Naftové topení - bufik

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Naftové topení - bufik

#16 Nový příspěvek od Atlan »

Kup klimatizaciu, v zine teplo v lete chladok. A pozri si videa na nete o napr cinskom bufiku aby si vedel spotrebu nafty.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Naftové topení - bufik

#17 Nový příspěvek od dvk »

V tom případě přeji mnoho zdaru s naftovým topením, spánembohem.

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Naftové topení - bufik

#18 Nový příspěvek od Minarada RS »

bože to je jak u blbejch na pudě fakt ,že nadepíšu vlákno s tématem o bufíku na naftu a lidi radí zcestný rady který nemají nic s tématem !

chobotek
Příspěvky: 10550
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Naftové topení - bufik

#19 Nový příspěvek od chobotek »

A co vlastně chceš? Aby ti někdo přišel namontovat do garáže naftové topení? Nestačí ti ten výčet špatných zkušeností a stojíš o svoje vlastní?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Naftové topení - bufik

#20 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak chtěl jsi osobní zkušenosti. Ty ti tu napsal každý. Jestli chceš mermomocí topit naftou budiž. Těch lidí co to tak mělo je mraky. Jestli neřešíš cenu nafty, potřebuješ bufika, ovládací panel a zdroj. Zdroj pokud máš obavu že to neutáhne z PC můžeš řešit baterkou a nabíječkou. Mám obavu že tyto staré bufiky na 12v moc nejsou, tyto topení byly používané v Tatrách, tudíž 24V. I Avie bus měla sólo pohon na 24v alternátor, který krmil bufa. O spolehlivosti už tu řeč byla.
Můžeš jít cestou webasta či nějakého jiného nezávislého vzduchového topení. Spotřeba nafty je menší jak u starých bufiků,bývají na 12v a tady by to teoreticky mohl utáhnout i ten zdroj z pc. Ale zas topný výkon je nižší.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Naftové topení - bufik

#21 Nový příspěvek od mufik »

Žádná kamna ti nikdo nenutí, přispěvatelé do tvého vlákna si asi mysleli /včetně mne/ že řešíš vytápění garáže za nějaké rozumné náklady, tebe ale zcela evidentně provozní náklady vůbec nezajímají, asi máš zdroj levné /kradené/ nafty, tak se tedy za sebe i za ostatní přispěvatele omlouvám že jsme nevyřešili problém. A jestli si myslíš že starý smradlavý bufik z tatry je to správné řešení tak použij systém napájení co popsal Tomas 6.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Naftové topení - bufik

#22 Nový příspěvek od Minarada RS »

Nejlevnější řešení je radiátor a natáhnout trubky což si uvědomuju a hlavně zateplit .Ale mě nikdo nechce ani poradit s něčím a každý jen navrhuje koupit drahou vec co nechci a toto mě dokáže nadzvednout jenom .Ti kteří pisi že něco stojí pár korun nemají příjem jak já 190 tis na rok .Mám platit tolik oprav a nevím do čeho jít a co odložit .Když ma někdo prachy neřeší problém jak ten co je nemá

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Naftové topení - bufik

#23 Nový příspěvek od Tomas6 »

Máš příjem 190 tis a chceš topit naftou za 50 a více Kč. Chtěl jsi poradit s napájením. Psal jsem ti baterku a nabíječku. To se ti asi taky nelíbí.
Ono je taky ještě jedno řešení. A zadarmo. V garáži netopit.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Naftové topení - bufik

#24 Nový příspěvek od Veteranista! »

Nejsou ty 12V na benzín?
Jednoduché řešení? Netopit, práci a garáže přeskupit do teplé a studenou v létě nebo jen na chvilku :-/
Kdo měl bufíka, většinou od něj odešel.
Ono se dá přepočítat snadno, kolik vyjde topit bufíkem a kolik eletřinou a pak uvidíš.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

chobotek
Příspěvky: 10550
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Naftové topení - bufik

#25 Nový příspěvek od chobotek »

Minarada RS: a toho bufíka teda už máš? Furt není jasné jakého, protože ta fotka štítku, která je zmíněna hned v první odpovědi chybí. Ono se dá velmi snadno spočítat, na kolik vyjde kWh tepla z jakého zdroje, ale pokud ses už rozhodl, napiš pro jaký typ a navrhneme napájení. Nedávno tu Hanz prodával trafa skoro zadarmo, k tomu usměrňovač a je hotovo - většina těch naftových bufíků má napájecí napětí 24V.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Naftové topení - bufik

#26 Nový příspěvek od Minarada RS »

Téma už o ničem ,že kdo má zkušenost poradil yodo chce rýpat jen blbě kecá .Jinak známý vytápí celý barák s kamnama na vyjetý olej ,takže když tu někdo píše rady jedna baba povídala ,tak na takový rady kašlu.Ps když někdo píše že lepsi je vytápět elektrikou tak větsi nesmysl jsem ještě nečetl !

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Naftové topení - bufik

#27 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak když ti naše rady nevoní, si to udělej po svém. Osobních zkušeností s vytápěním garáže bufikem ti nikdo moc nedá,páč takových lidí co by to provozovali nějak dlouhodobě asi moc není.
Já sám osobně vím jen o jednom případu, kdy kolega z práce to měl ve zkušebně, v době kdy kopal bagrem a v naftě se mohl koupat a baterky si nabíjel v práci. Přestal kopat a začal topit elektrikou, páč mu to vyšlo levnějš jak nafta.
Ale zas podle tebe jen jedna paní povídala, takže asi taky nic. Myslím že by sis měl přiznat že jako počáteční nápad ok, ale po delší úvaze je to k ničemu.
Pokud teda nejsi jak ten můj kolega.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Naftové topení - bufik

#28 Nový příspěvek od palobobo »

a porovnávať bufik na naftu z kamnami na vyjetý olej je tiež hodne mimo....

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Naftové topení - bufik

#29 Nový příspěvek od Minarada RS »

Pánové nedivte se že tak reaguji že když záložním téma mobil že se v záruce něco děje -reakce kup nový stojí pár korun ,dám téma vrata zateplení -kup nový zatepleny ,téma nabíječka Aku opět kup novu .Už chápete proč taková reakce

chobotek
Příspěvky: 10550
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Naftové topení - bufik

#30 Nový příspěvek od chobotek »

Ne, protože buď něco umíš, poradíš si a potřebuješ jen postrčit nebo vůbec netušíš a jak se co dělá a pak jsi odkázaný na instantní řešení :-/
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“