pěch Wacker

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

pěch Wacker

#1 Nový příspěvek od liba23 »

montéři, mechanici a koumáci prosím Vás, nemáte někdo zkušenost s rozmontováním pěchu - žáby zn. Wacker, je to již starší model cca 15 let. Motor je sundaný, ta horní skříň kde je převod s klikou je oddělaná od pneu válce ve kterém chodí píst ale ten nemůžu vysunout, pruží to, povytáhnu skoro až po kroužky a zajede zpět. Nechci používat moc násilí a tak tady prosím o radu........
Jak to celé rozmontovat :-/ , kdyby bylo tak nějaké schéma....

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: pěch Wacker

#2 Nový příspěvek od liba23 »

nikdo nemontoval nebo alespoň neviděl ?

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: pěch Wacker

#3 Nový příspěvek od Japa »

Pěch jsem nikdy nerozebíral, ale zkus si prohlédnout videa na youtube, třeba najdeš co potřebuješ.
Např.

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: pěch Wacker

#4 Nový příspěvek od liba23 »

Podle odk. na youtube se mi to podařilo rozebrat, děkuju. Vyměním ložiska a pokusím se tam napasovat nějaký 2T motor, objem tak 80 - 100, tak bych opět poprosil o nějaké typy kde takový nějaký sehnat a dále spojku odstř. na skříni toho pěchu je zapustěný spojkový buben nebo koš průměr 60........

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: pěch Wacker

#5 Nový příspěvek od gbelec petr »

a co je z původním motorem?

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: pěch Wacker

#6 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, originál motory mají řetězovou převodovku do pomala, bacha na to. Standa.

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: pěch Wacker

#7 Nový příspěvek od liba23 »

To bych neřekl, uprostřed příruby na uchycení motoru je buben odstředivé spojky a zbytek spojky je asi na klice motoru který nemám tedy dedukce. Buben je hřídeli která je uložená v ložiskách a na druhé straně hřídele, tedy uvnitř skříně je pastorek, ten točí velkým oz. kolem a na kole je čep ojnice, tedy klikový mechanizmus. Nevím kde by tam ještě byl převod řetězem a na co ??

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: pěch Wacker

#8 Nový příspěvek od mape »

Jsem trochu hledal a abych nezakládal nové téma tak to přidám sem.
Vlastním Pěch Wacker BS65Y....
mám ho už asi 20... Možná 25 let.rok výroby 1977 ... Neskkutecnej dělník..... Jednou to přestalo chodit a výsledek byl takový že nikasil pryč a strouhalo to hliník....ložisko na klice bylo horší ale motor chodil... Trochu cvakal asu zase 10 let.... Teď nedávno se to zničeho nic zastavilo a už to nešlo nastartovat.... Klapání o dost větší.... Po vyndání svíčky žádná komprese....
No a po rozebrání..... No rozsypalo se to dolní horší ložisko na ojnici a ona to samozřejmě sežrala a drážky v pístů a kroužky pryč... Prostě motor ko...
A teď.... Dají se sehnat u nás poměrně dobře věci.... 20 tisíc. .... Nový motor......
17 tisíc repasovaný motor.... Po otázkách odkud je tak odpověď oboje Čína....
Dále se dají sehnat nová klika a sada válce s pístem od3do 5 tisíc oboje dohromady..... Druhovýroby ale zase řečeno čina.... Tak co s tím.... Na e- bay jsou k mání také věci ...... Dokonce polomotor za 5 tisíc.
Ale mám pocit že to bude vše Čína tak nevím jestli to nekoupit u nás to co je k mání ,poskládat a jet dál.
Máte někdo s těmito díly už nějaké zkušenosti?
Tady na fóru se píše celkem dost kladně o tom e-bay....
Jinak je to nezmar stroj.... Noha je v pohodě jednou v tom prasklo to jedno péro a jednou jsem dával novej měch kterej jsem koupil někde na bazaru asi za 1500.jednou jsem dělal novou tu dusaci plotnu.
Jinak spokojenost...... Myslím že oprava je pořád smysluplná protože za 5000 co by to cca stalo jinej Wacker nekoupím a jinou bauhazovou mašinu po zkušenostech kolegy nechci..... To je ztráta času s ježděním na záruky.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: pěch Wacker

#9 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj,tuším,že mám stejný ale bez štítku.Nedávno mě kamarád opravoval motor-vadná gufera,výměna pístních kroužků a ložisek na klice.Samozřejmě odbahnění.Já na něm měnil měch,dělal výfuk a dokupoval nějaké drobnosti.Pružina byla prasklá hned na prvním závitu,tak jsem ji ani neměnil,stejně jsem neznal typ a neuměl bych ji objednat.Za nový měch chtěli 5 000,-Kč a já ho sehnal na bazoši použitý za 500,-Kč.
Určitě to vezmi na E-bay.Je to nejlevnější varianta.
Tady jsou nějaké fotky po opravě:
Obrázek Obrázek

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: pěch Wacker

#10 Nový příspěvek od pidi »

Já ho asi před 2ma lety kupoval v Polsku, asi 15 min. od Těšína směr Karviná. Měl tam asi 50 kousků různých Wackersů a povídal, že s tím kseftuje. Pokud budu potřebovat nějaké díly, mam se mu ozvat. No ale tel.c. už nemám, ale zkus pohledat. Bylo to někde na úrovni Karviné, jen přes Olši.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: pěch Wacker

#11 Nový příspěvek od mape »

Tak ono se dá objednat i tady v Čechách....
Já jsem právě zjišťoval odkud jsou ty díly na e- bay a jsou taky z Číny....
Tady v Čechách jde koupit klika s ojnici a sada válce s pístem a těsnění na celý motor kolem 4 tisíc....
Tak to asi risknu.....
Podle člověka co opravuje sekačky a různé jiné verky prý je to jedno.... Že už vyzkoušel vše možné..... A že je nejlepší to objednat tady protože případná záruka je vyřízena mnohem rychleji.....
Jinak podle opravny přímo u Wackeru mi do telefonu řekli že pokud mi ten motor vydržel 10 let tak je to známka asi 30 procent využití že jinak ty motory třeba ve strojích t půjčoven mají životnost tak do 5 let když je o ně staráno..... Když na to kašlou ta 3 roky je vylagrovanej na generálku.... Je fakt že to tam běhá v šílených podmínkách.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: pěch Wacker

#12 Nový příspěvek od mape »

Tak jsem nakonec objednal díly tady v Čechách. Uvidíme jak to vydrží...
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: pěch Wacker

#13 Nový příspěvek od mape »

Díly dorazily.....
Tak jsem zvědav.
Docela dlouho to stalo a teď je dost potřeba
Zítra to poskladam.
Obrázek
Docela dobrá dostupnost
Skoro by mi to lákalo koupit do zásoby.
Úplně to vyhazovat nechci když to maká
Už jsem chtěl dělat meziprirubu na jinej motor nebo pořizovat jinou.... Ty výkopy je potřeba pořád pěchovat.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: pěch Wacker

#14 Nový příspěvek od mape »

Tak dneska stop kvůli dešti tak jsem se do ní pustil....nejvíce mi zabralo mytí chtěl jsem to udělat už pořádně ale přecejen je to stavební stroj tak jsem to moc neprožíval...... Umyl , utěsnil ,sestavil motor pustím benzín trhnu a šla.
Tak mám radost
Obrázek

Obrázek

No jako od.navarson nebo ostatních pečlivých sikulu to není ale jak rikam ve výkopu ti dostává zabrat a tak nějaké barvení a leštění je dost zbytečné..... Pouze jsem to umyl od toho jak to různé blilo olej a podobně.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: pěch Wacker

#15 Nový příspěvek od mape »

Tak dneska už ho drtim ve výkopu.... Je to paráda
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“