uvažoval, už jen z důvodu, že U profil na rozdíl od I v garáži mám.

8)

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Ohnuté oje

#9 Nový příspěvek od duchodce »

Pokud je to bez čísel , tak neuvažuj a navař novou.Měl jsem za to že je to kára za auto a tam je potom problém na STK pokud je technik pečlivý a začne kontrolovat upevnění ,oni na oje docela koukají.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohnuté oje

#10 Nový příspěvek od McPeci »

určitě 2 účka:) máš někde foto celé sklopky?? vypadá dobře 8)
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ohnuté oje

#11 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, vyrovnat 80ku účko naplocho jde téměř přes koleno.Nalož valník, uvaž oje u korby ke stromu řetězem a zaber traktorem proti směru ohybu a budeš se divit jak to jde lehce srovnat. Potom to vyztuž. Standa.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ohnuté oje

#12 Nový příspěvek od jirka_holub »

vidim bagr? Vozik postav na bok, oje podloz tramkem a bagrem zatlac veprostřed...

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“