Barva na zemědělské stroje

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jakou barvou natírat?

#31 Nový příspěvek od ITS »

Tady všichni šílí s tím Alkytonem. Je to zbytečně drahé. Kupuji slovenský Ferocolor. Je to také alkydová jednošichtovka. Na venek je potřeba dvou vrstev. a důkladně nechat proschnout. Tyto barvy jsou suché do pár hodin, ale proschnutí trvá několik dnů. Barva se tak stane silným gumovým povlakem. Ale až po proschnutí.

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Jakou barvou natírat?

#32 Nový příspěvek od Gurgul »

Já teď koukal na ten alkyton a ferocolor a vychází to cenově stejně.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jakou barvou natírat?

#33 Nový příspěvek od ITS »

Tak to jsem ještě nepostřehl. Asi proto, že Alkyton býval jen v OBI, takže drahý.

Ronny
Příspěvky: 162
Registrován: ned kvě 30, 2010 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jakou barvou natírat?

#34 Nový příspěvek od Ronny »

Ma niekto skusenost s Hostagrund?? Za mna kvalitna farba, odolna voči slnečnemu žiareniu,nebledne , a hlavne je lacnejšia ako Alkyton...

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Jakou barvou natírat?

#35 Nový příspěvek od Gurgul »


ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jakou barvou natírat?

#36 Nový příspěvek od ITS »

Ten fero jsi našel akrylát. To má být alkyduretan, jako u Alkytonu. http://dopler.eu/barvy/barvy-na-kov/vrc ... a-2v1.html

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Jakou barvou natírat?

#37 Nový příspěvek od Gurgul »

Tak to potom jo :) To už je rozdíl znatelnej. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20806
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou barvou natírat?

#38 Nový příspěvek od ota »

Hostagrund u mě už ani omylem. Kdysi jsem si dal opískovat disky na traktůrek a trabanta. Šel jsem tenkrát do prodejny barvy laky. A pán že jedině Hostagrund. Dva v jednom. Nastříkal jsem disky rovnou jak radil na opískované. I když jsem o základovce uvažoval. A prodavač to není třeba. Rovnou na to nastříkejte. U trabanta disky po zimě byly horší než před opískováním. A na traktůrku to bylo jak když to posype rzí. A to stál v kůlně jen sem tam se jezdilo třeba ve sněhu nebo v mokru. No prolezlo to skrz tu barvu. Pak jsem svařil takovej rám a natřel ho tím asi 3x. No znovu zase lišák na tom za pár měsíců.
Potom jsem si odzkoušel různé jiné barvy a tohle už ne, tím už nenatírám ani nestříkám.
To samé Alkyton. Ten nepoužívám od doby, kdy jsem si pěkně vyčistil svěrák na frézku. Odmastil a 3x ponatíral Alkytonem. Pěkně vrch červenej a spodek bílej. No kde je barvě konec. Jak jsem na to pustil chladící kapalinu všechno se to zvedlo a oloupalo. Jako harmonika skrabacelí. A to tam psali odolné vůči olejům, rozpouštědlům.
Mám tu taky jednosložkovou poliuretanovou barvu a nastříkal jsem s ní kdysi pár kovových věcí. A pak na vrch jsem nastříkal syntetiku aby to bylo třeba jinou barvou, než tou šedou matnou poliuretanovkou. No a všechno je to teď krabatý, jak když vypustíš rybník a necháš vypuštěnej. Hrůza, bylo by třeba to otryskat a nastříkat znovu něčím jiným.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jakou barvou natírat?

#39 Nový příspěvek od ITS »

Tak já natírám Ferocolorem i hydraulické nádrže zevnitř. Drží to.
Pod nátěr odmašťuji Purgasolem. Důkladně setřit mokrým hadrem a pak suchým hadrem do sucha.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Jakou barvou natírat?

#40 Nový příspěvek od vitex »

Oto,zkus si přečíst postup nátěrů,já myslím,že by to mělo fungovat:
http://www.barvyteluria.cz/produkt/9-ho ... ator-rzi/4

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou barvou natírat?

#41 Nový příspěvek od mape »

Jak tu mluvíte o tom alkytonu.... Já když jsem dělal Avii tak byla celá rozebrána a opakovaná.... Dál jsem ji do základu a řešil jsem vrchní. Akrylat byl za hrozny peníze a polyuretan docela taky. A jeden borec z krámu mi říká hoďte na to alkyton ale trochu ho natuzte normálně tuzidlem na polyuretan.... Ne moc tak 1:8 ..... Tak jsem to udělal.... Natuzil a ředil nitrem na stříkání.
Třetím rokem auto jak nový netknutý. Rám ani náznak rezavění,kabina jde normálně nalestit lestenkou a přitom hadr není od barvy. Je fakt že to nema lesk až takový protože ho to tím natuzenim ztratilo ale zase ta barva krásné vytvrdla .I zasychani bylo lepší .už druhý den byla normálně tuhá na pohmat.bylo to pro mě docela překvapení.
V současné době už zkouším origo polyuretan vzhledem k dobrým cenám jednoho dodavatele.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou barvou natírat?

#42 Nový příspěvek od mape »

Ještě k tomu barvení.... Před barvením je dobrý to odmastit a očistit... Používal jsem kdeco.Od ředidla po benzín až po speciální lihové odmaštovače.
Pak jsem narazil na odmaštovač koncentrát od eternalu.
https://biowashop.cz/eternal-odmastovac ... 05-kg.html
Ředí se to vodou 1:10... štětcem vezmu ty nejhorší místa a pak to dam to do fixírky a opáchnu tím výrobek. Když to uschne je to parádně čistý a výborně ta barva potom chytá.... už dobře 3 roky nic jinýho nepoužívám.
Dobře to myje i motory... to to ale ředím třeba jen 1:5... samozřejmě to nejde jako s jinými speciálními přípravky ale ta cena:výkon je slušná.

Obrázek
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Jakou barvou natírat?

#43 Nový příspěvek od P.S. »

Já se na jaře chystám stříkat korbu od třístranky sklápěčky za traktor.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Jakou barvou natírat?

#44 Nový příspěvek od jafi »

S tym odmastovacom by ma to dost zaujimalo.
Osobna skusenost je taka, ze co sa riedilo vodou stalo v skutku za hovno.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou barvou natírat?

#45 Nový příspěvek od mape »

Vyzkoušej... Mě to docela překvapilo. Jinak doby vodou reditelnyho Balakrylu už jsou dávno pryč.dneska už i tyto barvy fungují docela dobře. Akorad jsou náročnější na podmínky ve kterých s nima děláš a celkem dlouho schnou.To je moje zkušenost.
Moje řeč je že pokud to má něco vydržet tak jedině do zinku.kdyz vezmu opěvovaný komaxit tak ten už taky stojí za prt. Na Avii vše co jsem dal do komaxitu je orezly a alkyton drží.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“