Barva na zemědělské stroje

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou barvou natírat?

#16 Nový příspěvek od ota »

No já použil Autobal s Jilkolinem a traktor stojí pořát venku a je to omoklí a celkem matný. Dal jsem si s tím práce traktor rozebranej do mrtě a motor a převodovka drží pořát stejně barva ale kapota, blatníky jsou vyšusovaný. Proto mě to teď sere, že jsem to neudělal ještě lakem s UV. Pak jsem dělal traktůrek a vzal to tím a je to jak zamlada stejný nevyšusovaný. Nerjaději bych to sundal, podrsnil trochu a stříknul znova a do zavadlího stříknul tím lakem. A znovu smontoval. Asi to stejně tak nakonec dopadne. Ale ne kvůli lesku jako blesk, ale že ta barva začne brzo bejt slabá vrstva a začne to reznout pak. I když je pod tím základ. :(

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Jakou barvou natírat?

#17 Nový příspěvek od Libor Z25 »

No to máš pravdu,zamrzí to.Udělej to taj ,jak si napsal a budeš mít pokoj.Nebo udělej přístřešek a budeš mět pokoj.Já traktor garážuju to je fakt 8)
Libor :-)

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jakou barvou natírat?

#18 Nový příspěvek od chuck77 »

ota píše:Ahoj, já to myslel tak, že ani nejde o to, aby Jsi měl třeba na traktoru lesk jako blesk. :vysmech: Ale když to všechno rozebereš odmastíš třeba spešl odmašťovadlem ( třeba u mě stál litr odmašťovadla skoro 200 Kč ) vyspravíš uděláš a pak tomu dáš kabát kterej za pět let vybledne, oloupe se, tak to je zbytečná práce.
Když jedeme někam na traktory nebo setkání a jsou tam takové ty fakt leštěnky tak si z nich děláme srandu. No vždyť to z fabryky tak nikdy nevyjelo. Nebo třeba Z 25 a má nachromovaný, nazinkovaný součástky? Třeba nápravu, disky, komínek? Blééé to je hnus. Byli jsme na pradědečkovím traktoru a tam stály vedle sebe Z 15. Jedn vyžehlenej jak z partesu a druhej tak jak byly z fabryky. U toho nažehlenýho fešáka stálo hafo obdivovatelů, většinou mládež. A u toho druhýho dědkové a ti si povídali a bylo vidět, že oni to pamatují a na ten nažehlenej se nešli ani podívat. Však to tak nikdy nebylo. Ani bych takovej traktor nechtěl mít. No a ten nažehlenej měl šrouby na křížovej sroubovák a na šroubech s šestihranou hlavou bylo vyražený 8,8. No bléé když to tedy má jak nežehlenou leštěnku tak tedy do detailu. No ne! :smich:
Tady spíš jde o potom zbytečnou práci. Vše si pěkně připravíš očistíš, uděláš, aby Jsi to už třeba nemusel za pár měsíců dělat znovu a proto je už lepší počkat a i ten kabát udělat aby Jsi z toho měl i za pár roků radost jak Jsi to tenkrát noedflákl. A byl jen důsledný na věci které se důsledně mají dělat. A nemusí na kapotě být plechovka kytu a lesk jako blesk. Ale barva držák i když bude třeba stát venku.

Souhlasím. Ale je to taky pěkný+ klobouk dolů za tu práci. Ze ZKL to rozhodně tadle nevypadalo :) . Vždycky si říkám, jak by tydle krasavci, co znají jen cestu na podvalu za autem na sraz a zpět zvládli jarní práce v brázdě :) ....... u vystavenejch UŘ I někde na traktoriádě je vidět, že ty strojky ještě aktivně makají a že to nejsou jen leštěnky, a taková pěkná 3011 je fakt radost pohledět 8)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Jakou barvou natírat?

#19 Nový příspěvek od Britt »

Mě se dobře dělá s těmahle barvama a drží jako bejk. (Zatím)

http://www.biopol.cz/
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Jakou barvou natírat?

#20 Nový příspěvek od Veteranista! »

A čím natřít podlahu v dilně - beton?Něco se zkušeností
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jakou barvou natírat?

#21 Nový příspěvek od chuck77 »

Stál sem před tím samým problémem. Místo drahýho epoxidovýho cajku, sem koupil i na radu zedníka praktika světlou teraco dlažbu II. kvality 30x30cm a vyšlo to na 1/2 oproti cajku barvě a mám to navždy.......dlouho ležela ve stavebninách a přesně v množství, co bylo potřeba 8) . majitel mi dal pěknou cenu a zbavil se toho ležáku 8) co nikdo nechtěl (světlá, nějakej růžek nebo hranka ulomená, pokrytý sanitrem) a u mě to dělá službu už 12 let a nemůžu si to rozhodnutí vynachválit...stačilo položit, poběhat to pilinama a koštětem, pak umýt a je to :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Jakou barvou natírat?

#22 Nový příspěvek od Veteranista! »

To se mi moc nezdá, jako teraso je fakt dobré, nějaké to kladivo upadlé zvládne, ale dilnu mám i jako auto servis(zatím jako bokovku) a doma máme v průjezdu-garáži teraso a trocha oleje a člověk jsi málem rozbije hubu, což je v dilně nebezpečné
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jakou barvou natírat?

#23 Nový příspěvek od chuck77 »

Hm, je to jak píšeš, to je samozřejmě nevýhoda každé dlažby, ale řeším hlavně odolnost povrchu. To že někde kápne je běžná věc, ale zase, co si budeme povídat, kolikrát se to stane, že ti chrstnej celej obsah motoru na podlahu???. OPravář mých aut tam to teraco má a je to jak říkáš - klouzavé - ale u mě rozhodlo to, že sem měl v kapse 15tis a teraco bylo pod plachtou za...no těch 15tis. :D ...epoxidovej zázrak vycházel cca o 10tis dražší, takže mi nic jiného nezbylo..
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou barvou natírat?

#24 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, někde ve vláknu dílny jsem kdysi dával nějaký odkaz na podlahu u mě v dílně. Taky jsem udělal beton a přemýšlel co na to. Právě u mě zase kvůli úniku oleje, chladící kapaliny a tak od obrábění. Koupil jsem Detecha epoxyban. Je to dvousložka. Nejdřív jsem si pořát říkal, že barva bude stát nesmysl a nechtěl jsem do toho jít. Celkem jsem tam vyválečkoval víc barvy než mi spočítali v obchodě. Počítal jsem s tím. Protože beton byl dost savý po první vrstvě a trochu i druhé. S tím nepočítali. Nevadí, nepamatuju si přesně kolik to vyšlo na m2. Ala myslím že na 30m2 jsem vyjel tři nebo čtyři plechovky tuším 5 kilovky? Tenkrát mjsem s nějakou slevou kupoval plechovku asi kolem 800 Kč.
No není to ale na to, když Ti spadne kladivo, holt to udělá důlek do betonu tím jasně i barvy. Ale jinak vysávám vysavačem. Max zametu třeba špony smetákem a pak vysaju načisto. Když už je podlha jako prese, vezmu kybl vlažné vody, dám do ní trochu Sonaxu autošamponu s voskem a vytřu a je to jak nové. Parádní věc je, že když mi vyteče olej, chladící kapalina vezmu hadr a jen vytřu. Není problém. Ale jak jsem psal u frézky mi sem tam upadne třeba podložka nebo upínka a už tam mám pár šrámů. Ale zase by s tím nebyl problém. Stačilo by to přetmelit trochu brousnout a vzít trochu barvy a přetřít a bylo by to jak nové k nepoznání.
Podlaha je parádní na údržbu, čištění úklid prachu nečistot. Ale když by Ti vytekl olej a blbě do toho šlápneš šmejkne se to jak na ledě. Je to hladké. Přemýšlel jsem, že třeba bych si koupil ještě plechovku té barvy a stavil se u kámoše na pískovačce co pískuje balotinou a promíchl trochu té balotiny s barvou a místa kde bych chtěl protiskluz válečkem tou směsí naválečkoval a bylo by to protiskluz. Oni to tam i píšou, že lze smíchat s něčím co zdrsní povrch. Ale zatím nebylo potřeba protože mi nikde olej nevytéká a není proč. Jinak je to normálně běžně pochozí bez problému.

Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: Jakou barvou natírat?

#25 Nový příspěvek od Davecz-fm »

a co na tu podlahu nejakou penetraci, a nechat to tak, stacilo by to?

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Jakou barvou natírat?

#26 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Tchán mi radil do dilny na podlahu lepidlo na obklady a pěkně vyhladit...ale půjdu taky do nějaké barvy.Na pár dní dám traktor do garáže místo auta a něčím to nagiglu 8)
Libor :-)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou barvou natírat?

#27 Nový příspěvek od ota »

Ta pennetrace drží. Když jsem dělal přípravu na betonování podlahy v nové dílně, měl jsem od kámoše doma kanistr té černé penetrace, jemu to někde zbylo, tak mi to dal. Mám to tady deset let možná víc. Tak jsem si povídal, naválečkuju s tím podklaďák a pak tu ipu, abych to někam využil. Udělal jsem to tak. Váleček jsem potom vzal a položil ho v druhé dílně na kus plechu a pochopitelně na něj zapoměl. Asi za tři dny přijdu do druhé dílny a váleček se mi podojil a vyteklo to na ten beton ve staré dílně. Takoví kolo jak z valníku to udělalo. Kurva černej flek jak prase a už zaschlej. No co už nechám to. No je to tam už pěknou dobu a je to pořát stejný. Chodím po tom, zametám, vysávám a je to netknutý stejný. Ale to by bylo tak proti nasákávosti a prašnosti toho betonu. Možná je to i trochu protismykoví. Že když přez to chodím, nesmeká se to.
To lepidlo by chtělo ale dát jako povrchovku do konečné vrstvy betonu. Pěkně uhladit beton, vzít sítko a pěkně to pocukrovat tím lepidlem a zatočit malenko a zagletovat. Pak by to bylo paráda a neloupalo by se to. Takhle jsem dělal v kůlně beton. Dostal jsem od kámoše spešl povrchovku korund s cementem. Bylo to v pytlích a v návodu to popisovali. Posypat urovnanej zatočenej beton a znovu zatočit a ugletovat. Tam bylo samo že strojně. No já to dělal ručně. Ale ten povrch to je paráda. Musí k tomu být správně vlhkej beton. Aby se to dobře dělalo. Ale kolikrát mi na tom něco už upadlo a ani nevím kde. Drží to jak štolverk. Je to na zátěžové podlahy do hal.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jakou barvou natírat?

#28 Nový příspěvek od chuck77 »

Uvažoval sem i o litým betonu, ale nakonec sem z důvodu ceny zvolil teraco. myslím beton uvibrovanej a pak vrtulníkem vybroušenej......
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou barvou natírat?

#29 Nový příspěvek od ota »

Právě podobnej byl kdysi ve firmě, kde jsem dělal. Dělali ho tam novej. Vytloukli starej popraskanej hrbatej beton a udělali litej drátkobeton. Ona to není prdel. Musí se dodržovat přesný postup, hlídat časy, hlavně chemie kolem toho. Byla to hala jak hangár. Do celé haly dělali novej. Ráno začali navážet beton, vše prorovnali zvibrovali jak ponornejma vybračníma mašinama, tak potom lištama a jeli na oběd. Odpoledne začali jezdit s vrtulníkama a hladit beton. Měli dvoje výměný nástavce. Normálně jak fartáče a pak gletovací. Vše si řídil šéfík a když řekl, maníci nastoupli na to jeli jak motorky. Ráno jsme přišli do práce a dokončovali zagletování vsypaného materiálu do povrchu. Právě měli ty vrtulníky dvourotoroví i jednorotoroví. Seděl na tom a tahal za rajčáky a jezdil jak pán! Druhej den měli volno dospávali. Na beton nalili nějakou teutinu nažloutlou a přikrili folii. Pak přijeli a vše rozřezali řezačkou. Mrtě řezů. Zase přišel maník a udělal body kde a jak rozřezat. Vše uklidili a znovu nalili kapalinu a přikryli. A muselo se zalívat.
No beton náramnej krásnej. Upadlo cokoli nikde ani tečka. Jezdila po tom ještěrka s betonevejma skeletama 22 tun a pohoda.
No ale to je už taková vyžší dívčí a cena 1,5 Milouše. Nadoma jsem si taky nechal přivézt namíchanej beton z betonárky. Abych mohl rovnou dělat. 8)

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Jakou barvou natírat?

#30 Nový příspěvek od Gurgul »

Chlapi, vyrobil sem si nové sajtny na rozmetadlo hnoje, mám to natřít také tím alkytonem, nebo koupit nějakou jinou barvu? Je to z nového materiálu. Nejlépe, aby to byla jedna barva základ+vrchní a hlavně žádná více složková. Díky

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“