Barva na zemědělské stroje

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Jakou barvou natírat?

#76 Nový příspěvek od jafi »

Myslim, ze to bude tou nedelou :red: ;-)
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Jakou barvou natírat?

#77 Nový příspěvek od vladman »

Asi sa zastavim v tej predajni,kde mi to namiešali, nech mi niečo k tomu povedia... :)
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14665
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Jakou barvou natírat?

#78 Nový příspěvek od DanculSK »

Mal si to dobre vyschnuté?
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou barvou natírat?

#79 Nový příspěvek od ota »

Dane každá berva má svůj průběh zrání. Každý podklad má specifické podmínky nástřiku další vrstvy, nedej bože jiného typu barvy. Znám to trochu, když jsme v loňském roce stříkali toho Supra. Ptáš se lakýrníka a ten řekne, nechej to tejden a pak na ten základ naval další barvu. Za tejden další a za tejden lak. Volal jsem pro jistotu přímo k výrobci. A oni mají zkušenost. Vysvětlil mi přesný postup nástřiku jejich barvy. Takhle jsem obvolal 3 výrobce ke každé barvě doma přímo. No a postup byl uplně jiný než mi radil lakýrník. Něco se stříká rovnou do ,,mokrého" něco se stříká třeba za hodinu po odtěkání rozpouštědel a něco se stříká za týden po vyzrání barvy. Každá barva má svoje specifické vlastnosti a postup. Nastříkat to všechno dohromady jen tak jakože, je blbost. Dáš si práci s čištěním, broušením kytováním a pak to zkazíš špatnými podmínkami pro zvolenou barvu.
Právě jsem se naučil si klidně připlatit za dobrou barvu a vydržet s dodržením podmínek pro každou barvu. Pak mi klučina povídal, no ale já nastříkal nakonec dvousložkovej lak a ono se to sloupalo. Lak stál 500 Kč kalíšek. Asi mi to v prodejně zkurvili. No vyštracháme kalíšek a tam byl postup napsanej. Aplikujte hodinu po odtěkání rozpouštědel na podklad. Kvůli dobrému spojení laku a barvy a možnosti zvednutí laku od hodně zaschlé podkladní vrstvy. No a on to nechal týden vyschnout a pak aplikoval lak. Špatně, lak se mu sloupal, už se to nespojilo.
Mám zkušenost jen s pár druhy barev, když ji koupím, a chci ji kvalitně aplikovat, vezmu telefon a zavolám si výrobci, že chci tohle a to a jak s tím. Většinou ochotně poradí co a jak. Nebo i poradí jak s nástřikem jiného typu barvy na tu jejich.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Jakou barvou natírat?

#80 Nový příspěvek od vitex »

No potěš prdel,ode dneška lakuji okysličeným železem.Jinak by mě muselo klepnout.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou barvou natírat?

#81 Nový příspěvek od ota »

No když budeš štčetkovat, tak je to celkem buřt. Ale když budeš stříkat třeba blatník u auta, aby to bylo, nebo traktor a dáš za barvy pár Kačen že se kroutěji prsty u rukou, tak si musíš rozmyslet, jestli to zazdíš, nebo dodržíš postupy a budeš mít kvalitní nástřik, kterej tady pár roků vydrží pořát stálej proti povětrnostním vlivům. Dřív jsem to mastil co jsem kde našel. Ale pak když jsme dělali ty kogenerační kontejnery v té předešlé firmě, viděl jsem, co nesprávně dodržené postupy a lakování umí. Když pak jel lakýra s 25kg kýblem barvy a vybrační bruskou do Němec přestříkávat celej kontejner na reklamaci, bo se barva sloupala jak banán. No a vše bylo jen nedodržením postupu. A pak mu to chtěli dát všechno zaplatit. Protože v lakovně ho nutili za den nastříkat konťák na ,,hotovo" a pak to takhle dopadlo. Jen než to tam v tramtárii obrousil na základovku!

naked11
Příspěvky: 4
Registrován: pát úno 15, 2013 8:50 am
Bydliště: Mikulov

Jakou barvu na vlek

#82 Nový příspěvek od naked11 »

Zdravim,
chtel bych se zeptat, s jakou barvou mate dobre zkusennosti na zemedeslke technice. Udelal jsem vlecku, opiskoval, zaklad epoxidova barva a ted chci strikat vrch. Muzete neco doporucit?
V technickem prukazu mam napsano barva modra - zakladni, to musi byt cela vlecka modra, nebo sasi cerne a korba s bocnicemi modra? Jak to u vleku je? Dikz y za odpovedi.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Jakou barvu na vlek

#83 Nový příspěvek od Zetor15 »

Stačí bočnice v barvě dle Tp. A barvu já používám dvousložkový průmyslový PUR přez 10 let a nemám problémy. Na podzim jsem opravoval poškozenou část na blatníku u stroje co jsem stříkal před 9 lety a rozdíl vyblednutí je patrný jen na denním světle a z blízka.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Jakou barvu na vlek

#84 Nový příspěvek od Chose11 »

každý ti poradí jinak, ale já též používám dvousložku PUR a maximální spokojenost
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“